PDA

View Full Version : به روز رسانی یک فرم با توجه به فرم دیگر

روح اله معینی زاده
یک شنبه 05 آذر 1385, 18:35 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان اکسس کار

من یه فرم طراحی کردم که کاربر چند تا فیلد یک جدول رو که همه از نوع Yes/No هستند انتخاب می کنه. من هم تعداد اونا رو به وسیله ماژول می شمارم.

حالا کار از این جا شروع می شه

من می خوام در قسمت Before Update مربوط به فرم یه دو تیکه برنامه بنویسم که کار زیر رو انجام بده:

1- مقدار یه ستون رو از جدول دیگری بخونه (موجودی پول طرف رو)
2- یه مقدار رو به اون اضافه یا ازش کم کنه (که من این کار رو با یه متغیر دیگه انجام خواهم داد و مشکلی نیست)
3- مقدار همون ستون رو به روز رسانی کنه.

در کل ساده بود نه :عصبانی++:!

اگه دقت کرده باشید همه‌ی تصمیمات بنده با توجه به تیک‌های این جدول مثلاً Buy صورت می گیره و مبلغ موجودی طرف در جدول دیگری مثلاً Persons به روز رسانی می شه. من توی این قضیه مشکل دارم.

اینا همه رو توی یه فرم که طراحی کردم دارم انجام می دم. بی زحمت یه توضیح بدید که چه کار کنم.
یه جست و جو هم کرده و دیدم که دستوراتی مانند Docmd.RunSql نیز وجود دارد، اما من تازه کار و راه دشوار.
می خوام یه پروژه برای آخر ترم درست کنم و بدم دست استاد، وگرنه با VB.NET این کارها رو بلدم. ایشان فرموده‌اند که فقط همه‌ی کارا توی خود اکسس انجام بشه و من هم تا حالا این‌جوری کار نکردم.

منتظر یاری سبزتان هستم!

با احترام- خدانگهدار

ROGHANI
دوشنبه 06 آذر 1385, 06:50 صبح
دوست عزیز
اینجور محاسبات رو بهتره بوسیله کوئری انجام بدی.مثلا در یک ستون از کوئری تعریف میکنی فیلد 1 از جدول 1 ضرب در فیلد 2 از جدول 2

شاپرک
دوشنبه 06 آذر 1385, 07:38 صبح
توی اکسس همه چیز آماده به صورت ویزارد وجود داره و لازم نیست براش کد بنویسی ...
اگه برنامه ات رو اینجا بگذاری و بگی چیکار میخوای بکنی فکر کنم سریعتر به جواب برسی.

mansori
دوشنبه 06 آذر 1385, 07:49 صبح
درسته؛ این همه توضیح دادی فقط نمونه اونو هم باید بذاری تا جوابت رو بگیری. بدون فایل نمونه فقط معطلی داره...:متعجب: