PDA

View Full Version : سوال: ایجاد فرم انتخاب

محمد مهدی 1401
یک شنبه 13 شهریور 1401, 06:51 صبح
سلام دوستان
یه برنامه با اکسس داریم که اسامی کارمندان یه شرکت به همراه مشخصات آنها در دیتابیس ذخیره شده است (مثلا 100 نفر). می خواهیم یه فرم درست کنیم که از بین آن افراد تعدادی مشخص را انتخاب کنیم (مثلا 30 نفر).
بدین صورت که فرم باز بشه و در آن فرم اسامی افراد شرکت وجود داشته باشد و جلوی اسم هر کدام ار کارمندان یک تیک وجود داشته باشه که با انتخاب تیک ان فرد هم انتخاب بشه و در نهایت 30 تا تیک بزنیم و 30 نفر انتخاب بشوند و اسامی این 30 نفر در یک جدول دیگر ذخیره بشود. چطور در اکسس این فرم و جدول را طراحی کنیم؟؟؟
ممنون

Ali_Fallah
سه شنبه 15 شهریور 1401, 19:38 عصر
سلام
راحتترین راه اینه که در جدول یک فیلد از نوع Yes/No تعریف کنی بعد جلوی هر اسم که مد نظر هست تیک بزن
برای گزارش گیری هم در کوئری فیلدی که از نوع Yes/No هست شرط yes قرار بده

Milad_ATM
شنبه 19 شهریور 1401, 16:06 عصر
بنظر من شما یک Table رو به فرمی که قرار هست کارمند هارو تیک بزنید Bound کنید و همونطور که دوستمون گفتن از فیلد yes/no استفاده کنید
بعد از تیک زدن مقدار داخل این table از طریق query یا کد به جدولی اصلی انتقال داده بشن.
با این روش اول در صورتی که بخشی رو انتخاب کنید و بخواید برنامرو ببندید و بقیه رو بعدا انتخاب کنید مقادیر قبلی ثبت شده
و دوم اینکه اگه تاریخ و یا هر عدد غیر تکراری رو هم با 30 کارمند انتخابی به جدول نهایی انتقال بدید میتونید History انتخاب هاتون رو هم نگه دارید و بطور مثال با تاریخ فیلتر کنید.

یک نمونه از کار مشابه :
https://workupload.com/file/weUuDKG4GsF

محمد مهدی 1401
یک شنبه 20 شهریور 1401, 08:52 صبح
ممنون از لطف شما

محمد مهدی 1401
یک شنبه 20 شهریور 1401, 11:00 صبح
من به سورس کد این کار مشابه دسترسی ندارم و به شبیه این نیاز دارم

Milad_ATM
دوشنبه 21 شهریور 1401, 07:18 صبح
تا زمان باز شدن فایل شیفت رو نگه دارید تا سورس باز بشه

محمد مهدی 1401
سه شنبه 22 شهریور 1401, 21:03 عصر
سپاسگذارم
من میخام تو پروژه ام این مورد هم وجود داشته باشد که :
به تعداد دفعات نا محدود برای حالت های مختلف (مثلا اضافه کار - پاداش - هدیه - ...) داشته باشم و برای حالت مورد نظر لیست افراد شرکت را باز کنم و تعدادی از آنها را انتخاب کنم و آنها را در جدول خودش ذخیره کنم.
چطور این ارتباطها را انجام بدم؟؟؟

محمد مهدی 1401
پنج شنبه 24 شهریور 1401, 23:13 عصر
سلام
متأسفانه سطح این کار نمونه خیلی بالا بود و من متوجه نشدم... اگه امگان داره یه نمونه ساده برای من اجرا کنید...
و همچنین این قسمت توضیح شما رو من نفهمیدم:
(بعد از تیک زدن مقدار داخل این table از طریق query یا کد به جدولی اصلی انتقال داده بشن.)
این کار رو چطور از طریق کوئری انجاک بدم؟؟

mazoolagh
دوشنبه 28 شهریور 1401, 12:07 عصر
سلام و روز خوش
اگر کمی هزینه کنین و پروژه های درسی رو در سایت های فریلنسری مطرح کنین خیلی زودتر و به شکل مناسب نتیجه میگیرین.
اینجا درسته که انجمن آموزشی هست، ولی تا زمانی که کسی حوصله و زمان کافی داشته باشه باید صبر کنین و امیدوار هم باشین که به اندازه کافی تجربه و دانش داشته باشه و برای یادگیری خودش وارد نشه.