PDA

View Full Version : سوال: اتچ اتوماتیک بانک اطلاعاتی به sqlexperss

ghasem31372
دوشنبه 16 آبان 1401, 16:41 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی برنامه نویس.

توی انجمن گشتم نبود چیز هایی دیدم ولی نفهمیدم و کردم نشد. توی نت هم گشتم چیزی پیدا نکردم به دردم بخوره.

گفتم از شما دوستان کمک بگیرم.

من میخوام وقتی برنامه رو توی سیستم مشتری نصب کردم بعد اینکه sqlexperss رو نصب کرد بانک اطلاعاتی رو هم اتچ کنه.

کانکشنی هم که استفاده میکنم اینه ولی نشد(از توی فیلم هم دیدم مال استاد شد ولی مال من نشد).
data source=.\\SQLEXPRESS2019;AttachDBFilename=|DataDir ectory|hello.mdf;initial catalog=hello;integrated security=true

بی زحمت راهنمایی کنید چطوری این کار رو بکنم.

با تشکر از دوستان عزیز:قلب:

shahryari
چهارشنبه 18 آبان 1401, 10:37 صبح
سلام
در کانکشن استرینگ شما نیازی به اتچ کردن نیست ، فایل mdf کنار فایل اجرایی ، اسکیوال اکسپرس خودش فایل و باز میکنه و اطلاعات رو میخونه،
اگه میخای اتچ کنی به sqlserver بحثش جداست

چرا نوشتی SQLExpress2019 ؟؟؟ SQLExpress رو امتحان کن

ROSTAM2
چهارشنبه 18 آبان 1401, 10:48 صبح
سلام.
برای نصب برنامه یک پکیج می سازید، تا اونجایی که من یادمه Install Shield قسمتی برای attach کردن دیتابیس هم داره.

ghasem31372
چهارشنبه 18 آبان 1401, 13:55 عصر
سلام
در کانکشن استرینگ شما نیازی به اتچ کردن نیست ، فایل mdf کنار فایل اجرایی ، اسکیوال اکسپرس خودش فایل و باز میکنه و اطلاعات رو میخونه،
اگه میخای اتچ کنی به sqlserver بحثش جداست

چرا نوشتی SQLExpress2019 ؟؟؟ SQLExpress رو امتحان کن

سلام بنده منظورتون رو نفهمیدم.

بله بانک رو میخوام به sqlexperss اتچ کنم.

من از این کانکشن استفاده کردم ولی فایل رو نخوند.
SqlConnection con = new SqlConnection("data source=.\\sqlexpress2019;initial catalog=hello;integrated security=true");

برای این نوشتم 2019 وقتی که نصب میکردم 2019 رو خودم اضافه کردم.

الان من نفهمیدم کانکشنم خرابه؟

ghasem31372
پنج شنبه 19 آبان 1401, 15:15 عصر
سلام دوستان.

کسی راه حلی نداشت؟

ROSTAM2
شنبه 21 آبان 1401, 07:20 صبح
سلام تازمانی که دیتابیس شما روی سرور هست مطمئنا باید به سرور متصل بشید.
برای Attach کردن دیتابیس SQLServer اسکیرپت Attach کردن دیتابیس رو استفاده کنید تو تاپیکیهای روزهای اخیر در این مورد مطلب داشتیم.
نرم افزارهای ایجاد پکیج مانند Install Shield امکان اجرای اسکریپت های SQL رو دارند.

CSharpLovers
شنبه 21 آبان 1401, 12:38 عصر
از این کد استفاده کن ببین جواب میده ؟

Data Source=.\SQLEXPRESS2019;AttachDBFilename=|DataDire ctory|\***.mdf;Initial Catalog=***;integrated curity=True;MultipleActiveResultSets=True;

به جای ستاره ها هم نام دیتابیست رو بنویس

ghasem31372
شنبه 21 آبان 1401, 15:02 عصر
از این کد استفاده کن ببین جواب میده ؟

Data Source=.\SQLEXPRESS2019;AttachDBFilename=|DataDire ctory|\***.mdf;Initial Catalog=***;integrated curity=True;MultipleActiveResultSets=True;

به جای ستاره ها هم نام دیتابیست رو بنویس

نه جواب نداد دوست عزیز.

154181

این ارور رو میده.

CSharpLovers
یک شنبه 22 آبان 1401, 11:07 صبح
اون @ رو از ابتدای کد بردار . به جای \ از دو تا \\ استفاده کن . به جای *** هم ادامه کد اتصالت رو بنویس

("Data Source=.\\SQLEXPRESS2019;***");

god of war 313
یک شنبه 22 آبان 1401, 12:55 عصر
سلام خدمت دوستان.

به این تایپک ارتباطی نداره.

میخواستم بدونم کانکشن وصل شدن به خود sqlexpress رو بی زحمت بگید.

من خودم یکی رو یاد دارم ولی فکر کنم اون مال وقتی هست که به خود sql server اتچ بشه.

با تشکر از دوستان.

ROSTAM2
یک شنبه 22 آبان 1401, 13:16 عصر
سلام خدمت دوستان.

به این تایپک ارتباطی نداره.

میخواستم بدونم کانکشن وصل شدن به خود sqlexpress رو بی زحمت بگید.

من خودم یکی رو یاد دارم ولی فکر کنم اون مال وقتی هست که به خود sql server اتچ بشه.

با تشکر از دوستان.

از طریق پنجره SQL Server Object Explorer روی دیتابیس راست کلیک و Properties در خصوصیت ConnectionString رشته اتصال موجود هست.

SqlConnection Class (https://learn.microsoft.com/en-us/dotnet/api/system.data.sqlclient.sqlconnection?view=dotnet-plat-ext-7.0)

shahryari
یک شنبه 22 آبان 1401, 17:43 عصر
عرض شود که در اکسپرس نیازی به اتچ کردن نیست و فایل mdf در کنار فایل اجرایی باشه کافیه و رشته اتصالت هم درسته
با همون رشته اتصال به اکسپرس وصل میشی

چند مورد رو بررسی کن
1- ببین سرویس اکسپرس run هست؟ و اگه هست ببین Instance همونه که در رشته اتصال نوشتی؟ >>>> "SQLEXPRESS2019"
2- ببین فایل "hello.mdf" در کنار فایل اجرایی هست یا نه
3- اگه مشکل حل نشد در تلگرام پیام بده بررسی کنم (https://t.me/TheGodCommunicationsAxis)

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 24 آبان 1401, 04:31 صبح
توی پست اول گفتید نشد، یعنی چی آخه، خطا میده؟! باید متن خطا رو بزارید.
پست۸ به صراحت میگه غلط املایی دارید.

توی کانکشن اسم تعیین کنید بار اول اتچ میکنه با همون اسم و دفعات بعد به همون کانکت میشه. لینک زیر
https://www.connectionstrings.com/microsoft-data-sqlclient/attach-a-database-file-located-in-the-data-directory-on-connect-to-a-local-sql-server-express-instance/