PDA

View Full Version : Sqlexpress نصب کردم برنامه م بهش وصل شده حالا نمیتونم برنامه رو میدا کنم که بانکم رو تغییر بدم !!!

aradhirad
پنج شنبه 05 فروردین 1400, 23:35 عصر
سلام امروز کلا اسیر این موضوع شدم . خواهشا راهنمایی کنین

من برنامه م رو نوشتم تموم شد و بانکم اس کیو ال ۲۰۱۲ بود.
قبل از ساخت ست اپ ، کانکشن م رو به اس کیو ال اکسپرس تغییر دادم و اکسپرس رو برای است رو سیستم نصب کردم و وسطای نصب خطا داد نمیدونم چی شد

خلاصه ، الان برنامه م رو اجرا میکنم به بانک وصل میشه و نشکلی نیست ولی وقتی اس کیو ال رو باز میکنم بانکم اونجا اتچ نیست !!

و اثری از لس کیو ال اکسپرس هم تیست .
بانکم به جی اتچ شده ؟؟

ببخشید اگر سوالم مبتدیه

ولی واقعا گیج شدم
ممنون میشم راهنمایی کنین

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 00:39 صبح
خواهش میکنم اگه میتونین کمک کنین دارم دیوانه میشم

اصلا میخوام بانکم رو دی اتچ کنم ولی بانکم تو لیست بانکهای اس کیو ال نیست!!!

پس به چی اتچ شده ؟؟؟؟ چجوری داره کار میکنه؟؟

the king
جمعه 06 فروردین 1400, 00:49 صبح
سلام امروز کلا اسیر این موضوع شدم . خواهشا راهنمایی کنین

من برنامه م رو نوشتم تموم شد و بانکم اس کیو ال ۲۰۱۲ بود.
قبل از ساخت ست اپ ، کانکشن م رو به اس کیو ال اکسپرس تغییر دادم و اکسپرس رو برای است رو سیستم نصب کردم و وسطای نصب خطا داد نمیدونم چی شد

خلاصه ، الان برنامه م رو اجرا میکنم به بانک وصل میشه و نشکلی نیست ولی وقتی اس کیو ال رو باز میکنم بانکم اونجا اتچ نیست !!

و اثری از لس کیو ال اکسپرس هم تیست .
بانکم به جی اتچ شده ؟؟

ببخشید اگر سوالم مبتدیه

ولی واقعا گیج شدم
ممنون میشم راهنمایی کنین
ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید و در پنجره Run عبارت services.msc رو بنویسید و OK کنید.
در پنجره Services سرویس ها رو بر اساس ستون Name مرتب کنید و سراغ سرویس هایی بروید که Name ای شبیه به SQL Server (instance name) دارند.

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 08:25 صبح
خب بعدش چیکار کنم ؟

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 08:31 صبح
پوشه ش رو پیدا کردم ولی وقتی باز میکنم یه صفحه سیاه نیاد با به عالم ارور و بعد بسته میشه

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 08:32 صبح
بیچاره شدم امروز باید برنامه رو تحویل میدادم . عجب اشتباهی کردم اکسپرس رو روی سیستم خودم نصب کردم واسه تست

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 08:45 صبح
ببینین الان برنامه م رو تو سبستم خودم که نصب نیکنم ، میخوام احرا کنم میگه نمیتونه به دیتابیس وصل شه چون این دیتا بیس وحود داره .
منم میخوام دی اتچ کنمش که دیگه وجود نداشته باشه و این لتونه اتچ بشه . باید چیکار کنم؟

Mahmoud Zaad
جمعه 06 فروردین 1400, 09:25 صبح
سلام
شما باید کانکشن استرینگ رو بررسی کنید ببیند به کدوم instance وصل میشید. یک راه برای پیدا کردن اینستنس های مختلف همون بود که دوستمون گفتند. در واقع هر ردیفی که مشابه SQL Server (instance name) دیدید، چیزی که داخل پرانتز نوشته شده یک اینستنس هست. که ممکنه بانک شما به یکی از اینها اتچ شده باشه. حالا کاری که می کنید وارد sql server management studio میشد و یکی یکی به اینستنس ها کانکت می شید (در اینجا هم لیست اینستس ها رو به شما نشون میده) و در قسمت دیتابیس ها نگاه میکنید که دیتابیس شما هست یا نه

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 10:26 صبح
ممنون
فقط یکی هست و اونم همونیه که همیشه بود !!
الان کل اس کیو ال رو پاک کردم دوباره نصب کنم ببینم چی میشه

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 10:27 صبح
ببخشید اس کیو ال اکسپرس خودش یه برنامه جدا نیست ؟

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 10:29 صبح
کانکشن استرینگم به sqlexpress منصل شده
تو اس کیو ال منیجمنت ، تو لیست اینستنس ها ، همچین اسمی نیست فق؟ همون اسم همیشگی هست که بقزه بانکها مو نشون میده به جز بانک برنامه اصلی م

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 13:44 عصر
من کلا اس کیول ال رو پاک کردم دوباره نصب کردم مشکل حل شد

فقط الان سوالم اینه که ایا اس کیو ال اکسپرس رو رو سیستم مشتری نصب کنم ، میتونه بانک رو ببینه؟؟

Mahmoud Zaad
جمعه 06 فروردین 1400, 16:01 عصر
بله. اکسپرس جوابگو هست

aradhirad
جمعه 06 فروردین 1400, 21:54 عصر
ممنون . منظورم اینه که میشه بانک رو باهاش باز کرد و دید؟؟

Mahmoud Zaad
شنبه 07 فروردین 1400, 08:35 صبح
اگر منظورتون محیطی شبیه به sql server management studio باشه که کاربر بتونه جداول و ساختار دیتابیس رو ببینه، خیر با اکسپرس نمی تونه. اکسپرس فقط برای ارتباط نرم افزار با دیتابیس هست و رابط کاربری نداره