PDA

View Full Version : برنامه maze (موش مسیریاب در هزارتو)

hhoura2006
چهارشنبه 08 آذر 1385, 14:56 عصر
سلام دوستان
من توی برنامه maze به چند مشکل بزرگ برخوردم.
اول اینکه موش برای جستجوی اطراف خودش فقط می تونه به صورت عمودی و افقی حرکت کنه و من نمی دونم برای خونه های ضربدری اطرافش باید چی کارکنم.
برنامه رو وقتی با for های متداخل می نویسم به مشکل برمی خورم فکر کنم باید از راه بازگشتی برم ولی چون زیاد وارد نیستم نمی دونم چه جوری؟؟؟؟:متفکر:
لطفاً هر کی می تونه کمک کنه.

mortez maya
چهارشنبه 08 آذر 1385, 22:13 عصر
سلام دوست عزیز من برنامه مسیر یاب رو تو C نوشتم و بسیار عالی هم جواب داده شما لطف کنید بگید الگوریتم شما چیه تا بعد. ولی در مورد اون نکته بدست آوردن خونه های ضربدری کاری نداره که مثلا خونه بالا سمت چپ می شه i-1 و j-1

hhoura2006
جمعه 17 آذر 1385, 14:08 عصر
با سلام و با تشکر از اینکه جواب دادید.
راستش برنامه ای رو که من نوشتم خیلی طولانی شده و زمانی که برنامه رو دستی دنبال میکنم مطابق ماتریسی که طراحی کردم پیش نمیره البته خروجی میده ولی من نمیدونم چه طوری این جوری شده.
اگه ممکنه شما برنامه ای رو که نوشتین رو یا کدشو بزارین ببینم مثل مال منه یا نه؟
راستی برنامه ی شما از راه بازگشتی نوشته شده ؟ اگه از راه بازگشتی حل شده آیا برنامه ی شما هم طولانیه؟
با تشکر از کمک شما.
راستی یادم رفت بگم برنامه ی منم تو محیط c هست

hhoura2006
دوشنبه 20 آذر 1385, 21:36 عصر
با سلام خدمت همه ی دوستانی که در برنامه نویسی c مهارت دارن لطفاً اگه ممکنه به من در مورد مشکلی در اجرای برنامه م برخوردم کمک کنید.

aidivandi
چهارشنبه 22 آذر 1385, 10:17 صبح
مشکلت چیه گلم

hhoura2006
پنج شنبه 23 آذر 1385, 16:18 عصر
مشکل اصلی طولانی بودن برنامه است وچیزهایی که قبلاً توضیح دادم

Developer Programmer
پنج شنبه 23 آذر 1385, 18:18 عصر
به کتاب ساختمان داده ها نوشته هورویتز مراجعه کن؛
سریعترین روش برای حل این مسئله؛ پیچیدگی (Ө(n+m است که در کتاب هورویتز پیدا میکنی.

hhoura2006
شنبه 25 آذر 1385, 14:41 عصر
با سلام وتشکر از اینکه که سعی در کمک به من دارید
من قبلاً به این کتاب مراجعه کردم ولی چون فعلاً توی برنامه نویسی با c اول کار هستم چیزی از کتاب هروویتز سر در نیاوردم و همون طوری که می دونید c پیش نیاز ساختمان داده است.