PDA

View Full Version : مشورت در مورد روند انجام پروژه

mahtab_3g
یک شنبه 14 فروردین 1401, 18:17 عصر
با سلام خدمت شما دوستان عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه .
بنده میخوام یه پروژه ای رو طراحی کنم تحت ویندوز با سی شارپ .
به این صورت که وقتی پروژه ی جدید برای کارگاهم میاد و پروژه توی سیستم تعریف میکنیم بخش های مختلف کارگاه از اون مطلع بشن در لحظه .
میخوام بدونم آیا برای اینکار حتما باسد سوکت نویسی انجام بدم؟ یا میشه با یه راه حل ساده تر به نتیجه گرفت؟
راه حل هایی که به دهنم میرسه به این صورته که :
1) چند تا کاربر داخل sql server بسته به بخش های مختلف کارخانه تعریف کنم وبانک اطلاعاتی رو داخل سیستم سرور به اشتراک بزارم؟
2) بانک اطلاعاتی رو تحت وب بزارم اما برنامم رو تحت ویندوز تعریف کنم ( میخوان حتما تحت ویندوز باشه)
3) مجبور سوکت نویسی یاد یگیرم ؟ و فقط با سوکت نویسی میشه حلش کرد؟
ممنون میشم پیشنهاد و نظرتونو با دلیل و راهنمایی برای انجام اون بهم بگین خیلی لطف میکنید.

mr.sirwan
چهارشنبه 17 فروردین 1401, 00:37 صبح
با سلام خدمت شما دوستان عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه .
بنده میخوام یه پروژه ای رو طراحی کنم تحت ویندوز با سی شارپ .
به این صورت که وقتی پروژه ی جدید برای کارگاهم میاد و پروژه توی سیستم تعریف میکنیم بخش های مختلف کارگاه از اون مطلع بشن در لحظه .
میخوام بدونم آیا برای اینکار حتما باسد سوکت نویسی انجام بدم؟ یا میشه با یه راه حل ساده تر به نتیجه گرفت؟
راه حل هایی که به دهنم میرسه به این صورته که :
1) چند تا کاربر داخل sql server بسته به بخش های مختلف کارخانه تعریف کنم وبانک اطلاعاتی رو داخل سیستم سرور به اشتراک بزارم؟
2) بانک اطلاعاتی رو تحت وب بزارم اما برنامم رو تحت ویندوز تعریف کنم ( میخوان حتما تحت ویندوز باشه)
3) مجبور سوکت نویسی یاد یگیرم ؟ و فقط با سوکت نویسی میشه حلش کرد؟
ممنون میشم پیشنهاد و نظرتونو با دلیل و راهنمایی برای انجام اون بهم بگین خیلی لطف میکنید.

سلام برای این سناریوی شما به نظرم Sql Dependecy هم جوابگو خواهد بود، درموردش یه سرچ انجام بدین

ebrahim.rayatparvar
شنبه 20 فروردین 1401, 11:57 صبح
سلام دوست عزیز.
اگه منظور شما رو بد برداست نکرده باشم شما میخوایید یک برنامه تحت شبکه برای یک کارخانه بنویسد.
اگه به این صورت هست ببینید شما کافیه برنامه خودتون رو بنویسید و برای بخش دیتابیس اگه بزرگه برنامه از SQL Server و اگر کوچکه از SQL Express استفاده کنید و در داخلل برنامه از طریق کانکشن استرینگ بخش server یا data source به سروسی که sql در آنجا نصب است متصل شوید.
حالا نرم افزار کل کاگاه همه از یک دیتابیس و بصورت شبکه دارن اطلاعات میگیرن و هر اطلاعاتی اضافه بشه دیگر بخشه ها میببنند البته باید به صورت real time هم اون سمت داده جدید اضافه میشه باید رفرش بشن داده هاکه داخل برنامه نمایش داده بشه که یهع راه حل سده میشه گفت مثلا لیست نمایش پروژه من با یک تایمر هر 5 یا 10 ثانیه یا بیشتر رفرش بشه یا اینکه چک کنه اگر داده جدیدی اضافه شده رفرش بشه که میتونید تو نت جستجو کنید راه حل های خوبی میبینید

با تشکر
ابراهیم