PDA

View Full Version : سوال: ریفرش کردن برنامه

ghasem31372
یک شنبه 12 تیر 1401, 20:47 عصر
با سلام میخواستم کد رفرش کردن یک برنامه در سی شارپ را بگید
با سلام من یک برنامه کوچیک دفترچه یادداشت نوشتم و یک فرم تنظیمات درست کردم
دفترچه یادداشت ابزار هاش(یک RichTextbox و 3 دکمه(یکی برای خروج،یکی برای ثبت و یکی هم برای تنظیمات))
الان خود دستور refresh خود richtextbox رو میخوام
بی زحمت کدش رو بگید
با تشکر دوستان عزیز برنامه نویس:قلب:

ROSTAM2
یک شنبه 12 تیر 1401, 21:38 عصر
سلام.
منظورت از ریفرش چیه؟!!

ghasem31372
دوشنبه 13 تیر 1401, 17:21 عصر
سلام.
منظورت از ریفرش چیه؟!!
سلام برادر من 3 تا فرم درست کردم
فرم اول:فرم ورود
فرم دوم:فرم دفترچه
فرم سوم:فرم تنظیمات
من تو قسمت کد نویسی فرم سوم اول دستور زیر را وارد کردم
form2 fo2 = new form2
fo2.richtextbox.forecolor=setting
fo2.richtextbox.font=setting
fo2.richtextbox.backcolor=setting

دستورات setting رو قبلا مقدار دهی کرده بودم.این دستورات جواب نداد.به اجبار تو قسمت فرم لود فرم 2 نوشتم این دستورات رو.بعد هم از دستور ریستارت استفاده کردم.اما وقتی برنامه باز میشد همون تنظیمات قبلی بود باید برنامه رو میبستم و خودم اجرا میکردم تا برنامه اجرا بشه.
بعد این هم نشد از دستور fo2.richtextbox1.refresh استفاده کردم که باز هم اتفاقی نیافتاد.
از دستور openform هم کیتونم استفاده کنم ولی اینجوری تمام اجزای داخل اون فرم رو تغییر میده.(یعنی غیر رنگ و فونت richtextbox مال دکمه ها رو هم عوض میکنه).
الان نمیدونم چیکار کنم(یکم ضایع است به خود کاربر بگی برنامه رو ببند بعد باز کن).

mmbguide
دوشنبه 13 تیر 1401, 20:34 عصر
سلام

فکر کنم منظورتان از refresh این هستش که اطلاعتی که قبلا در TextBoxها نوشتی بعد از بستن و باز کردن فرم ها همچنان وجود دارند. خب شما میتونید فرم را Dispose کنید تا تمام منابعی که برای نگهداری داده های فرم در حافظه وجود دارند را از بین ببرید. هر زمان که فرم را مجددا باز کردید گویا همه چیز Refresh هستند.

ROSTAM2
سه شنبه 14 تیر 1401, 07:54 صبح
سلام. فکر کنم منظور ghasem31372 این باشه که ذخیره تنظیمات زمان اجرای برنامه عملکردی نداره، برای اینکه زمان اجرا یا همون runtime تنظیمات رو مجددا فراخوانی کنید باید قبل از فراخوانی تنظیمات از متود Reload از Settings استفاده کنید.

ghasem31372
سه شنبه 14 تیر 1401, 20:20 عصر
ممنون دوستان از پاسخ های خوبتون:تشویق::تشویق:

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 14 تیر 1401, 21:20 عصر
وقتی سوال رو کامل و واضح نمی پرسید این میشه که هیچکس متوجه نمیشه سوال چیه. آخر هم معلوم نشد منظورت از سوال چی بود