PDA

View Full Version : مکشل فونت در report builder 10

davoodmz
یک شنبه 05 آذر 1385, 11:10 صبح
با سلام خدمت دوستان
من در چاپ با ریپورت بیلدر مشکلی برام پیش آمده لطفاً راهنمایی بفرمائید.
هنگام چاپ یک فیلد اگر داخل آن نوشته ها ترکیبی از فارسی و انگلیسی باشد به هم می ریزد و درست نمایش نمیدهد و لذا در چاپ هم همچنین. فونت tahoma را نیز امتحان کردم و فونتهای فارسی را که اصلا انگلیسی آن را نمایش نمیدهد . با تاهوما خوب است ولی به هم میریزد انگلیسی ها اول سطر میآندو ...
با تشکر از همه دوستان
داود

فرزاد دلفی باز
یک شنبه 05 آذر 1385, 11:20 صبح
Memo ها در fast یک گزینه دارند بنام RTLreading که باید غیر فعال بشه ببین در report builder 10 این مورد وجود داره یا نه

davoodmz
دوشنبه 06 آذر 1385, 12:18 عصر
آقا فرزاد سلام
این گزینه را ( RTLreading) در بیلدر من پیدا نکردم لطفا راهنمایی بفرمائید
باتشکر
داود

davoodmz
دوشنبه 06 آذر 1385, 16:20 عصر
آقای عباسی عزیز
کجایی بیا مشکل ما را حل کن ، دیتا اینتری انجام شده و حالا میخواهیم چاپ بگیریم تکسهایی که فونت فارسی و انگلیسی را همزمان دارند در memo به هم می ریزد
با تشکر
داود

فرزاد دلفی باز
دوشنبه 06 آذر 1385, 16:31 عصر
من گفتم باreport builder 10 کار نکردم ولی درFast report اینجوره

ali_abbasi22145
دوشنبه 06 آذر 1385, 17:27 عصر
سلام
درفرم ورودی اطلاعات شما BiDimode فقط آن BMemo که فارسی و انگلیسی ترکیبی دارد left-to-right کن ودر DBMemo ،RB 10 را tahoma انتخاب کن و درست می شود من حتی عکسی از ان را برایت از RB که درست است انجا گذاشتم تا باور کنی!!!!

davoodmz
سه شنبه 07 آذر 1385, 15:56 عصر
با سلام خدمت آقای عباسی عزیز
آقا باور کنید قصد اذیت ندارم ، در فرم درست نمایش میدهد و در گرید نیز درست نمایش میدهد ولی در گزارش درست نمایش نمیدهد . در ضمن من همه راههایی که شما فرمودید امتحان کردم- کلمه انگلیسی اول سطر می رود و کلمات بعد از انگلیسی به آخر و خلاصه به هم میریزد

باتشکر
داود

ali_abbasi22145
دوشنبه 13 آذر 1385, 16:41 عصر
سلام
اینهم مثال layout از RB
وبه عکس DBMemo config نگاه کن و دقیقا برای إBMemo تنظیم کن اگر نشد به من PM بزن البته چیزهایی که بالا گفتم دقیقا عمل کن.