PDA

View Full Version : چاپ DataGrid

gune_baxan
جمعه 17 آذر 1385, 15:13 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز، من می خوام در برنامه ای که نوشتم فقط از DataGrid پرینت بگیرم ولی نمی دونم چه جوری. چون اطلاعات زیادی وارد DataBase می شه کل اطلاعات چند صفحه ای میشه. آیا باید از Crystal Report استفاده کنم؟ ممنون می شم اگه من رو در این مورد راهنمایی کنید.

vahidiran
جمعه 17 آذر 1385, 16:37 عصر
دوست عزیز در استفاده از Crystalreport شک نکن هر راه دیگه ای بری درد سرش بیشتره

حالا چه جوری استفاده کنیم :
فکر کنم اینقدر بلد باشی که بدونی که نام DataSet کهDataGrid را پر می کنه چیه ؟
اسمشو خوب به ذهنت بسپار

وقتی که ویزارد کریستال ریپورت رو داری انجام می دی موقع انتخاب منبع داده ات Ado.net رو انتخاب کن و همچنین از لیست درختی که داری DataSet مورد نظرت رو انتخاب کن همونی که DAtagrid ات رو پر می کنه و بعدش جدول رو وقتی که جلوتر بری می بینی که فیلد های جدول ظاهر می شوند ، بقیه اش رو بلد ی هر فیلدی رو دوست داشتی انتخاب می کنی تا به پایان

بعد در روال کد برنامه ات این کد را اضافه بر کد هایی که برای نشان دادن گزارش است اضافه می کنی

Dim Info As New CrReport

Info.SetDataSource(DataSet11)

FrmViewReport.CrystalReportViewer1.ReportSource = Info

بقیه کارها به سلیقه خودته .

نکته : Dataset که دزست می کنی حتما از کنترل برای ساختش استفاده کن نه از کد نویسی
کدی که بر رنگ قرمزه مهمترینه بقیه اش رو مه خودت بلدی

yavari
جمعه 17 آذر 1385, 21:50 عصر
سلام

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=56329

موفق باشید

f_h1360
یک شنبه 19 آذر 1385, 13:17 عصر
سلام دوستان
من عنوان ستونهای جداولم فینگلیش است و وقتی توی datagrid نشون می ده نمی خوام عناوین ستونهایم فینگلیش باشه بلکه می خوام فارسی نوشته بشه ولی وقتی می خواهم caption ستونها رو فارسی بنویسم فقط دو ستون نشون می ده و بقیه را نشون نمی ده
خواهش می کنم کمکم کنید

yavari
یک شنبه 19 آذر 1385, 14:03 عصر
سلام دوستان
من عنوان ستونهای جداولم فینگلیش است و وقتی توی datagrid نشون می ده نمی خوام عناوین ستونهایم فینگلیش باشه بلکه می خوام فارسی نوشته بشه ولی وقتی می خواهم caption ستونها رو فارسی بنویسم فقط دو ستون نشون می ده و بقیه را نشون نمی ده
خواهش می کنم کمکم کنید

سلام

ببخشید شما مشکلتون تو VB هست یا VB.NET ؟ :متفکر:

hadi2345
یک شنبه 19 آذر 1385, 16:23 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز، من می خوام در برنامه ای که نوشتم فقط از DataGrid پرینت بگیرم ولی نمی دونم چه جوری. چون اطلاعات زیادی وارد DataBase می شه کل اطلاعات چند صفحه ای میشه. آیا باید از Crystal Report استفاده کنم؟ ممنون می شم اگه من رو در این مورد راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز ،

اگر گزارشاتت ساده هستن میتونی از Active Report هم استفاده کنی . البته Active Report هم خیلی قدرتمنده ....

موفق باشید .

f_h1360
دوشنبه 20 آذر 1385, 08:47 صبح
سلام

ببخشید شما مشکلتون تو VB هست یا VB.NET ؟ :متفکر:
با سلام و تشکر که توجه کردین
توی vb6 است
ممنون

vahidiran
جمعه 24 آذر 1385, 08:59 صبح
در جواب دوستی که گفته بود عنوان ستون هاش فینگلیش هستش برای این کار چند را وجود داره
اگرVB.NET 2003 کار می کنی
در ویزارد تعریفDATAADAPTER ( اگر از ویزار استفاده می کنی دستور SQL رو می تونی به شکل زیر بنویسی )

select Name as [نام],avg as [میانگین]......
در خیلی از مواقع امکان داره کار نکنه ، بدون براکت هم می تونی تستش کنی

یا اینکه فایل اسکما مربوط به Dataset رو پیدا کنی ( در لیست Explorer Solotion می تونی پیداش کنی ) نه بصورت یک ویرایش گر xml ، بصورت گرافیکی بعد عنوان فیلد های انتخابیکه در جداول موجود در dataset هستند رو به اونی که می خوای تغییر بدهی

اگرVB.NET 2005 کار می کنی( بهتریت راه)

به جای استفاده از datagrid از datagridview استفاده کنید تمامی امکانات Datagrid رو داره و خیلی چیز های بیشتر کارش هم مثل همونه فرقی نمی کنه ولی مشکل شما رو به آسانی حل می کنه ، به قسمت Collection این کنتری می ری بعد از تنظیمات مربوط به Datasource و datamember لیست ستون ها رو می تونی ببینی و خاصیت Text هر ستون و می تونی به اونی که دلت می خواد تغییر بدهی بدون هیچ گونه مشکلی

f_h1360
شنبه 25 آذر 1385, 09:40 صبح
در جواب دوستی که گفته بود عنوان ستون هاش فینگلیش هستش برای این کار چند را وجود داره
اگرVB.NET 2003 کار می کنی
در ویزارد تعریفDATAADAPTER ( اگر از ویزار استفاده می کنی دستور SQL رو می تونی به شکل زیر بنویسی )

select Name as [نام],avg as [میانگین]......
در خیلی از مواقع امکان داره کار نکنه ، بدون براکت هم می تونی تستش کنی

یا اینکه فایل اسکما مربوط به Dataset رو پیدا کنی ( در لیست Explorer Solotion می تونی پیداش کنی ) نه بصورت یک ویرایش گر xml ، بصورت گرافیکی بعد عنوان فیلد های انتخابیکه در جداول موجود در dataset هستند رو به اونی که می خوای تغییر بدهی

اگرVB.NET 2005 کار می کنی( بهتریت راه)

به جای استفاده از datagrid از datagridview استفاده کنید تمامی امکانات Datagrid رو داره و خیلی چیز های بیشتر کارش هم مثل همونه فرقی نمی کنه ولی مشکل شما رو به آسانی حل می کنه ، به قسمت Collection این کنتری می ری بعد از تنظیمات مربوط به Datasource و datamember لیست ستون ها رو می تونی ببینی و خاصیت Text هر ستون و می تونی به اونی که دلت می خواد تغییر بدهی بدون هیچ گونه مشکلی
سلام دوست عزیز
راهنمائیتون بسیار عالی بود ولی من از vb6 استفاده می کنم لطفاً در مورد vb6 راهنمائیم بکنید
با تشکر

yavari
شنبه 25 آذر 1385, 10:14 صبح
سلام

والا چی بگم !!! اینجا انجمن وی بیه !
اما روشی که دوستمون برا دات نت ارائه کردن برا VB6.0 هم جواب میده !

موفق باشید