PDA

View Full Version : سوال: نبودن Winform application(.Net Core) در لیست Visual studio

MasoudAdmin
جمعه 18 تیر 1400, 11:52 صبح
با سلام
ورژن Visual Studio من 16.10.3 هست. ولی وقتی می خوام پروژه ای ویندوز فرم با حالت .Net Core ایجاد کنم تو لیست نیست و فقط .Net FrameWork رو داره. تو تنظیمات هم رفتم ولی باز تو لیست نمیاد که ایجاد کنم. تصاویرش رو می گذارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
تصویر تنظیمات
153401

تصویر ایجاد پروژه
153402

barnamenevisjavan
جمعه 18 تیر 1400, 15:51 عصر
با سلام
ورژن Visual Studio من 16.10.3 هست. ولی وقتی می خوام پروژه ای ویندوز فرم با حالت .Net Core ایجاد کنم تو لیست نیست و فقط .Net FrameWork رو داره. تو تنظیمات هم رفتم ولی باز تو لیست نمیاد که ایجاد کنم. تصاویرش رو می گذارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
تصویر تنظیمات
153401

تصویر ایجاد پروژه
153402
همون اولی دات نت کور هست

MasoudAdmin
جمعه 18 تیر 1400, 21:39 عصر
ولی چیزی که من تو آموزش Youtube وسایت رسمی مایکروسافت دیدم دقیقا این مورد هست: Net Windows Forms(.Net Core) رو تو لیست میاره. ضمن اینکه وقتی همین گزینه اولی رو انتخاب می کنم و مرحله بعدی میرم ورژن های .Net رو نمایش میده.

barnamenevisjavan
شنبه 19 تیر 1400, 15:49 عصر
ولی چیزی که من تو آموزش Youtube وسایت رسمی مایکروسافت دیدم دقیقا این مورد هست: Net Windows Forms(.Net Core) رو تو لیست میاره. ضمن اینکه وقتی همین گزینه اولی رو انتخاب می کنم و مرحله بعدی میرم ورژن های .Net رو نمایش میده.
قبلا دات نت کور مینوشت ولی الان نسخه های جدید ویژوال استودیو نمینویسه نسخه های 3.0 - 3.1 - 5 و 6 بیاره درسته
دقت کنی ایتم دوم نوشته windows forms داخل پرانتز جلوش دات نت فریمورک نوشته، پس اولی همون دات نت کور هست

MasoudAdmin
شنبه 19 تیر 1400, 18:53 عصر
اوکی. ممنون

NasimBamdad
یک شنبه 20 تیر 1400, 08:52 صبح
اول اینکه شما Visual Studio آخرین ورژن دانلود کن .

دوم اینکه در نسخه های اولیه اسمش .NET Core بود، اما بعدا عوضش کرد و هرجا دیدی نوشته .NET ، یعنی همون کور ، .NET Framework هم که تکلیفش مشخصه. در ضمن ، WinForms رو دیگه بزراید کنار و بازنشسته می شه ، برید سمت WPF یا ASP