PDA

View Full Version : سوال: آدرس دهی به بانک اطلاعاتی در یک سیستم دیگر

ghasem31372
سه شنبه 11 مرداد 1401, 20:58 عصر
با سلام به دوستان گل برنامه نویس
من با نحوه ادرس دهی بانک اطلاعاتی در یک سیستم دیگه با بانک اطلاعاتی sqlserver مشکل دارم

من اینطوری آدرس دادم

private string connectionstring = "Data Source = DESKTOP-PN490N8\\GHASEM313;Initial Catalog = Contact_Project;Integrated Security = SSPI;User ID = myDomain\\UserName;Password=Password;";

الان من میخوام این برنامه رو توی یک سیستم دیگه اجر کنم نمیدونم چطوری ادرس بدم.

میخواستم بدونم چطوری برنامه رو به فایل mdf وصل کنم
با تشکر از دوستان گل برنامه نویس:قلب:

ma.rad
چهارشنبه 12 مرداد 1401, 23:38 عصر
باسلام. ساده ترین connectionstring :
Data Source=ServerIp;Initial Catalog=databaseName;User ID=user;Password=pass

mmbguide
جمعه 14 مرداد 1401, 17:15 عصر
سلام

انواع الگوهای رشته اتصال را میتونید در سایت زیر مشاهده کنید:
https://www.connectionstrings.com/

شهابسلطانی
شنبه 22 مرداد 1401, 13:44 عصر
سلام
شما یک فرم اتصال به بانک بساز
اطلاعاتی رو که لازم داری توش بذار
و بعد مقدار دهی کن
و با زدن دکمه اتصال مقادیر رو چک کن در صورت درست بودن اتصال برقرار بشه در غیر اینصورت یه پیغام بهت بده
مثلا اتصال برقرار نشد

aliramazani
یک شنبه 23 مرداد 1401, 18:24 عصر
برای ادرس دهی در یک سیستم دیگه دیتابیس شما نباید به صورت فایل باشه و باید سرور باشه. بعد به جای اسم local یا نقطه یا اسم کامپیوتر ip بزارید.

ghasem31372
دوشنبه 24 مرداد 1401, 16:52 عصر
برای ادرس دهی در یک سیستم دیگه دیتابیس شما نباید به صورت فایل باشه و باید سرور باشه. بعد به جای اسم local یا نقطه یا اسم کامپیوتر ip بزارید.

یعنی حتما باید SQL SERVER رو سیستم کاربر نصب بشه؟

aliramazani
دوشنبه 24 مرداد 1401, 22:10 عصر
بله باید نصب بشه

رامین مرادی
پنج شنبه 27 مرداد 1401, 08:02 صبح
سلام. دوست عزیز اشتباه برداشت نکنید. روی یک سیستم مرکزی(سرور) اس کیو ال رو نصب کنید. بعد با رشته اتصالی که دوستان فرمودند آی پی سرور رو بزارید و ارتباطتون برقرار بشه. نیازی نیست روی سیستم کاربر ها اس کیو ال نصب بشه. یه سری تنظیمات کوچیک نیازه تا روی سرور انجام بشه تا از طریق شبکه هم بشه سرور دسترسی پیدا کرد. سرچ کنید کلی تایپیک هست.

ghasem31372
شنبه 29 مرداد 1401, 19:14 عصر
سلام. دوست عزیز اشتباه برداشت نکنید. روی یک سیستم مرکزی(سرور) اس کیو ال رو نصب کنید. بعد با رشته اتصالی که دوستان فرمودند آی پی سرور رو بزارید و ارتباطتون برقرار بشه. نیازی نیست روی سیستم کاربر ها اس کیو ال نصب بشه. یه سری تنظیمات کوچیک نیازه تا روی سرور انجام بشه تا از طریق شبکه هم بشه سرور دسترسی پیدا کرد. سرچ کنید کلی تایپیک هست.
با سلام ممنون از ج.ابتون بی زحمت بیشتر راهنمایی کنید یا بگید چی سرچ کنم.
بازم ممنون

aliramazani
شنبه 29 مرداد 1401, 21:23 عصر
با سلام ممنون از ج.ابتون بی زحمت بیشتر راهنمایی کنید یا بگید چی سرچ کنم.
بازم ممنون
ببینید همونطور که دوست گرامی جناب آقای مرادی فرمودن شما باید اس کیو ال را روی سرور نصب کنید و بقیه کلاینتها به اون وصل میشن. خب حالا این یعنی چی؟
شما قبلا یک اس کیوا ال روی سیستم خودتون نصب می کردید و نرم افزارتون به اون وصل بود. درسته؟
احتمالا یه کانکشن استرینگ هم داشتید شبیه:

"Data Source=.;initial catalog=YorDbName;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True;App=En tityFramework" providerName="System.Data.SqlClient"

الان کاری که باید بکنید اینه که یک سیستم مشتری را به عنوان سرور در نظر میگیرید و اس کیو ال را روی اون نصب می کنید. خب اگه شبکه کار کرده باشید می دونید که این سیستم یک IP داره. حالا نرم افزای که روی سیستم کلاینتها میریزید کانکشن استرینگی که براش در نظر میگیرید به جای آدرس محلی یا اون نقطه ای که من گذاشتم آدرس IP سرور را قرار میدید و کلمه عبور و نام کاربری و دسترسی ها و پرمیژن هایی لازمه را بهش میدید.

فکر کنم کل ماجرا را گفتم. جزئیاتش دیگه سرچش با خودت. چیز عجیب غریبی نداره.
فقط اگر مبتدی هستید قبل از اینکه خودتونو گیج گنید و بعدا سرخورده بشید اول پایه و مفاهیم اولیه را به خوبی مسلط بشین.

این سایت هم نمونه های انواع کانکشن استرینگ را گذاشته:

https://www.connectionstrings.com/sql-server/