PDA

View Full Version : نحوه ی اتصال به Sql2005 از طریق شبکه.

hdv212
پنج شنبه 16 آذر 1385, 01:42 صبح
سلام به همگی .
من روی سرور Sql server 2005 express Management Studio نصب کردم و میخوام از طریق یک کلاینت روی شبکه به سرور وصل بشم .. کسی تا حالا این کار رو کرده ؟؟ من هر کاری میکنم خطا میگیره .. اگه کسی این کار رو کرده به منم بگه .. از ایجاد یه لوگین جدید تا رشته ی اتصال .. خواهشا کامل بگید یا اگه لینکی به یه مقاله داریئ اونو بذارید .. مرسی .

hdv212
پنج شنبه 16 آذر 1385, 23:31 عصر
بابا یکی به من جواب بده ..

farhmin
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 18:22 عصر
امیدوارم همدردی من رو هم بپذیری چون من هم همین مشکل رو دارم ولی تا به حال نتوانسته ام جواب این مشکل را در کل سایت پیدا کنم اگر پیدا کردی لطفاً توی همین تاپیک جوابش رو بنویس

bachebahal_1363
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 20:34 عصر
سلام به همگی .
من روی سرور Sql server 2005 express Management Studio نصب کردم و میخوام از طریق یک کلاینت روی شبکه به سرور وصل بشم .. کسی تا حالا این کار رو کرده ؟؟ من هر کاری میکنم خطا میگیره .. اگه کسی این کار رو کرده به منم بگه .. از ایجاد یه لوگین جدید تا رشته ی اتصال .. خواهشا کامل بگید یا اگه لینکی به یه مقاله داریئ اونو بذارید .. مرسی .

من امتحان نکردم اما شاید بشه با گرفتن ایده از برنامه زیر سرورهای موجود در شبکه رو پیدا کنید و نام آنها را به صورت string به دست بیارین و بعد در قسمت Sqlconnection سرور رو به صورت زیر ست کنید :

SqlConnection cn = new SqlConnection(
Data Source=.\\"+ strServernema;" +
strDbname +
"Integrated Security=True;User Instance=True;");

اگر هم نام کاربری و رمز عبوری در بانک تعریف کرده باشید که خود شما باقیشو استادین.
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=16284&d=1208242431

hdv212
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 00:46 صبح
دوست عزیز، ممنونم از پاسخ شما، ولی تاریخ این پست واسه دو سال پیشه (یادش بخیر)، ولی به هر حال ممنونم که جواب دادی، درضمن برای پیدا کردن DataSourceهای موجود در شبکه میتونید از این دستور استفاده کنید :

try

{
DataTable servers = SqlDataSourceEnumerator.Instance.GetDataSources();
for (int i = 0; i < servers.Rows.Count; i++)
{
cmbInstances.Items.Add(servers.Rows[i]["ServerName"] + "\\" + servers.Rows[i]["InstanceName"]);
}
cmbInstances.SelectedIndex = 0;
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}

bachebahal_1363
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 14:32 عصر
خواهش می کنم ، وقتی به تاریخ پست نگاه کردم متوجه شدم ، خوشحالم که حداقل خاطرات شما رو براتون زنده کردم .
منم از 1384 تو سایت عضو هستم اما بیشتر از اینکه پست بزنم در حال یادگیری بودم و فقط سایت رو مرور می کردمو از مطالبش استفاده می کردم .

gdevnb
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 14:54 عصر
سلام به همگی .
مراحل زیر رو دنبال کن
1-در رشته اتصال به جای نام سرور از ip اون استفاده کن + Aoturezation هم SqlServer
2-ابزار SQL Server Surface Area Configuration را اجرا کرده و از قسمت Surface Area Configuration for Services را انتخاب و local and remote connection را انتخاب کنید
دوستانی که به سرور و ابزارهای مربوطه دسترسی ندارند می تونند از طریق نرم افزارهای مثل Vmware تست کنن.
موفق باشید.

gdevnb
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 15:02 عصر
ولی تاریخ این پست واسه دو سال پیشه (یادش بخیر)

ببخشید چون حل شده رو نزدید من جواب دادم.
در هر صورت حمل بر بی ادبی نباشه.

hdv212
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 16:36 عصر
ببخشید چون حل شده رو نزدید من جواب دادم.
در هر صورت حمل بر بی ادبی نباشه.
خواهش میکنم عزیز، این چه حرفیه. ولی اون موقع این قابلیت وجود نداشت، بهرحال ممنونم.