PDA

View Full Version : استفاده از web service در اکسس

ATA_TABRIZ
یک شنبه 09 خرداد 1400, 17:14 عصر
با سلام به اساتید محترم
آیا امکان استفاده از یک browser در فرم اکسس که بشه با کد نویبسی لاگین کرد و از اطلاعات موجود در آن ، در فرم های اکسس کپی و یا برعکس اطلاعاتی به آن وارد نمود وجود دارد ؟
قبلا از لطف و همکاری دوستان و اساتید محترم نهایت تشکر را دارم

amirzazadeh
سه شنبه 11 خرداد 1400, 07:34 صبح
سلام
فقط باید این نکته در نظر داشته باشید که سایت مد نظر شما برای ورود کد کنترلی یا همون کپچا رو نداشته باشه وگرنه باید از وب سرویس یا API استفاده کنید.

ATA_TABRIZ
سه شنبه 11 خرداد 1400, 10:25 صبح
سلام
فقط باید این نکته در نظر داشته باشید که سایت مد نظر شما برای ورود کد کنترلی یا همون کپچا رو نداشته باشه وگرنه باید از وب سرویس یا API استفاده کنید.
سلام جناب امیرزاده
طبق معمول همیشه از توجه شما و اساتید محترم گروه نهایت تشکر را دارم
آیا در اکسس میتوان از API استفاده نمود اگر امکانش است میشه نحوه استفاده را توضیح دهید

ATA_TABRIZ
سه شنبه 11 خرداد 1400, 10:31 صبح
سلام از توجه شما دوست عزیز متشکرم
اگر امکان داشته باشه یک پروژه کوچک با توضیح ارسال نمایید
قبلا از مساعدت شما نهایت تشکر را دارم

amirzazadeh
سه شنبه 11 خرداد 1400, 13:52 عصر
سلام جناب امیرزاده
طبق معمول همیشه از توجه شما و اساتید محترم گروه نهایت تشکر را دارم
آیا در اکسس میتوان از API استفاده نمود اگر امکانش است میشه نحوه استفاده را توضیح دهید
سلام
میشه کامل توضیح بدید که چه کاری رو می خواهید انجام بدید؟

ATA_TABRIZ
سه شنبه 11 خرداد 1400, 16:27 عصر
سلام
میشه کامل توضیح بدید که چه کاری رو می خواهید انجام بدید؟

سلام چناب آقای امیرزاده
قبلا توسط اساتید گروه تونستیم به وب سرویس تامین اجتماعی دسترسی پیدا کنیم و اطلاعات لازم را فرستاده و جواب اخذ نماییم الان تامین اجتماعی اقدام به الکترونیکی نمودن نسخه ها نموده است لذا جهت دسترسی به اطلاعات نسخ الکترونیک و ثبت انها در سایت نیاز به استفاده از API میباشد که بنده اطلاعات زیادی در این مورد ندارم لذا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
البته مساعدت شما و استاد mazoolag شامل حال بنده در حل مشکلات بوده است لذا از توجه شما نهایت تشکر را دارم

amirzazadeh
سه شنبه 11 خرداد 1400, 19:38 عصر
سلام چناب آقای امیرزاده
قبلا توسط اساتید گروه تونستیم به وب سرویس تامین اجتماعی دسترسی پیدا کنیم و اطلاعات لازم را فرستاده و جواب اخذ نماییم الان تامین اجتماعی اقدام به الکترونیکی نمودن نسخه ها نموده است لذا جهت دسترسی به اطلاعات نسخ الکترونیک و ثبت انها در سایت نیاز به استفاده از API میباشد که بنده اطلاعات زیادی در این مورد ندارم لذا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
البته مساعدت شما و استاد mazoolag شامل حال بنده در حل مشکلات بوده است لذا از توجه شما نهایت تشکر را دارم

سلام
اگر دسترسی شما به محیط تست برقرار هست (یعنی شناسه نرم افزار و کد امنیتی رو دارید)اولین کاری که باید بکنید دریافت توکن از آدرس https://health-services-test.tamin.ir:8585/api/acl/authenticate هست.
کد مورد استفاده جهت دریافت توکن:

Option Compare Database
'Const WSURL As String = "https://Authentication.tamin.ir/api/acl/authenticate"
Const WSURL As String = "https://health-services-test.tamin.ir:8585/api/acl/authenticate"

Public Function GetDailyToken()
Dim AuthJSON As String

AuthJSON = _
"{""username"":""" & Form_pass1.username & """" _
& ",""password"":""" & Form_pass1.password & """" _
& ",""SoftwareClientID"":""" & Form_pass1.SoftwareClientID & """" _
& ",""SoftwareClientSecret"":""" & Form_pass1.SoftwareClientSecret & """}"
Dim R As Object
Dim Request As New MSXML2.XMLHTTP60
With Request
.Open "POST", WSURL, False
.setRequestHeader "Content-Type", "application/json; charset=utf-8"
.send AuthJSON
If .status = 200 Then
MsgBox "Êæ˜ä ÈÇ ãæÝÞíÊ ÇíÌÇÏ ÔÏ", vbInformation, ""
TempVars.Add "temptoken", Mid(.responseText, 2, Len(.responseText) - 2)
Else
MsgBox .responseText
End If
End With

End Function

Sub test()
GetDailyToken
End Sub
فعلا تا این مرحله کنترل کنید.
.......................
موفق باشید

mazoolagh
چهارشنبه 12 خرداد 1400, 10:39 صبح
الان تامین اجتماعی اقدام به الکترونیکی نمودن نسخه ها نموده است لذا جهت دسترسی به اطلاعات نسخ الکترونیک و ثبت انها در سایت نیاز به استفاده از API میباشد که بنده اطلاعات زیادی در این مورد ندارم

سلام و روز خوش
روش کار عوض شده وگرنه هنوز هم مبتنی بر وب سرویس هست.
پیشنهاد میکنم از همین روش استاندارد آقای میرزازاده استفاده کنین چون به احتمال زیاد با کنترل وب بروزر به مشکل میخورین.
اول اینکه این کنترل قدیمی هست و خیلی از سایت ها رو نمیتونه درست نشون بده یا کدهای جاوااسکریپت اونها رو اجرا کنه.
دوم اینکه بعضی از طراحای ایرانی دچار این بیماری هستن که کاربر رو مجبور به استفاده از مرورگر خاصی میکنن و به احتمال زیاد سایت تامین اجتماعی هم همینجور هست.

البته هنوز هم میشه برنامه ای بسازین که از یک کنترل مرورگر در فرم استفاده کنه و این مشکلات رو هم نداشته باشه ولی این برنامه اکسس نمیتونه باشه و باید windows forms app یا wpf کار کنین.
باید از کنترل مرورگر webview2 که بر مبنای edge هست استفاده کنین ولی کار با اون راحت نیست.