PDA

View Full Version : تفاوت کنترلهای HTML و ASP.Net

sarasara
یک شنبه 05 آذر 1385, 10:38 صبح
سلام!
من توی ASP.Net تازه کارم!
یه سوال دارم تفاوت کنترلهای HTML با کنترلهایی که خود ASP.Net در اختیارمون می ذاره چیه؟ یعنی کجا بهتره از مال HTML استفاده کنیم و کجا از کنترلهای ASP.Net
(منظورم از کنترل همون TextBox ها و ... است)

shahroozj
یک شنبه 05 آذر 1385, 17:08 عصر
در کنترلرهای ASP.Net شما امکان postback به سرور را دارید و این کنترلرها ابتدا بر روی سرور اجرا میشوند و سپس نتیجه را به کلاینت ارسال میکنند
اما در کنترلرهای HTML تا زمانی که شما فرمتان را Submit نکنید اطلاعات به سرور ارسال نمیشود
بهتر است تا جایی که برنامه به شما امکان میدهد و نیاز شما را فراهم میکند از کنترلرهای HTML استفاده کنید زیرا پردازشها سمت client انجام میشود و برنامه شما سریعتر اجرا میشود . اما اگر نیاز به انجام کاری داشتید که کنترلر HTML ان را برای شما فراهم نمیکرد می توانید باید از کنترلرهای ASP.NET استفاده کنید

به طور مثال وقتی یک متن ثابت که هیچ وقت هم تغییر نمیکند را می خواهید نمایش دهید باید از HTML اسفاده کنید و نه از کنترلر Label

zakieh
جمعه 04 دی 1388, 22:25 عصر
سلام.

من یه کد جاوا اسکریپت واسه نمایش تقویم توی صفحه ASP دارم.
برای اجرای این کد مجبورم از کنترل TEXTBOX در html استفاده کنم. تا کد جاوا درست اجرا بشه.

حالا با توجه به اینکه textbox ها در asp سمت سرور اجرا می شوند و کد جاوای من سمت کلاینت اجرا میشه می خوام بدنم چطوری مقدار textbox ی که نوعش html ای هست رو استفاده کنم در asp?

مهناز مسیبی
دوشنبه 21 دی 1388, 11:36 صبح
سلام
دوست من اگر شما سایت میخواهید که برای( معرفی) است بهتر از کنترل های htmlاستفاده بشه
اما اگر سایتی دارید که میخواهد تبادل داده بین clint and server داشته باشیم از کنترل های aspاستفاده میکنیم
یا به صورت واضح تر سمت clint از htmlو سمت serverاز asp.net .

m2m_mashi
شنبه 05 شهریور 1390, 17:29 عصر
سلام. می خواستم بدونم چجوری می شه یک صفحه ی html رو بیارم تو asp که دیزاینم بهم نریزه ؟

jaykob
شنبه 05 شهریور 1390, 17:49 عصر
سلام. می خواستم بدونم چجوری می شه یک صفحه ی html رو بیارم تو asp که دیزاینم بهم نریزه ؟

سلام

تمامی سورس html خودتون رو داخل صفحه aspx کپی کنید . و اگر css و js و ... دارید داخل فولدر های خودشون بزارید بر طبق همون چیزی که html رو طراحی کردید که آدرس ها بهم نریزه .