PDA

View Full Version : آموزش: جداکننده عدد در جدول Telerik

MasoudAdmin
چهارشنبه 22 دی 1400, 20:06 عصر
با سلام
من در برنامه از جدول Telerik استفاده کردم. بعضی از ستون ها که مبلغ هستند، در مشخصات ستون، DataType اون به حالت System.Decimal تغییر دادم. حالا میخوام مقادیر اون ستون که به کاربر داره نمایش میده مبلغ را با حالت جدا کننده نمایش بده. مثلا الان داره اینجوری نمایش میده 525320000000 که میخوام به این صورت نمایش بده: 525,320,000,000
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.

MasoudAdmin
دوشنبه 25 بهمن 1400, 18:23 عصر
سلام. آیا کسی نیست مرا یاری کند؟:ناراحت::افسرده:

رامین مرادی
شنبه 30 بهمن 1400, 11:19 صبح
برید تو قسمت تنظیمات ستنونها(همونجا که ستون اضافه یا حذف میکنید) بعد ستون مد نظر رو انتخاب کنید، خصیصه formatstring رو بزارید ( {0:C} ) پارانتزها نوشته نشه.

اگه کار نکرد پیام بدید ramin.mor47@gmail.com

MasoudAdmin
یک شنبه 01 اسفند 1400, 19:30 عصر
با سلام
از پاسخگوییتون ممنون. طبق گفته شما انجام دادم ولی خطا میده.
System.Reflection.TargetInvocationException: 'Exception has been thrown by the target of an invocation.'
Inner Exception
FormatException: Input string was not in a correct format.
عکسش رو هم پیوست کردم که چجوری ست کردم.
153710

رامین مرادی
دوشنبه 02 اسفند 1400, 08:34 صبح
نوع ستون رو تبدیل به رشته کنید. از حالت دسیمال دربیارید

MasoudAdmin
دوشنبه 02 اسفند 1400, 18:54 عصر
سلام. فرقی نکرد.:ناراحت: باز هم همان خطا رو داد. ضمن اینکه فیلد رو باید Decimal بگذارم چون تو فیلتر کردن ستون در Telerik شرایط بزرگتر، کوچکتر و کلا شرایطی که بشه واسه عدد گذاشت رو استفاده کرد.
153711

mazoolagh
سه شنبه 03 اسفند 1400, 09:07 صبح
1- لازم نیست نوع دیتا رو تغییر بدین، همون دسیمال باید بمونه.
2- شکل درست فرمت :

{0:N}

mehran6764
پنج شنبه 05 اسفند 1400, 12:54 عصر
می دونم ارتباطی به موضوع نداره ، میگم آ شماها ترسی ندارین کنترل تلریک کرکش از کار بفیته ؟ تو پروژه هاتون استفاده می کنید

رامین مرادی
پنج شنبه 05 اسفند 1400, 14:38 عصر
می دونم ارتباطی به موضوع نداره ، میگم آ شماها ترسی ندارین کنترل تلریک کرکش از کار بفیته ؟ تو پروژه هاتون استفاده می کنید
من پنج ساله تلریک استفاده میکنم. تا الان مشکلی نداشتم. ولی یه ساله به یکی از پروزه هام دوو اکسپرس اضافه کردم پدر منو درآورده این کرکش. کلی هم فرم زدم و تا بیام اونارو برگردونم کارم ساخته س:ناراحت::افسرده:

MasoudAdmin
جمعه 06 اسفند 1400, 10:18 صبح
سلام. هنوز که خوشبختانه به مشکل نخوردم.

MasoudAdmin
جمعه 06 اسفند 1400, 10:24 صبح
ممنون. حل شد.:تشویق: ولی یک موردی که پیش اومد دو رقم اعشار هم اضافه شد. در صورتیکه اعشار نداره. تو دیتابیس هم دیتاتایپ بدون اعشار تعریف کردم. اینو چجوری باید حل کنم که اعشارش رو نمایش نده؟
153719

MasoudAdmin
جمعه 06 اسفند 1400, 10:33 صبح
ممنون. حل شد.:تشویق: ولی یک موردی که پیش اومد دو رقم اعشار هم اضافه شد. در صورتیکه اعشار نداره. تو دیتابیس هم دیتاتایپ بدون اعشار تعریف کردم. اینو چجوری باید حل کنم که اعشارش رو نمایش نده؟
153719
حلش کردم
باید از حرف N یک عدد 0 هم بگذاریم.

mazoolagh
یک شنبه 08 اسفند 1400, 08:17 صبح
اتفاقا پرسش بجا و خوبی هست؛
من کلا کرک شده استفاده نمیکنم،
ولی کمپوننت های تلریک کرک شده نیست و همون نسخه نصبی هست.

برای dev express هم اونهایی که حرفه ای هستن خودشون سورس رو کامپایل میکنن و مشکلی پیدا نمیکنن.

رامین مرادی
یک شنبه 08 اسفند 1400, 08:27 صبح
اتفاقا پرسش بجا و خوبی هست؛
من کلا کرک شده استفاده نمیکنم،
ولی کمپوننت های تلریک کرک شده نیست و همون نسخه نصبی هست.

برای dev express هم اونهایی که حرفه ای هستن خودشون سورس رو کامپایل میکنن و مشکلی پیدا نمیکنن.
در مورد کامپایلش میتونید اطلاعات بیشتری بدید؟

mazoolagh
یک شنبه 08 اسفند 1400, 13:47 عصر
در مورد کامپایلش میتونید اطلاعات بیشتری بدید؟
متاسفانه فقط در همین حد میدونم که این کار رو میکنن.
احتمالا در مستندات پشتیبانی خود dev express چیزی پیدا بشه.
در هر صورت از سطح من بالاتره!