PDA

View Full Version : مشکل در compile برنامه

kasmaii61
دوشنبه 20 آذر 1385, 18:40 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه نوشتم که وقتی run می کنمش یه error می ده به شرح زیر :
compile error
project or library not find
این مشکل رو وقتی پیدا کردم که برنامه ای رو که رو یه سیستم دیگه نوشته بودم رو بردم روی یه سیستم دیگه و خواستم اونجا ادامه کار رو روش انجام بدم
فایل EXE که می سازم بعد می یارم رو این سیستم کار می کنه ولی خود پروژه RUN نمیشه
در ضمن همین برنامه رو بعضی سیستمها RUN میشه و هیچ مشکلی نداره
لطفا کمکم کنید
پیشاپیش ممنون

Asad.Safari
دوشنبه 20 آذر 1385, 19:11 عصر
آیا از کامپیوننت اضافی استفاده کردی؟؟؟

kasmaii61
دوشنبه 20 آذر 1385, 19:16 عصر
بله از کامپوننت استفاده کردم
منتها می گم رو بعضی سیستما run میشه و هیچ مشکلی نداره

Payam Moradi
سه شنبه 21 آذر 1385, 10:01 صبح
این مشکل فقط یک جا پیش میاد. شما در Reference پروژه یک dll بصورت Missing دارید یعنی اون dll در سیستم جدید وجود ندارد. اونو پیدا یا نصب کنید تا مشکل حل شود. در این حالت VB رو توابع خودش ایراد میگیره. درسته !؟

kasmaii61
سه شنبه 21 آذر 1385, 11:14 صبح
آقای مرادی دوست عزیز از راهنماییت خیلی ممنون
دقیقا از توابع خود vb اشکال می گیره مثلا تابع load .
حتما جستجو می کنم ببینم کدوم dll رو نصب نکردم
این dll مربوط به component هایی که ازشون استفاده کردم میشه ؟
چه طوری می تونم بفهمم کدوم dll بیشتر می تونید توضیح بدید؟
بازم از کمکاتون ممنون خیلی خوشحالم که تو همچین سایتی عضوم برای من که فوق العاده تا حالا مفید بوده

Payam Moradi
چهارشنبه 22 آذر 1385, 13:03 عصر
سلام

اگر به منوی Project و زیرمنوی References مراجعه کنید لیست کتابخانه هایی که از آنها در برنامه استفاده کردید نشون میده.(اونایی که تیک خورده) ممکن است این کتابخانه ها dll و ocx و یا exe باشد. در حال نرمال نباید عبارت Missing ابتدای توضیحات هر کتابخانه باشد. اگر اینطور باشد باید ببیند که آیا کتابخانه Mis شده در سیستم به صورت صحیح نصب است یا نه؟ ممکن است این ابزار نصب باشد ولی وی بی مسیر آن را پیدا نمیکند(البته خیلی کم پیش میاد پیدا نکنه). در این صورت باید Browse مسیر فایل کاربردی را به وی بی بدهید. اگر مشکل حل نشد یک Print Screen از دیالوگ referenceها بدید تا ببینیم کدوم کتابخانه پیدا نشده تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم. پیشنهاد میشود اگر قصد دارید سورس برنامه در یک سیستم دیگر اجرا کنید ابتدا برنامه را کامپیل و توسط ابزار Packe & Deployment Wizard بسازید و در سیستم دوم اجرا و سپس سورس اصلی برنامه را اجرا نمایید.

موفق باشد.

kasmaii61
شنبه 25 آذر 1385, 10:27 صبح
سلام پیام عزیز
از راهنماییات بی اندازه ممنون
اگه نتونستم مشکل رو حل کنم حتما بازم مزاحم می شم