PDA

View Full Version : آموزش SQL server

parhizkar2000
جمعه 24 بهمن 1382, 23:59 عصر
من تا حالا تو دلفی برنامه نویسی کردم اون هم برنامه های تک کاربره حالا نیاز دارم که برنامه نویسی تحت شبکه انجام بدم . گفتند برای اینکار نیاز به یاد گیری SQL server هستش . من تو برنامه هام در دلفی برای گزارشگیری از دستورات SQL استفاده می کردم.( البته فقط Select) درمورد SQL server و شبکه هم چیزی نمیدونم حالا اگه ممکنه دوستان بگن من از کجا باید شروع کنم در این مورد کتاب مقاله ویا نرم افزار آموزشی ویا کتاب الکترونیکی و غیره وجود داره ؟ با توجه به اینکه من در شهرستان زندگی می کنم امکان کلاس حضوری برام نیست . لطفا منو راهنمایی کنید. :)

vadood
شنبه 25 بهمن 1382, 09:06 صبح
شما برای کارهای قبلی تون از چه نوع بانک اطلاعاتی استفاده می کردین؟ اگر Access بلدین و سیستم جدید 2 یا 3 کاربر بیشتر نداره از همون استفاده کنید و اگر نه باید یک کتاب آموزش کار با SQL Server تهیه و مطالعه کنید.

parhizkar2000
شنبه 25 بهمن 1382, 23:46 عصر
من قبلا از بانکهای BDE خود دلفی استفاده کردم .
Access هم بلد نیستم .
در مورد کتاب لطفا معرفی نمایید.
در مورد یادگیری شبکه چطور آیا لازمه اطلاعاتی داشته باشم یا نه؟
متشکر

vadood
یک شنبه 03 اسفند 1382, 13:27 عصر
اصولا لازم نیست چیزی از شبکه بلد باشید، مگر اینکه درست کردن شبکه هم با شما باشه. برای شروع Books Onlibe بهترین مرجع ممکن هست. در مورد کتاب فارسی من چیزی سراغ ندارم (اما زیاد هست) و دوستان هم چیزی معرفی نکردند. می تونید یه سری به روبروی دانشگاه یا سایت های فروش کتاب ایرانی بزنید.

h_rezaei
دوشنبه 04 اسفند 1382, 09:51 صبح
ودوود جان یه موقع یه سری اسلاید می گفتی داری .میشه اونا رو یه جا upload کنی تا همه بخونن؟
فوقش میشه اسلاید شماره 1 برنامه نویس و شماره حساب و... :wink: