PDA

View Full Version : افزایش خودکار شماره قرارداد

iransim
دوشنبه 19 دی 1401, 21:14 عصر
سلام دوستان
من یک فیلد در بانک برنامه ام به عنوان شماره قرارداد قرارداده ام که فرمت آن (شماره قرارداد سه رقمی- سال جاری ) مثلا شماره اولین قرارداد سال 1401 میشه
1401-100 ، حالا میشه راهنمائی کنید چه کاری انجام بدم که با زدن دکمه قرارداد جدید شماره قرارداد به صورت خودکار یک شماره نسبت به قرارداد قبلی اضافه شده و در فیلد مربوطه ثبت بشه ( قرارداد دوم سال 1401 بشه 101-1401 )

ممنون از لطف همه دوستان

eb_1345
سه شنبه 20 دی 1401, 00:22 صبح
سلام
با عجله ی نمونه برات تهیه کردم امتحان کن ببین درسته
البته در تهیه نمونه فوق فرض بر این گذاشته ام که از تاریخ شمسی آزادی در برنامه ات استفاده می کنی .

iransim
سه شنبه 20 دی 1401, 11:46 صبح
سلام
البته در تهیه نمونه فوق فرض بر این گذاشته ام که از تاریخ شمسی آزادی در برنامه ات استفاده می کنی .

ممنونم دوست عزیز ، با نمونه برنامه شما مشکل حل شد

بسیار سپاسگزارم

iransim
پنج شنبه 29 دی 1401, 18:28 عصر
سلام

با عرض سلام و پوزش بابت مزاحمت مجدد
من قصد دارم روی فرم و در کادر جستجو شماره قرارداد را که وارد کردم و با زدن دکمه جستجو اطلاعات قرارداد روی همون فرم نشون داده بشه
برای این روش جستجوی از چه کدی میتونم استفاده کنم ؟
ممنون از راهنمائی شما

eb_1345
پنج شنبه 29 دی 1401, 20:35 عصر
با عرض سلام و پوزش بابت مزاحمت مجدد
من قصد دارم روی فرم و در کادر جستجو شماره قرارداد را که وارد کردم و با زدن دکمه جستجو اطلاعات قرارداد روی همون فرم نشون داده بشه
برای این روش جستجوی از چه کدی میتونم استفاده کنم ؟
ممنون از راهنمائی شما
سلام
بهتره اون قسمتی که مشکل داری بر روی یک فایل نمونه پیاده و ضمیمه کنی تا بدون ایجاد پست های اضافه سریعتر به جواب برسی
یا علی

iransim
جمعه 30 دی 1401, 21:17 عصر
سلام
بهتره اون قسمتی که مشکل داری بر روی یک فایل نمونه پیاده و ضمیمه کنی تا بدون ایجاد پست های اضافه سریعتر به جواب برسی
یا علی

سلام مجدد
با عرض پوزش دوست عزیز ، هر کاری کردم فایل زیپ شده برنامه حجمش 2.5 مگ شد و اجازه ارسال رو نداد ، فقط تونستم ی عکس از نتیجه جستجو بفرستم
وقتی شماره قرارداد 100-1401 رو جستجو میکنم با اینکه تو اطلاعات اون تو بانک وجود داره ولی نتیجه جستجو توی فرم رو خالی نشون میده

بازم ببخشید

eb_1345
جمعه 30 دی 1401, 23:51 عصر
حداقل کدی که برای جسجو بکار برده ای درج میکردی .

iransim
شنبه 01 بهمن 1401, 06:42 صبح

شرمنده ، کد مورد استفاده خدمت شما

If IsNull(FindNumGharar) Or FindNumGharar = "" Then
MsgBox " Please enter the contract number " & vbCrLf, vbOKOnly + vbMsgBoxRight + vbInformation, " äÑã ÇÝÒÇÑ ËÈÊ ÞÑÇÑÏÇÏ"

FindNumGharar.SetFocus
Else
Dim strsql As String
strsql = "SELECT * FROM tblGharardad WHERE ((NumGharar Like ""*" & FindNumGharar & "*"") )"
Me.RecordSource = strsql
NumGharar.BackColor = vbYellow
End If

iransim
شنبه 01 بهمن 1401, 09:19 صبح

اگر امکانش هست آدرس ایمیل خود را بفرمائید تا فایل برنامه را براتون ارسال کنم

eb_1345
شنبه 01 بهمن 1401, 11:03 صبح
در کدهاتون قسمت بعد از where رو بصورت زیر وارد کن !

WHERE (NumGharar Like '*" & FindNumGharar & "*')"

از کد زیر هم میتونی استفاده کنی

Me.Filter = "[NumGharar]Like '*" & Me.FindNumGharar & "*'"
Me.FilterOn = True

iransim
یک شنبه 02 بهمن 1401, 06:47 صبح
در کدهاتون قسمت بعد از where رو بصورت زیر وارد کن !

WHERE (NumGharar Like '*" & FindNumGharar & "*')"

از کد زیر هم میتونی استفاده کنی

Me.Filter = "[NumGharar]Like '*" & Me.FindNumGharar & "*'"
Me.FilterOn = True

با سپاس از پاسخ شما ، ولی متاسفانه بازم مشکل حل نشد ، اگر امکان داره برنامه رو به ایمیل شما ارسال کنم و مشکل رو روی خود برنامه بررسی کنید
ممنون از پیگیری شما

eb_1345
یک شنبه 02 بهمن 1401, 09:04 صبح
با سپاس از پاسخ شما ، ولی متاسفانه بازم مشکل حل نشد ، اگر امکان داره برنامه رو به ایمیل شما ارسال کنم و مشکل رو روی خود برنامه بررسی کنید
ممنون از پیگیری شما
بصورت پیام خصوصی آدرس ایمیل براتون ارسال شد

eb_1345
یک شنبه 02 بهمن 1401, 10:47 صبح
در کدهای بالا اطلاعات فرم شما فیلتر میشه و این زیاد پسندیده نیست چون برای حذف فیلتر و مشاهده رکوردهای دیگه نیاز به یک دستور دیگه در یک کمند باتن دیگه داری
با استفاده از کد زیر شماره قراردادی که مد نظر شماست جستجو و نمایش داده میشه بدون اینکه اطلاعات فرم فیلتر بشه

DoCmd.SearchForRecord , "", acFirst, "[NumGharar]Like '*" & Me.FindNumGharar & "*'"

یا علی

eb_1345
یک شنبه 02 بهمن 1401, 11:32 صبح
و اما یک پیشنهاد:
با توجه به اینکه یکی از مشکلات و معضلات (بعضاً غیر قابل جبران)فایل های اکسس تخریب شدن آن هست سعی کن جهت پیشگیری از ایجاد این مشکل برنامه ات رو در حالت Front End / Back End (جدا کردن اینترفیس برنامه از اطلاعات)طراحی کنی .
و چنانچه در نظر داشتی از متد یا تکنولوژی Dao برای اتصال جداول به داخل برنامه استفاده کنی نظری به این تاپیک (https://barnamenevis.org/showthread.php?572279-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%AF%D8%B1-Insert-From-Access) داشته باش !
موفق باشی

iransim
یک شنبه 02 بهمن 1401, 20:46 عصر
و اما یک پیشنهاد:
با توجه به اینکه یکی از مشکلات و معضلات (بعضاً غیر قابل جبران)فایل های اکسس تخریب شدن آن هست سعی کن جهت پیشگیری از ایجاد این مشکل برنامه ات رو در حالت Front End / Back End (جدا کردن اینترفیس برنامه از اطلاعات)طراحی کنی .
و چنانچه در نظر داشتی از متد یا تکنولوژی Dao برای اتصال جداول به داخل برنامه استفاده کنی نظری به این تاپیک (https://barnamenevis.org/showthread.php?572279-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%AF%D8%B1-Insert-From-Access) داشته باش !
موفق باشی

دوست عزیز سپاس از توجه و راهنمائی و وقتی که گذاشتید .

iransim
دوشنبه 03 بهمن 1401, 13:01 عصر
در کدهای بالا اطلاعات فرم شما فیلتر میشه و این زیاد پسندیده نیست چون برای حذف فیلتر و مشاهده رکوردهای دیگه نیاز به یک دستور دیگه در یک کمند باتن دیگه داری
با استفاده از کد زیر شماره قراردادی که مد نظر شماست جستجو و نمایش داده میشه بدون اینکه اطلاعات فرم فیلتر بشه

DoCmd.SearchForRecord , "", acFirst, "[NumGharar]Like '*" & Me.FindNumGharar & "*'"

یا علی

با عرض سلام و پوزش مجدد
ممنونم میشم راهنمائی کنید که برای اعلام و پیام به کاربر برای شماره قراردادهائی که در نتیجه جستجو وجود ندارد از چه کدی استفاده کنم ؟ مثلا پیام " کاربر گرامی این شماره قرارداد وجود ندارد "
بازم ممنون