PDA

View Full Version : اوراکل بهتره یا SQL ؟

hasina
یک شنبه 05 آذر 1385, 12:50 عصر
سلام دوستان.
من در حال حاضر با SQL Server کار می کنم. اما دوست دارم اوراکل هم یاد بگیرم! شنیدم اوراکل از لحاظ امنیت از SQL قوی تره اما با شبکه مشکل داره! از دوستانی که با SQL و اوراکل آشنا هستند می خوام منو راهنمایی کنند. اوراکل چه مزایا و چه معایبی نسبت به SQL داره؟

hasina
چهارشنبه 08 آذر 1385, 07:22 صبح
ممکنه یکی منو راهنمایی کنه؟

h_baqery
چهارشنبه 08 آذر 1385, 10:21 صبح
در این مورد خیلی بحث شده جستجو کنید .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=54850

d_hoseini
سه شنبه 08 فروردین 1391, 11:28 صبح
سلام
م‍دی‍ری‍ت‌ ب‍ان‍ک‍ه‍ای‌ اطلاع‍ات‍ی‌ در‎] ORACLE‬اوراک‍ل‌]/ ت‍ال‍ی‍ف‌ و ت‍رج‍م‍ه‌ ام‍ی‍ررض‍ا ک‍اش‍ان‍ی‌
‏مشخصات نشر : [ت‍ه‍ران‌]: ن‍اق‍وس‌: ت‍اب‍ان‌، ۱۳۷۵.
‏مشخصات ظاهری : [۲۰۷] ص‌.م‍ص‍ور

تو اين كتاب مقايسه خوبي انجام داده

ghasemi414
دوشنبه 22 خرداد 1391, 13:09 عصر
سلام دوستان.
من در حال حاضر با SQL Server کار می کنم. اما دوست دارم اوراکل هم یاد بگیرم! شنیدم اوراکل از لحاظ امنیت از SQL قوی تره اما با شبکه مشکل داره! از دوستانی که با SQL و اوراکل آشنا هستند می خوام منو راهنمایی کنند. اوراکل چه مزایا و چه معایبی نسبت به SQL داره؟

سلام
لطفا بجای استناد به شنیده ها ، مستندات رو مطالعه کنید . اوراکل کلا برای کار با شبکه محصول داره.
ولی قیاس این دو با هم درست نیست . هر دو خوب هستند البته در حوزه کاری خودشون!

PhoenixNet
چهارشنبه 03 آبان 1391, 23:20 عصر
سلام

من با هردودیتا بیس پروژه انجام دادم.استفاده از این دیتابیس ها رابطه مستقیم به نوع پروژه داره.مطمئنا SQL Server از لحاظ امکانات و توانایی ها قابل مقایسه با Oracle نیست.قضیه مانند چاقو و اره برقی است.اگه شما بخواهید یه میوه رو با اره برقی پوست بکنید معلومه چی میشه.SQl Server خیلی از کارها را بصورت ویزارد انجام میده و توسعه و استفاده از آن بسیار ساده است ولی Oracle نیاز به تنظیمات دقیق و پشتیانی 24 ساعته دارد.به طور مثال نصب اوراکل به اندازه نصب یه سیستم عامل تنظیمات دارد.برای همینه که میگن با شبکه مشکل داره!

aloneman2005
جمعه 19 آبان 1391, 03:53 صبح
سلام

من با هردودیتا بیس پروژه انجام دادم.استفاده از این دیتابیس ها رابطه مستقیم به نوع پروژه داره.مطمئنا SQL Server از لحاظ امکانات و توانایی ها قابل مقایسه با Oracle نیست.قضیه مانند چاقو و اره برقی است.اگه شما بخواهید یه میوه رو با اره برقی پوست بکنید معلومه چی میشه.SQl Server خیلی از کارها را بصورت ویزارد انجام میده و توسعه و استفاده از آن بسیار ساده است ولی Oracle نیاز به تنظیمات دقیق و پشتیانی 24 ساعته دارد.به طور مثال نصب اوراکل به اندازه نصب یه سیستم عامل تنظیمات دارد.برای همینه که میگن با شبکه مشکل داره!

با وجود اوراکل 11 به بالا یا حد تا پایین ترش باز هم این مسئله وجود دارد؟
در ضمن شاید ویزارد اشتباه کنه شاید هم .user اشتباه کنه .
اوراکل هم ویزارد دارد .
یه خوبی اوراکل فکر کنم داره اونم اینه که هر دیتابیسی که ساختی دارای سرویس مربوط به خودش هست ولی Sql یک سرویس ممکنه مربوط به 100 دیتابیس باشه که هر کدوم شامل جدول ها و غیره .....
به قول خود اوراکل می گه این روش سرعت من رو شاید تا 10 برابر زیادتر کرده.

رسول_57
شنبه 20 آبان 1391, 10:27 صبح
با وجود اوراکل 11 به بالا یا حد تا پایین ترش باز هم این مسئله وجود دارد؟
در ضمن شاید ویزارد اشتباه کنه شاید هم .user اشتباه کنه .
اوراکل هم ویزارد دارد .
یه خوبی اوراکل فکر کنم داره اونم اینه که هر دیتابیسی که ساختی دارای سرویس مربوط به خودش هست ولی Sql یک سرویس ممکنه مربوط به 100 دیتابیس باشه که هر کدوم شامل جدول ها و غیره .....
به قول خود اوراکل می گه این روش سرعت من رو شاید تا 10 برابر زیادتر کرده.

فقط در داده های حجیم که معمولات مربوط به Aplication های نهادهای بزرگ مانند بانک ها ، نیروی های نظامی و انتظامی و مراکز دولتی بزرگ است از اوراکل استفاده می شود . در باقی موارد نیازی نیست . مثال چاقو و اره برقی مثال واقعا عالی است .

aloneman2005
شنبه 20 آبان 1391, 18:23 عصر
فقط در داده های حجیم که معمولات مربوط به Aplication های نهادهای بزرگ مانند بانک ها ، نیروی های نظامی و انتظامی و مراکز دولتی بزرگ است از اوراکل استفاده می شود . در باقی موارد نیازی نیست . مثال چاقو و اره برقی مثال واقعا عالی است .
منظور شما یعنی اوراکل در داده های حجیم بهتر عمل می کنه ؟
معمولا مربوط به Application ها ؟ یعنی در هاست ها خوب جوابگوی نیاز ها نیست ؟

رسول_57
پنج شنبه 25 آبان 1391, 14:14 عصر
منظور شما یعنی اوراکل در داده های حجیم بهتر عمل می کنه ؟
معمولا مربوط به Application ها ؟ یعنی در هاست ها خوب جوابگوی نیاز ها نیست ؟

بله در داده های حجیم که معمولا در سطح کلی بسیار کم است . حالا Application تحت ویندوز یا وب زیاد مهم نیست . البته احتمالا منظور شما از Host احتمالا سرور اختصاصی باید باشد .

abc222
یک شنبه 19 آذر 1391, 10:18 صبح
به نظر من اوراکل در ویندوز کاراییش به اندازه ی اس کیو ال هستش ولی توی یونیکس قدرتشو نشون میده و میترکونه