PDA

View Full Version : membership In ASP.net2

NeverFade62
دوشنبه 06 آذر 1385, 10:11 صبح
سلام دوستان این تاپیک رو برای این موضوع (membership) درASP.NET2 باز کردم که بیشتر در این باره صحبت بشه ...
خود من سوالاتی دارم که ترجیح می دم در بین بحثها درموردش صحبت کنم

من خودم به شخصه از article های Scott Mitchell لذت می برم چون واقعا خیلی خوب مقاله می نویسند
من این مبحث رو از اینجا http://aspnet.4guysfromrolla.com/articles/120705-1.aspx خوندم
اگر منابع خوبی در این زمینه برخورد داشتین اینجا معرفی کنین لطفا
مخصوصا با برنامه نویسی باشه و بدون استفاده از asp.net Web Site Administration Tool باشد

با تشکر

NeverFade62
دوشنبه 06 آذر 1385, 10:19 صبح
به عنوان مثال در استفاده از کنترل ها نمی دونم باید تابعی اضافه کنم یا نه
مثلا وقتی از creatUserwizard استفاده می کنم اشکال می گیره که UserID خالیه و این نمی شه ...
نمی دونم باید چه طور شروع کنم
البته من جداول مربوطه رو انتقال دادم و الآن در دیتا بیس خودم هست اما خوب طریقه استفاده اش من رو گیج کرده
شاید خودم دوباره بنویسمشون
لطفا اگر می دونین کمک کنین

NeverFade62
سه شنبه 07 آذر 1385, 10:23 صبح
خوب مشکل حل شد
می دونین من قبلا این کار رو انجام داده بودم و تغییراتی در اون ایجاد کرده بود و یا جداول خودم ارتباط داده بودم که این مشکل به وجود اومد
اون ارتباط ها رو حذف کردم و همه رو دیلیت کردم و remove کردم و درست شد و دوباره با aspnet_regsql.exe اون رو آوردم و مشکلم حل شد
حالا کسی می دونه اگر بخوام اطلاعات اضافی یوزر از قبیل شماره و تلفن و ... رو بهش اضافه کنم چی کار کنم که مشکلی به وجود نیاد
اگر article خوبی هم سراغ دارین ممنون می شم معرفی کنین
--------------------
سلام
برای کسایی که احتمالا نمی دونن این ها رو می ذارم
در این مقاله (http://www.aspcode.net/articles/l_en-US/t_default/ASP.NET/ASP.NET2.0/Membership_-profile-and-roles/category_51.aspx) به خوبی استفاده از جداول membership استفاده از اونها رو توضیح داده و اینکه بخوایم اونها رو به دیتا بیس خودمون اضافه کنیم به وسیله aspnet_regsql.exe انجام می شود که چون توضیحات به انگلیسی روان هست من دیگه تکرار نمی کنم اینم روش اون هست

http://www.aspcode.net/articles/l_en-US/t_default/ASP.NET/ASP.NET-2.0/Membership_-profile-and-roles/Running-membership-provider-with-SQL-2000_article_279.aspx

NeverFade62
سه شنبه 07 آذر 1385, 10:29 صبح
واقعا هیچ کس به این تاپیک و گسترشش علاقه ای نداره ؟؟؟
این روش کار رو برای نگه داشتن اطلاعات کاربر و نقش بندی اونها راحت می کنه
کسی در این زمینه ها مقالات مناسبی نداره پیشنهاد کنه ؟ مثلا اینکه اینا خودشون چطور کار می کنن و چطور می شه customize ش کرد ؟
--------------------
این هفت مقاله Scott هم که محشره
http://aspnet.4guysfromrolla.com/articles/120705-1.aspx

Behrouz_Rad
سه شنبه 07 آذر 1385, 13:51 عصر
اگه نظر من رو بخوای میگم که اگر از همون روش ASP.NET 1.x استفاده کنی بهترین کار رو کردی!

دلیل: محفوظ

NeverFade62
سه شنبه 07 آذر 1385, 14:46 عصر
چرا ؟ این روش که سریعتر هست
حتی با تغییرات هم روش قبلی رو پیشنهاد می کنین ؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 07 آذر 1385, 15:46 عصر
چرا ؟ این روش که سریعتر هست
سریع تر بودن از چه لحاظ؟ از لحاظ Click and Go یا سرعت بازدهی؟

خلق موقعیت های سفارشی در مواقع خاص، از مهمترین دلایلی هست که یک برنامه نویس رو ملزم می کنه که Component Based فکر نکنه و دیدگاهش رو بر مبنای تغییرات آتی سیستم و امکانات جاری ابزار مورد استفاده و مقایسه ی اونها، تنظیم و مستحکم کنه.

موفق باشید.

manager
سه شنبه 07 آذر 1385, 23:31 عصر
سرعت تولید نرم افزار برای تولید کنندگان نرم افزار از اهمیت ویژه ای برخوردار هست مسلما استفاده از کامپوننت ها Membership جزء کارهای روزمره هر توسعه دهنده ای هست، هیچ چیز جدیدی هم جهت ابداع در این قسمت ها وجود ندارد (که نیاز به اختراع چرخ از ابتدا باشد) همچنین شما می تونید این کامپوننت ها رو از طریق ارث بری تغییر بدین (در شرایط خاص) ولی بر خلاف نظر دوستمون، من نظرم این هست که همیشه و همه جا کامپوننت وار فکر کنید، تا یکی از حداقل مزیت های برنامه نویسی و طراحی شیئ گرا نصیبتان شود ..

Behrouz_Rad
چهارشنبه 08 آذر 1385, 00:13 صبح
همیشه و همه جا کامپوننت وار فکر کنید، تا یکی از حداقل مزیت های برنامه نویسی و طراحی شیئ گرا نصیبتان شود ..
قبلا در پاسخ به یکی از دوستان عرض کردم که:

این امکانات، برنامه نویس رو در دقیق شدن در کدهای اجرایی و آگاهی از آنچه که در پشت صحنه اتفاق می افته بی نیاز می کنه. به عبارت دیگه، برنامه نویس رو تنبل می کنه!
برنامه نویس از جزئیات پشت صحنه خبر نداره و نمی تونه دقیقا عامل بروز مشکلات احتمالی رو پیدا کنه.
ضمن اینکه کنترل های آماده، واسطه هایی هستند بین کدی که میشه به معنای واقعی برای اونها نوشت و کاری که انجام میدن.

esmram
جمعه 23 فروردین 1387, 08:07 صبح
سلام. موضوع فقط بحث سرعت نیست. من فکر می کنم برنامه نویسان ایرانی باید کم کم خودشون رو با استاندارد های جهانی هماهنگ کنند. یکی از اصول برنامه نویسی استاندارد که در یکی دو سال اخیر مطرح شده و به نتایج خوبی هم رسیده است این که آن دسته از روال های تکراری برنامه یا برنامه ها باید بصورت یک API جداگانه با قابلیت استفاده مجدد آسان، در اختیار برنامه نویس باشد. اگر شما در asp.net 1.x لایه ای جهت مدیریت اعضاء نقش های آنها و شخصی سازی صفحات و البته امنیت و تعیین سطح دسترسی روی رخ داد های صفحه طراحی کرده اید که کاملا" تنظیم پذیر است فرمایش صحیح. بروید و از همان asp.net 1.x استفاده کنید. اما اگر واقعا" فکر می کنید کار شما ممکن است نقایصی داشته باشد و یا گاهی خستگی تاثیری در ایجاد برنامه شما داشته باشد بهتر است که این موضوع مهم را به دست Membership API بسپارید. و اگر هم نقصی در آن است به فکر رفع مشکلات آن باشید.

البته تنها بحث من Membership API نیست. کلا" برنامه نویسی چند لایه در دنیا آنچیزی نیست که در سایت ها آموزشی ایرانی بتوان یافت.

www.asp-2005.blogfa.com (http://www.asp-2005.blogfa.com) در ارتباط بمانید (;

esmram
جمعه 23 فروردین 1387, 08:19 صبح
من با آقای محمد رضا کاملا" موافق هستم. امروز دیگر کسی به فکر نوشتن Membership و Data Access Layer و حتی Business Layer این قبیل مسایل نیست. کار برنامه نویس نوشتن اینترفیس است و الباقی زمان صزف هر چه User Frindly کردن برنامه ها صورت می گیرد. و کلا" OOP یعنی همین.

الته آقا بهروز هم ناراحت نشوند. این راهی هم که شما می روید بد نیست. شاید روزی برسد که شما حرکتی مانند آقای شهاب فر داشته باشید و یکی از API های شما در .Net FrameWork ثبت شود. یعنی اگر بدنبال توجیه برای طرز فکر خود هستید این گزینه مناسبی است.

اما برای کاربران حکم سرعت گیر را نداشته باشید و اجازه بدهید کاربران با علم روز دنیا پیش بروند.

nazaninam
جمعه 23 فروردین 1387, 19:20 عصر
کار برنامه نویس نوشتن اینترفیس است و الباقی زمان صزف هر چه User Frindly کردن برنامه ها صورت می گیرد.

از کی تاحالا کار برنامه نویس شده اینترفیس نویسی ؟ این کار Wizard مانند مثل بازی بچه هاست تا برنامه نویسی

و کلا" OOP یعنی همین.

از تعریف جدیدتون واقعا بهت زده شدم

amirniknam
جمعه 23 فروردین 1387, 23:46 عصر
این کار Wizard مانند مثل بازی بچه هاست تا برنامه نویسی

استفاده از Membership در asp.net 2,0 منحصرا به استفاده از wizard ها نیست همچنین این کنترل های جدید هم به سادگی قابل تغییر هستند. البته این نکته که برنامه نویس خوب می بایست از اکثر جزئیات آگاهی داشته باشد بر کسی پوشیده نیست اما توجه به این نکته هم مهمه که این کنترل ها و کلاس ها توسط گروه های بسیار حرفه ای برنامه نویسی ایجاد شدند بنابراین بایستی موقعی تغییر در اون ها ایجاد کنیم که واقعا لازم باشه
به هر حال asp.net از ورژن 2 به بعد provider هایی رو ایجاد کرده که انعطاف زیادی به کد نویسی میده توصیه من استفاده آگاهانه از تکنولوژی های جدید هست

میتی دات نت
شنبه 24 فروردین 1387, 20:49 عصر
http://i27.tinypic.com/dxlj88.jpg

این کتاب رو من دیدم . کتاب خوبیه