PDA

View Full Version : ورود به عرصه ساخت بازی

mahdarshab
جمعه 03 آذر 1385, 19:16 عصر
سلام.خسته نباشید.
میخواستم بدونم اگر بخواهم وارد عرصه بازی سازی شوم باید از کجا شروع کنم؟

kochol
شنبه 04 آذر 1385, 08:50 صبح
سلام
این مقاله را خودم نوشتم امیدوارم کمکتون کنه.
http://wiki.irangamedev.com/index.php?title=%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87_%DA%A9%D8 %A7%D8%B1%D8%A7%D9%86

mahdarshab
یک شنبه 05 آذر 1385, 21:38 عصر
متشکرم.
مقاله ی شما را خواندم.بسیار جالب بود.اتفاقا من ++C میخوانم.ولی از روی کتاب جعفر... حالا چه کار کنم؟ در ضمن اکثر نسخه های ++C دات نت هستند این موضوع اهمیتی دارد؟

kochol
دوشنبه 06 آذر 1385, 10:31 صبح
سلام
نه حالا که اون کتاب رو دارید از روش بخونید بقیه چیزها رو حین کار یاد می گیرید بالاخره از روی اون کتاب هم می شه یاد گرفت.

یه نگاهی هم به این مقاله بکنی بد نیست.
http://wiki.irangamedev.com/index.php?title=%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8 %B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8% B1_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8% B1

mahdarshab
دوشنبه 06 آذر 1385, 13:26 عصر
ممنون.
KGE را دانلود کردم.الان میخواهم visual studio.net 2005 را نصب کنم.و از روی مقاله ادامه بدم.
در ضمن میخواستم سوال کنم اگر مشکلی داشتم (هر چند کوچک) میتوانم از شما بپرسم؟:لبخندساده:

kochol
دوشنبه 06 آذر 1385, 16:27 عصر
سلام
البته فکر کنم سوء تفاهم شده هست.
من برای اینکه پرسیده بودید که "در ضمن اکثر نسخه های ++C دات نت هستند این موضوع اهمیتی دارد؟" از شما خواستم یه نگاهی به اون مقاله بیاندازید چون در اون یه چند خطی راجع به این موضوع توضیح داده بودم.

البته شاید بهتر بود اون چند خط رو در اینجا نقل و قول می کردم.

بعد به یک کامپایلر برای کامپایل کردن برنامه تان و تبدیل آن به فایل exe احتیاج دارید.
می تونید از Visual Studio .Net 2003 یا Visual Studio .Net 2005 استفاده کنید.
اکثر افراد فکر می کنند این کامپایلر های بالا فقط برای C++.Net هستند در صورتی که اصلا این طور نیست C و ++C را هم به خوبی کامپایل می کنند و بسیار هم قوی هستند و خیلی از باگ های نسخه ی Visual C++ 6 را ندارند.

البته اون قسمت هم که چه نوع پروژه ای را باز کنیم سوال خیلی از تازه کارها هست من هم اولا سوالم همین بود.

راجع به KGE هم باید بگم که در سطوح اولیه و مقدماتی هست و هنوز راه درازی در پیش داریم ولی اگه شما بخواهید یاد بگیرید کار باهاشو فکر کنم اولین کاربر این موتور شوید.

شما بهتره که سی++ یاد بگیرید و به ما در ساخت انجین کمک کنید البته اگه دوست داشتید.

بله شما هر وقت که خواستید سوالتونو در این تالار یا سایت خودم که زیر امضام هست بیان کنید من هم اگه بلد بودم حتما جواب می دم.

mahdarshab
چهارشنبه 08 آذر 1385, 22:29 عصر
:لبخندساده:از شما ممنونم.
:لبخندساده:شما به ادم روحیه میدهید از شما بسیار متشکرم.مقاله دوم هم برای من جالب بود.
در مورد انجین هم خیلی دلم میخواهد کمک کنم اما اطلاعاتم در ان حد نیست.اما یک استاد
دارم(در دانشگاه)که در برنامه نویسی مهارت دارد.شما سوال خود را به من بگویید(در مورد انجین)
من هم از استادم می پرسم.البته اگر تمایل داشتید.

اما من یک نسخه از microsoft visual studio .net 2005 خریدم.(نسخه هشتم).اما هنگام اجرا این پیغام را میدهد:the bete period is over.thank you... . you can now remove microsoft visual studio.net from machine

حال چه کار کنم؟:متفکر:

mahdarshab
دوشنبه 27 آذر 1385, 12:08 عصر
اقای محمدی اگر امکان دارد جواب من هم بدهید!:کف:

m_shirwani
جمعه 06 بهمن 1385, 13:06 عصر
سری به وبلاگ زیر بزنید که خودم نوشتم:
http://www.3dstate.mihanblog.com