PDA

View Full Version : مشکلاتی با DBGrid

Delphi_Developer
سه شنبه 07 آذر 1385, 21:31 عصر
سلام

من Database ام خوب نیست زیاد کار نکردم ولی الان یه کاری برام پیش اومد باید استفاده کنم :

1-چطور میشه توی یه DBGrid متن داخل Record رو گرفت
2-راهی هست که باهاش مجموع اعداد داخل کل Record های یه Field رو بگیریم ؟
3-DBGrid Default خود دلفی فارسی رو Support نمیکنه از TNT هم استفاده کردم بازم همینطوره اگه کسی یه DBGrid Farsi Support بذاره یا معرفی کنه ممنون میشم .

ممنون از همگی دوستان

MNosouhi
سه شنبه 07 آذر 1385, 21:51 عصر
DBgrid فقط اطلاعات رو نشون میده ، شما خیلی راحت می تونید با خاصیت FieldbyName از عنصر Dasat ی که dbgrid بهش متصله به فیلدهای رکورد مورد نظرتون دست پیدا کنید.

از دستور Sum استفاده کنید.

3-DBGrid Default خود دلفی فارسی رو Support نمیکنه از TNT هم استفاده کردم بازم همینطوره اگه کسی یه DBGrid Farsi Support بذاره یا معرفی کنه ممنون میشم .
با فارسی هیچ مشکلی نداره ، احتمالا عیب از ویندوزتونه . تنظیمات فارسی رو درست انجام دادید؟

arshia_
چهارشنبه 08 آذر 1385, 08:26 صبح
DBgrid فقط اطلاعات رو نشون میده ، شما خیلی راحت می تونید با خاصیت FieldbyName از عنصر Dasat ی که dbgrid بهش متصله به فیلدهای رکورد مورد نظرتون دست پیدا کنید.

اگر تنظیمات ویندوز شما درست باشه کافی است برای نمایش درست مقادیر این کار رو انجام بدهید
خاصیت bidimode مربوط به فرم رو righttoleft کنید
یک فونت مناسب انتخاب کنید
در صورتی که تمایل دارید عناوین فیلدها فارسی نمایش داده شود روی dbgrid دوبار کلیک کنید و فیلدهای مورد نظر را بعد از اضافه کردن تنظیم کنید

shobair
چهارشنبه 08 آذر 1385, 13:43 عصر
سلام

من Database ام خوب نیست زیاد کار نکردم ولی الان یه کاری برام پیش اومد باید استفاده کنم :

ممنون از همگی دوستان
1- هر رکورد چند فیلد داره. هر جدولی هم یک رکورد فعال داره. همون رکوردی که توی DBGrid جلوش یک فلش هستش. فرض کن اسم جدولت Table1 و اسم فیلدی که میخوای مقدارش رو بخونی SAMPLE هستش.

x:=table1.FieldByName('SAMPLE').value

این کد مقدار فیلد SAMPLE رکورد جاری رو میده.

2- باید از Query استفاده کنی که با جستجو در سایت میتونی مطالبی پیدا کنی

3- به Regional and Language Options ویندوز در کنترل پانل برو و در زبانهء Advance از قسمت Language for Non-Unicode Programs رو FARSI بذار.

شبیر