ورود

View Full Version : شروع کار با زبان برنامه نویسی C#

Milad_ATM
شنبه 22 بهمن 1401, 07:36 صبح
با سلام خدمت اساتید
دوستان بنده حدود 6 سال قبل در محیط ASP.NET یه مقدار C# نوشتم منتها هم زمان زیادی گذشته و هم فکر میکنم باید از صفر شروع کنم.
در حال حاضر هم روی پروژه هایی که با توجه به سفارش کارفرما تهیه و سفارشی میشه به زبان VBA دارم کار میکنم. و نا آشنا با زبان ها و محیط های برنامه نویسی نیستم.

چطوری میتونم مجدد شروع کنم و یک استارت پروژه محور داشته باشم که در اسرع وقت بتونم به یک Level قابل قبول برسم؟
هرگونه پیشنهاد آموزش آنلاین خصوصی و یا خرید پکیج و ... رو که اطمینان داشته باشید مفید هست ، با کمال میل استقبال میکنم.
ممنون از شما

SajjadKhati
شنبه 22 بهمن 1401, 09:09 صبح
سلام
چند سال پیش آموزش سی شارپ را تهیه کرده بودم که رایگان هست :

دانلود C#‎‎‎‎‎‎‎‎ Programming Tutorial - آموزش برنامه نویسی با سی شارپ به زبان (p30download.ir) (https://p30download.ir/fa/entry/91386/c-sharp-programming-tutorial)

منتها اول اینکه چون از صفر طراحی شده ، کلا روند طولانی ای داره و دوما اون زمان ، تجربه ام کمتر بود واسه همین ممکنه گاها (نه خیلی) در مواردی اشتباه وجود داشته باشه . سطح آموزش برنامه نویسی اش هم از صفر تا متوسط هست .
از نکات منفی دیگه اش هم اینه که از لحاظ پروژه محور که مد نظرتون هست ، فقط تقریبا 5 قسمت آخر ، یه پروژه ی ساده ی نقاشی هست که زیاد به درد پروژه های تجاری نمیخوره . همچنین این پروژه و کلا این آموزش ، طبق اصول مهندسی نرم افزار (و solid) که پروژه های بازاری روشون تاکید میکنن ، داده نشد .

اما نکات مثبت اش ، به نظر خودم ، هنوز هم خیلی مباحث خوبی گفته شد (هر چند خیلی از مباحث ، باز هم گفته نشد و دیگه فرصت نشد) و نقطه ی قوت این سری از آموزش ، اینه که تقریبا به مسائل ، با جزئیات (و از منظر تجزیه و تحلیل ئه یک مبحث یا یک اتفاق) پرداخته شد .

همینجا تشکر ویژه و مجدد از استادم (the king) میکنم که بسیار بسیار در این آموزش کمکم کردن .