PDA

View Full Version : چند سوال مقدماتی

houtanal
شنبه 25 بهمن 1382, 13:50 عصر
با سلام من در c# تازه کار هستم و چند سوال برای من پیش آمده که اگر پاسخ دهید خوشحال خواهم شد
ضرورت وجود متد های vitual
کلاس های آبسترکت
و توضیحی در مورد کامه کلیدی از (انگلیسی تایپ نکرد!)
چون من در مثال هایی که دیدم به سادگی می شد با حذف موارد فوق بدون اشکال برنامه را اجرا کرد

Vahid_Nasiri
شنبه 25 بهمن 1382, 20:35 عصر
به مقالات من مراجعه کنید ( در همین بخش )

کلمه ی کلیدی ویرچوال :
مقدمه ای بر سی شارپ : قسمت- 16
پلی مرفیسم (Polymorphism)

کلاس های ابسترکت:
مقدمه ای بر سی شارپ : قسمت- 17
کلاس های abstract

houtanal
یک شنبه 26 بهمن 1382, 14:17 عصر
مقالا ت شما را خواندم اما من می خواهم بدانم که لزوم وجود موارد فوق چیست اگر لطف کنید و با مثال پ :flower: اسخ من را بدهید متشکر می شوم

Vahid_Nasiri
یک شنبه 26 بهمن 1382, 20:11 عصر
موارد علمی آنها که بیان شد .... ولی :
لزوم موارد فوق طراحی شیء گرا است که ما عمدتا در برنامه هایمان آنرا رعایت نمی کنیم.
لزوم آن توسعه ی کد توسط خود در آینده و یا گروهی از برنامه نویسان در آینده است.

Inprise
دوشنبه 27 بهمن 1382, 00:56 صبح
ضرورت وجود متد های vitual
کلاس های آبسترکت
و توضیحی در مورد کامه کلیدی از (انگلیسی تایپ نکرد!)
چون من در مثال هایی که دیدم به سادگی می شد با حذف موارد فوق بدون اشکال برنامه را اجرا کرد

خیر . بستر دات نت پر است از کلاسهای ابسترکت و اینترفیس و متدهای مجازی و ... و ... .

برای تحقق یکی از مهمترین آرمانهای شیء گرائی در عرصهء نرم افزار ، کدهای برنامه باید مطلقا" و تا حد ممکن "قابل استفاده مجدد" باشند . ( ReUsable ) . فرض کن تو قراره دو تا کلاس مختلف برای محصور سازی دو مدل فرش مختلف ، یکی محصول کویر یزد و دیگری ستاره شرق تولید کنی . نوشتن دو کلاس مختلف از ابتدا بی احترامی به آبجکت آرینتیشن است . بهتر است حقیقت فرش بدون نحوه رفتارهایش ( مثلا عکس العملش در مقابل حرارت بالا ) چارچوب بندی شود و بعد هر فردی مطابق میل خود از حقیقت و چارچوب و بدنهء فرش برای تعریف رفتارهای فرش مورد نظر خود استفاده کند یا حتی قابلیتهای خاصی را به آن اضافه کند . برای اینکه به مفهوم تام و تمام حقیقت شیء گرائی رو درک کنید بهتره یکی از FrameWork های شیء گرا رو دریافت و مطالعه کنید تا به خوبی و در عمل با ابسترکشن آشنا بشید . دو مورد مناسب و سورس باز از FrameWork های شیء گرا یکی VCL محصول بورلند و دیگری QT محصول ترول تک است که هر دو برای پلت فرمهای مختلف پیاده سازی شده اند .

موفق باشی

houtanal
دوشنبه 27 بهمن 1382, 13:50 عصر
ممنون :flower: