PDA

View Full Version : سوال در مورد فایل اجرایی ساخته شده

gachboy
چهارشنبه 03 فروردین 1401, 17:34 عصر
سلام دوستان،سال نو مبارک:قلب:
با سی شارپ ماشین حساب ساده نوشتم میخواستم بدونم که فایل exe که در مسیر \bin\Debug ساخته میشه قابل اجرا روی همه ویندوزها هست؟ یا اینکه نیاز به پیشنیاز داره؟
و سوال دیگه موقعی ایکون فرم برنامه عوض میکنم فقط در کنار اسم برنامه ایکون عوض میشه و ایکون فایل exe عوض نمیشه...این مشکل باید چجور حل کنم؟

ROSTAM2
چهارشنبه 03 فروردین 1401, 20:57 عصر
سلام. سال نوی شما هم مبارک باشه.
پیش نیاز هر نرم افزار نوشته شده با .Net Frame Work بسته RunTime از همون نسخه است که می تونی از سایت خود مایکروسافت دانلود کنی. البته ویندوز تا نسخه 2 و شاید 3 رو روی خودش داره فکر کنم از 3.5 به بعد رو باید نصب کرد.
آیکون فرم با آیکون فایل خروجی متفاوته و تو Project Properties باید عوض بشه

153739

gachboy
پنج شنبه 04 فروردین 1401, 00:19 صبح
داخل عکسی که فرستادی از .Net Frame Work ورژن2 است یعنی اگر کسی بخواد برنامه اجرا کنه باید ورژن 2 به بالا روی سیستمش نصب باشه...درسته؟
ماشین حساب ساده ای که نوشتم داخل قسمت Project Properties ورژن 4.7.2 زده...فریم وورک قابل تغییره و میشه ورژنش خودمون انتخاب کنیم،داخل عکسی که فرستادی میتونم ورژن 2 انتخاب کنم؟ یا اینکه به نسبت برنامه خودش اتوماتیک تشخیص داده شده که از ورژن 4.7.2 استفاده بشه؟
مشکل ایکون حل شد مرسی:قلب:

windowsyar
سه شنبه 09 فروردین 1401, 11:57 صبح
سلام
بله در عکسی که فرستادند فریم ورک دو هست و باید فریم ورک 2 یا بالاتر نصب شود.
در ابتدا موقع ایجاد پروژه، فریم ورک رو تعیین می کنند ولی در وسط کار هم می تونید فریم ورک رو از همین جایی که عکسش فرستاده شده عوض کنید.
در پروژه های بزرگ اگر فریم ورک کم باشه تو بعضی از کد ها بهتون خطا میده ولی تو ماشین حساب فکر نکنم به مشکل بخورید

ROSTAM2
سه شنبه 09 فروردین 1401, 12:53 عصر
داخل عکسی که فرستادی از .Net Frame Work ورژن2 است یعنی اگر کسی بخواد برنامه اجرا کنه باید ورژن 2 به بالا روی سیستمش نصب باشه...درسته؟

حداقل نسخه 2 باید داشته باشه.

ماشین حساب ساده ای که نوشتم داخل قسمت Project Properties ورژن 4.7.2 زده...فریم وورک قابل تغییره و میشه ورژنش خودمون انتخاب کنیم،داخل عکسی که فرستادی میتونم ورژن 2 انتخاب کنم؟ یا اینکه به نسبت برنامه خودش اتوماتیک تشخیص داده شده که از ورژن 4.7.2 استفاده بشه؟

بستگی داره از ریفرنسهای چه نسخه ای استفاده کرده باشی.

gachboy
سه شنبه 09 فروردین 1401, 23:37 عصر
ممنونم از راهنماییتون:قلب: