PDA

View Full Version : سوال: درج خودکار آیتم های Sub Form در TextBox

Milad_ATM
دوشنبه 18 اسفند 1399, 08:51 صبح
با سلام
مورد اول :
مطابق تصویر ، میخوام با دابل کلیک بر روی آیدی Textbox های زیر فرم به ترتیب پر بشن ولی متاسفانه به هر روشی که ذهنم رسید نتونستم انجامش بدم!

1:
153097

2:
153098

3:
153099

مورد دوم :اگه بخوام چند رکورد رو مطابق با همین Textbox های زیر فرم از یک Query بکشم بیرون و در یک Report استفاده کنم راه صحیح چی هست؟
ممنون

https://s16.picofile.com/file/8427300100/Database111.rar.html

padide55
دوشنبه 18 اسفند 1399, 11:59 صبح
سلام

مشکل تکست باکس برای هر ایتم اینه که محدودیت داره.
بهتره از لیست باکس استفاده بشه و موارد انتخابی به لیست باکس اد بشه
راه دیگه هم استفاده از یک تکست باکس هست که تمام اعداد انتخابی رو مشاهده کنید و سپس
در هر دو روش لیست باکس و تکست باکس
و در نهایت
ایجاد sql و ایجاد کوئری هست که بر اساس موارد انتخابی ایجاد میشه .

راه سومی هم هست و اون تغییر در جدول و تیک خوردن موارد و در نهایت نمایش با کوئری .

نمونه با ایجاد یک تکست باکس مشاهده بفرمایید

mazoolagh
جمعه 22 اسفند 1399, 00:59 صبح
من برنامه جناب پدیده رو ندیدم ولی راهنمایی که کردن و هر سه راه پیشنهادی درست هست.

چند مورد دیگه هم هست که باید مد نظر داشت و نمیدونم در برنامه پیوست آمده یا نه،

1- لیست IDها باید با هر بار دابل کلیک آپدیت بشه، اگر ID در لیست نیست اضافه و اگر هست حذف بشه.
2- بهتر هست اگر از تکسباکس استفاده میشه فقط یکی باشه و فقط برای نمایش لیست بکار بره.
3- از آرایه و دیکشنری هم میشه برای ساخت لیست IDهای انتخاب شده استفاده کرد بخصوص دیکشنری که مزیت سهولت امکان حذف و اضافه رو داره.
لیست باکس که هم اشاره کردن خوب هست ولی یک کنترل هست برخلاف دیکشنری و آرایه.

مورد دوم :اگه بخوام چند رکورد رو مطابق با همین Textbox های زیر فرم از یک Query بکشم بیرون و در یک Report استفاده کنم راه صحیح چی هست؟

احتمالا در برنامه پیوست پاسخ پیاده شده، ولی اگر لیست IDها با کاما از هم جدا شده باشه کافی هست در شرط کوئری بصورت زیر بیاد:
SELECT .... FROM .... WHERE ID IN (LIST OF IDs)
ساخت این لیست از روی آرایه و دیکشنری خیلی راحت هست.

padide55
شنبه 23 اسفند 1399, 07:07 صبح
سلام

لیست ها با کاما از هم جدا شده بودند ولی کد طولانی بود
در نمونه جدید از LIST OF IDs استفاده کردم .

WHERE ID IN (LIST OF IDs)