PDA

View Full Version : حرفه ای: مشاوره برای پیاده سازی یک جستجو در پایگاه داده ...

teymoorei
شنبه 05 آذر 1401, 19:54 عصر
سلام دوستان

من یه کارخانه بسته بندی خشکبار دارم که دارم یه نرم افزار حسابداری خودم برای انجام امور مشتری و حسابداری مینویسم .
بعد حدود ده سال دوباره لپ تابمو از زیر زمین دراوردم ، مثلا ارشد کامپیوترم ولی از جایی که همه چی سر جاشه چند سالی برنامه نویسی رو بوسیدم گذاشتم کنار و اومدم تو بازار خشکبار . :لبخند:

حالا دو تا سوال دارم که نیاز به هم فکری و راهنمایی دوستان دارم .

1- مشتری برای ما بار (خشکبار) میاره و ما براش بسته بندی میکنیم (فرم ثبت مشتری و ثبت بار و فرم خروج بار رو درست کردم ) حالا سوال اینجاست که من میخوام درامد روزانم رو داشته باشم اما مشکل اینه که مثلا متشری ده تن پسته اورده و برای هرکیلو مثلا 1500 تومن دستمزد میگیریم حالا این ده تن رو ممکنه توی سه روز بسته بندی کرده باشیم و ممکنه توی این سه روز یه مقدار از بار یه مشری دیگه رو هم بسته بندی کرده باشیم یعنی روز اول و دوم بار هیچ کدوم از این دو مشتری تموم نشده باشه اما میخوام بدونم روز اول ، دوم و سوم چقدر درامد داشتیم .
نکته ای که هست اینه که توی فرم خروج بار مشخصه چقد درامد داریم اما وسط کار (باری که هنوز تموم نشده و ادامش افتاده به روز بعد و یه بار نیمه تموم دیگه هم انجام دادیم) رو چطوری مشخص کنم ؟
آیا نیاز به یه جدول واسطه یه راه حل دیگه ای دارید ؟

2- فرض کنید یه مشتری هر روز بار میار اما بعد تحویل بارش تسویه نمیکنه مثلا ده تا بار اورده اما پولی که میده رو کم کم میاره تا تسویه بشه .
مثلا 20 میلیون بده کاره و تا الان ده میلیون آورده و مشخص نیست این ده میلیونی که آورد بابت کدوم فاکتورش بوده .
حالا میخوام ده میلیونی که آوره رو ثبت کنم و مثلا اگه ده تا بار تسویه نشده داشت بیاد خود برنامه به مبلغ ده میلیون فاکتور هایی که تسویه نشده رو پیدا کنه و خودش تیک تسویه بزنه حالا ممکنه از این ده میلیون 3 تا فکتور کامل تسویه بشه و فاکتور چهارم نصفش تسویه بشه و باقی مانده مبلغ فاکتور توی فیلد مانده حساب ذخیره بشه و هر بار هر مبلغی پول آورد به همین شکل مبلغ رو ثبت کنیم و باقی مانده فاکتور ها تسویه (تیک تسویه بخوره) و یا از مانده حساب کم بشه .
(هر باری که بسته بندی میشه تویه یه رکورد جدید با کل اطلاعاتش ثبت میشه)

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

ببخشید که خیلی طولانی شد

336699
یک شنبه 06 آذر 1401, 13:10 عصر
سلام

حل این مساله علاوه بر دانش برنامه نویسی، نیازمند دانش و تجربه در زمینه حسابداری و انبارداری هم هستش.

شما فرض کن هیچ کامپیوتر و برنامه ای وجود نداره و یک حسابدار میخواهد بصورت دستی این مساله را هندل کند

شما اول ببین یک حسابدار چطور این مساله را رفع و رجوع میکند و الگوریتمش چی هست، سپس اقدام به کد نویسی نمایید.

mazoolagh
پنج شنبه 10 آذر 1401, 13:30 عصر
جناب تیموری
سلام و روز خوش

با توجه به تاپیک هایی که در این چند روز زدین یک راهنمایی دوستانه بهتون میدم و امیدوارم دلگیر نشین!

اگر نرم افزار حاضر و آماده جوابگوی کار شما هست که اون رو تهیه کنین،
و اگر باید نرم افزار سفارشی داشته باشین که قرار باشه درست و بی دردسر هم کار کنه بهتره یک سری به این سایت های فریلنسری بزنین.

چون در نهایت و پس از صرف هزینه و زمان (اون هم هزینه است) یکی از این 2 راه رو باید برین.

teymoorei
پنج شنبه 10 آذر 1401, 15:10 عصر
سلام

بله کاملا حق با شماست

اما میخوام خودم درستش کنم چون هم عجله ای ندارم هم همیشه علاقه به برنامه نویسی داشتم و الان بهانه ی خوبیه واسه مرورش .

ضمنا من بخشهای زیادی از برنامه رو درستم کردم و گاها ممکنه سوال هم پیش بیاد .

ضمنا سوالاتی که پرسیده میشه ممکنه سوال خیلی های دیگه هم باشه که بدردشون بخوره ، فکر نمیکنم سوال پرسیدن هم عیب باشه .

به هر حال از لطف و توجه شما به بنده و این سایت بسیار خوب ممنونم