PDA

View Full Version : مبتدی: اتصال به فایل بانک اطلاعاتی

Hossis
سه شنبه 16 فروردین 1401, 19:57 عصر
با سلام
من تابحال از اسکیولایت برای ذخیره دیتا استفاده می کردم و استفاده از اون راحت بود چون نیاز به نصب هیچ کامپوننت و نرم افزار و سرور و ... نداشت و با تعویض ویندوز و سیستم و حتی کپی در سیستم دیگر بدون دردسر اجرا و به بانک متصل می شد.
الان می خوام ا زاسکیوال سرور استفاده کنم
آیا راهی هست که با سی شارپ ویندوز فرم، بتونم به فایل بانک اطلاعاتی که در کنار فایل اجرایی قرار می دهم متصل شوم و نیازی به نصب اسکیوال سرور و اتچ و ... نباشه؟؟؟
:متفکر:
پیشاپیش از راهنمایی های دوستان متشکرم

mazoolagh
چهارشنبه 17 فروردین 1401, 09:34 صبح
سلام و روز خوش
اکسس هم میتونه یک گزینه باشه.

samiasoft
چهارشنبه 17 فروردین 1401, 13:31 عصر
با سلام
من تابحال از اسکیولایت برای ذخیره دیتا استفاده می کردم و استفاده از اون راحت بود چون نیاز به نصب هیچ کامپوننت و نرم افزار و سرور و ... نداشت و با تعویض ویندوز و سیستم و حتی کپی در سیستم دیگر بدون دردسر اجرا و به بانک متصل می شد.
الان می خوام ا زاسکیوال سرور استفاده کنم
آیا راهی هست که با سی شارپ ویندوز فرم، بتونم به فایل بانک اطلاعاتی که در کنار فایل اجرایی قرار می دهم متصل شوم و نیازی به نصب اسکیوال سرور و اتچ و ... نباشه؟؟؟
:متفکر:
پیشاپیش از راهنمایی های دوستان متشکرم
سلام
به کمک نرم افزارهای ساخت ستاپ میشود فایل نصب اسکیوال سرور رو به همراه فایل های پروژه بصورت خودکار نصب کرد بدون اینکه کاربر درگیر تنظیمات خاصی شود.بطوری که برای اتچ کردن دیتابیس هم میتونید اسکریپتی از دیتابیس ایجاد کنید و خود نرم افزار ساخت ستاپ موقع نصب عملیات ایجاد دیتابیس را انجام بده.البته اگر از انتیتی فریمورک و به روش کد فرست استفاده کنید بدون نیاز به این کار بصورت خودکار دیتابیس درصورت نبود ایجاد میشود.
برای فایل نصبی هم بسته به نوع پروژه میتوانید از نسخه Express یا LocalDB استفاده کنید.
برنامه Advanced Installer هم برای ساخت ستاپ امکانات خوبی دارد.

Hossis
پنج شنبه 18 فروردین 1401, 15:28 عصر
سلام و روز خوش
اکسس هم میتونه یک گزینه باشه.
اکسس که اصلا مناسب نیست چون باید درایورش نصب بشه
اسکیولایت به مراتب از اکسس بهتره

Hossis
پنج شنبه 18 فروردین 1401, 15:29 عصر
سلام
به کمک نرم افزارهای ساخت ستاپ میشود فایل نصب اسکیوال سرور رو به همراه فایل های پروژه بصورت خودکار نصب کرد بدون اینکه کاربر درگیر تنظیمات خاصی شود.بطوری که برای اتچ کردن دیتابیس هم میتونید اسکریپتی از دیتابیس ایجاد کنید و خود نرم افزار ساخت ستاپ موقع نصب عملیات ایجاد دیتابیس را انجام بده.البته اگر از انتیتی فریمورک و به روش کد فرست استفاده کنید بدون نیاز به این کار بصورت خودکار دیتابیس درصورت نبود ایجاد میشود.
برای فایل نصبی هم بسته به نوع پروژه میتوانید از نسخه Express یا LocalDB استفاده کنید.
برنامه Advanced Installer هم برای ساخت ستاپ امکانات خوبی دارد.
با این حساب باید حتما اسکیوال سرور نصب بشه
خوبی اسکیولایت این بود که اصلا نیاز به نصب و سرور و... نداشت

ShayanFiroozi
شنبه 20 فروردین 1401, 23:21 عصر
بله باید نصب بشه ،
اما نصبش خیلی ساده و سریعه ، در واقع شما SQL Server Local رو نصب میکنین که با Advanced Installer میتونین بهش دستور بدین به صورت Silent نصب بشه

کد سی شارپش کمی متفاوته ، باید سرویس رو راه اندازی کنین و فایلتون رو Attach کنین ، اگر این روش مد نظره بگین تا نمونه کدش رو اینجا قرار بدم.

mazoolagh
یک شنبه 21 فروردین 1401, 12:12 عصر
اکسس که اصلا مناسب نیست چون باید درایورش نصب بشه
اسکیولایت به مراتب از اکسس بهتره
به هر حال شما برنامه تون رو نصب میکنین، این رو هم برنامه نصب انجام میده.