PDA

View Full Version : مشکلات اساسی با آفیس 2003

mmha_85
جمعه 17 آذر 1385, 22:36 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان
راستش من تا چند وقت پیش از اکسس ایکس پی استفاده می کردم. اما چند وقتیه که از اکسس 2003 استفاده می کنم. اما راستش با مشکلات بسیار عدیده ای برخورد کردم که واقعا با وجود این مشکلات نمی شه کار کرد.
مثل اینکه در یک کوئری یک شرط ساده رو نمیشه اعمال کرد و ارور میده و ارورهای اولیه ای مثل اینها.
می خواستم ببینم آیا بقیه هم ایم مشکلات رو داشتن؟ اگه داشتن چطوری حلش کردن. اگه نداشتن هم حدس می زنین که از کجا باشه؟
از لطفتون ممنونم

انگوران
شنبه 18 آذر 1385, 07:44 صبح
به نظر من آفیس 2003 درست نصب نشده یه بار دیگه نصبش کن ببین چی میشه .

mohsenna30ri
شنبه 18 آذر 1385, 08:05 صبح
من که تا حالا با این ارورها روبرو نشدم

Ali_Fallah
شنبه 18 آذر 1385, 20:12 عصر
آفیس 2003 خیلی تفاوت چشمگیر با 2000 و 2001 نداره
احتمالاً همانطوریکه دوستمان گفت ممکنه خوب نصب نشد ه باشه و بهتره دوباره نصب کنید...

samaneh_h
یک شنبه 19 آذر 1385, 13:36 عصر
شما میبایست دیتابیس خودتون رو هم به 2003 convert کنید

mmha_85
دوشنبه 20 آذر 1385, 10:52 صبح
شما میبایست دیتابیس خودتون رو هم به 2003 convert کنید

من دیتابیسم روی SQL هستش و اصلا دیتاهامو روی اکسس نگه نمیدارم. فقط اینترفیسم اکسس هستش.

mmha_85
دوشنبه 20 آذر 1385, 11:10 صبح
آفیس 2003 خیلی تفاوت چشمگیر با 2000 و 2001 نداره
احتمالاً همانطوریکه دوستمان گفت ممکنه خوب نصب نشد ه باشه و بهتره دوباره نصب کنید...

طبق پیشنهاد شما و دوست عزیزمون انگوران دوباره آقیس رو نصب کردم و حتی این بار با یک CD دیگه. اما باز هم به اون مشکل های سابق بر خوردم.
به عنوان مثال من after update یک کامبو یک خط کد ساده به شرح زیر نوشتم

then "حقیقی" =LEFT] if me.shakhsiate_karfarma ]
me.name_sherkat.enable = false
end if
me.refresh

همونطور که میبینید این ساده ترین دستور ممکن هستش. ولی بعد از آپدیت کامبو نه تنها هیچ اتفاقی برای فیلد "نام شرکت" نمی افته، بلکه با ارور Data has been changed مواجه میشم.
البته حدسی خودم میزنم اینه که ممکنه بخاطر لینک SQL به اکسس این اتفاق افتاده باشه. من قبلا اکسس XP رو به SQL لینک کرده بودم و مشکلی نداشتم، ولی الان از اکسس 2003 استفاده میکنم و به این مشکل برخوردم.
بازم ممنون میشم اگه چیزی به نظرتون میرسه راهنماییم کنین.

samaneh_h
دوشنبه 20 آذر 1385, 17:01 عصر
من دیتابیسم روی SQL هستش و اصلا دیتاهامو روی اکسس نگه نمیدارم. فقط اینترفیسم اکسس هستش.
convert دیتا ها رو فقط تبدیل نمی‌کنه که ساختار فایل رو تبدیل می‌کنه

mmha_85
دوشنبه 20 آذر 1385, 17:30 عصر
convert دیتا ها رو فقط تبدیل نمی‌کنه که ساختار فایل رو تبدیل می‌کنه

من برای ساختن این دیتابیس جدیدی که دارم باهاش کار می کنم، از ابتدا از اکسس 2003 استفاده کردم و این دیتا بیسم روی اکسس XP نبوده. آیا باز هم لازمه که convert کنم؟

samaneh_h
سه شنبه 21 آذر 1385, 14:12 عصر
بله دوست عزیز..شما اگه بالای پنجره database اکسست رو ببینی نوشته Access2000format ، به صورت دیفالت اکسس دیتا بیسها رو ا فرمت2000 می‌سازه

HAMIBLACK
دوشنبه 11 آذر 1387, 22:25 عصر
سلام بچه ها من یک مشکل در سیستمهای شبکه دارم(15 تا سیستم) در هنگام باز کردن صفحات وب و یا کار کردن یوزر ها در کافی نت یک پیغام آپدیت آفیس 2003 میاید که اگر کنسل و یا قبول کنی مسیر اصلی سورس آفیس را میخواهد که بعذ از آن کلا سیستمها هنگ میکند که باید حتما سیستم ری استارت شود. مشکل کجاست؟ آیا ویروس است؟ چگونه آپدیت آفیس را غیر فعال کنم.؟ ممنونم