PDA

View Full Version : سوال: جایگزین WCF برای Win Form چه تکنولوژی هستش؟

mmbguide
دوشنبه 18 بهمن 1400, 22:04 عصر
سلام خدمت همگی

لطفا راهنمایی بفرمایید برای تولید برنامه های تحت شبکه از نوع Windows Form از چه تکنولوژی می تونم استفاده کنم؟ البته حدود یکسالی هستش که WCF رو آشنا شدم و اینطور که معلومه در نسخه های جدید دات نت قرار نیست ساپورت بشه. اگرچه در nuget کتابخانه هایی با نام های WCFCore ایجاد شده. ولی می خواستم بدونم خود مایکروسافت در نسخه های جدید دات نت از چه تکنولوژی حمایت میکنه. با توجه به اینکه Windows Form و WPF همچنان پشتیبانی میشه باید از چه تکنولوژی استفاده کنم؟ آیا gRCP برای برنامه های تحت ویندوز هم قابل استفاده است؟

mmbguide
جمعه 22 بهمن 1400, 19:30 عصر
سلام. اساتید عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید. تشکر

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 24 بهمن 1400, 13:50 عصر
سلام دوست عزیز منظور از برنامه تحت شبکه چیه؟؟ ببینید شما برای برنامه تحت شبکه منظورتون نرم افزار هایی مثل نرم افزار مالی تحت شبکه کافیه کانکشن استرینگ شما تحت شبکه باشه ولی نه منظرو شما چیز دیگه ای هست شما میتونید به صورت web api کار کنید یا وب سرویس استفاده کنید شما بهتره بگید چه نرم افزاری دارید و چطروی میخوایی کار پیاده کنید که دوستان راحت تر به شما راهنمایی کنند.

با تشکر
ابراهیم

mmbguide
یک شنبه 24 بهمن 1400, 14:07 عصر
سلام. با توجه به موضوع سوال بطور کل تکنولوژی جایگزین WCF چی هست که بشه با برنامه های ویندوزی با اون کار کرد.

درخصوص مطلب شما: بطور کل برنامه سمت کلاینت صرفا دریافت کننده داده های مورد نیاز باشه و کانکشن استرینگ و خیلی موضوعات دیگر براش در دسترس نباشه (دقیقا الگوی پیاده سازی WCF منظورم هستش). در WCF میشد سرویس رو بصورت SelfHost پیاده سازی کرد و به درخواست کاربرها پاسخ داد. در Dot Net Core از چه تکنولوژی میشه استافده کرد؟