PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از لاگین شدن دو کاربر با یک نام کاربری

caspiansea
سه شنبه 02 آذر 1400, 08:52 صبح
با سلام و خسته نباشید...
چطوری میشه وقتی یه کاربر لاگین هست و یه کاربر دیگه بخواد با نام کاربری کاربر اول وارد سیستم بشه جلوی این کار رو گرفت.با تشکر

ROSTAM2
شنبه 07 آبان 1401, 16:54 عصر
سلام به همه.

تا منظورت از لاگین چی باشه. یکی اینکه کاربر در همون لحظه در سایت حضور داشته باشه و فعال باشه. یا نه، می تونه لاگ این شده باشه از قبل ولی در سایت حضور نداشته باشه.

تا اونجایی که من می دونم حساسیت موضوع برای زمانی هست که کاربر فعال و در سایت حضور داره.

چیزی که هست اطلاعات باید در یک جدول از یک دیتابیس باشه که زمانی که کاربر login هست مشخص بشه. بنظر من کوکی هایی که در سرور ذخیره می شن هم می تونن این کار رو بر عهده بگیرن. :متفکر: البته مطمئن نیستم پس همون جدول می تونه راهکار بهتری باشه.
زمانی که کاربر بخواد در حال فعال بودن حسابش از یک سربرگ دیگه از مرورگر فعال یا با مرورگر یا سیستم دیگه مجددا وارد حساب کاربری بشه اگر رمزش درست باشه که باید وارد بشه با این ویژگی که حساب کاربری برای صفحه باز باید بسته و خارج بشه و تشخیص اینکه کاربر فعال هست یا نه رو با استعلام از فیلدهای جدول می شه داشت. چیزی که هست زمان لاگین باید سوالی از وب سایت پرسیده بشه که کاربر خواستار ورود از جایی دیگه لاگین هست یا نه؟! و این سوال رو فیلدهای جدول که اطلاعات حساب رو ذخیره کرده قادر به پاسخگویی هست.

hamzehsh
شنبه 17 دی 1401, 15:31 عصر
سلام
فکر میکنم singletone باید کار کنید.