PDA

View Full Version : سوال: اعمال محدودیت

parsserver2
دوشنبه 18 بهمن 1400, 14:24 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز من در هندل کردن یک موضوعی گیر کردم میخواستم خواهش کنم از اساتید و برنامه نویسان محترم که راهنمایی کنن بنده رو..
ما در سایت یک سری پلن داریم مثلا پلن 10 محصوله 30 محصوله و 50 محصوله.. که با انتخاب هرکدوم میتونه به همون مقدار محصول بزاره کاربر..
یک کاربری بسته ی 30 محصوله خریداری کرده: برای اعمال محدودیت فکر میکنم باید تعداد محصولاتی که گزاشته چک بشه هروقت به 30 رسید دیگه نتونه محصول بزاره که تا این جا اوکیه. مشکل من وقتی بوجود میاد که کاربر 30 محصول رو گزاشت تموم شد. و بعد میاد یک بسته ی جدید مثلا 10 محصوله میخره که بتونه 10 محصول دیگه ام بزاره! اینو نمیدونم باید چطور هندل کنم. چون درواقع تعداد محصولاتش 30 تاست پس 20 تا محصولم بدهکار شده!
تو فکرم بود از تاریخ استفاده کنم.. از تاریخی که بسته ی 10 تایی رو خریده تعداد محصولات چک بشه اما یک ایرادی داره این که ممکنه زودتر از تموم شدن بستش بیاد بسته جدید بخره!
اگر نتونستم سوالم رو درست مطرح کنم معذرت میخوام.. پیشاپیش بخاطر راهنماییتون از شما تشکر میکنم... خسته نباشین

plague
دوشنبه 18 بهمن 1400, 17:58 عصر
یعنی چی "چون درواقع تعداد محصولاتش 30 تاست پس 20 تا محصولم بدهکار شده" ؟
یه فیلد اضافه کن به تیبل کاربر که مشخص کنه هر کاربر چند تا محصول بتونه ثبت کنه مثلا products

وقتی یه پکیج میخره مقدار پکیج افزوده بشه به اون فیلد
وقتی هم محصول ثبت میکنه تعدادشون از مقدار اون فیلد کم بشه

وقتی 0 شد یعنی محصول نمیتونه ثبت کنه