PDA

View Full Version : سوال: ذخیره و خواندن file

f_naderi
دوشنبه 13 دی 1400, 15:26 عصر
با سلام
دوستان من می خوام فایل text رو داخل اکسس ذخیره کنم و بعدا بتونم فایل ذخیره شده رو بخونم و بر روی خط به خط فایل text عملیاتی انجام بدم.(اطلاعاتی در این مورد ندارم)(فیلد جدول رو از نوع attachment قرار دادم)
چند سال پیش چنین کاری رو از طریق ذخیره آدرس فایل در دیتابیس و ذخیره خود فایل تکست درون پوشه ای انجام میدادم.
همچنین می خواستم بدونم از نظر شما کدوم راه بهتر هست؟

mazoolagh
سه شنبه 14 دی 1400, 08:33 صبح
سلام و روز خوش

"بهتر" بودن به شرایط و خواسته ها برمیگرده، ولی این که فایل ها رو بیرون دیتابیس نگهداری کنین برای ویرایش "راحتتر" هست.
در مورد فایل های متنی میتونین در فیلد memo (long text) هم نگهداری کنین.

f_naderi
سه شنبه 14 دی 1400, 16:50 عصر
ممنون از راهنماییتون. فایلی که می خوام ذخیره کنم تکست هست و هر سطر حاوی یک کد داوطلبی و شماره پاسخ های داوطلب(یعنی پاسخنامه چندین داوطلب در یک فایل است). من می خوام این فایل رو ذخیره کنم و بعدا برای تصحیح پاسخ نامه فایل رو بخونم و برای هر داوطلب با توجه به سطر مربوطه اش تصحیح انجام بدم. حالا برای چنین کاری بهتره آدرس فایل رو ذخیره کنم؟ یا خود فایل ؟
ممنون میشم برای ذخیره فایل به صورت attachment و خواندن فایل Attach شده به صورت سطر به سطر رو هم راهنماییم بفرمایید.

Mahmoud.Afrad
شنبه 18 دی 1400, 08:57 صبح
چرا فایل؟ خود دیتا رو ذخیره کنید.

f_naderi
شنبه 18 دی 1400, 14:59 عصر
با سلام. منظور شما این هست که یک فیلد تکست در نظر بگیرم که برای هر داوطلب سطر مربوط به پاسخ های اون رو در هر آزمون نگهداری کنه؟ (اگر که درست متوجه شدم خیلی ممنونم چون به این شکل بهش نگاه نکرده بودم)
اگر ممکنه در این مورد هم که بتونم خود فایل تکست رو اتچ کنم و بعد بتونم سطر به سطر بخونمش راهنماییم بفرمایید. چون دوست دارم این روش رو هم یاد بگیرم
با تشکر