PDA

View Full Version : یک سوال فنی !

rtech
سه شنبه 21 آذر 1385, 14:24 عصر
سلام
من با asp.net 2 یک فرمی نوشتم ( فرم ثبت نام ) که در این فرم یک فیلد از نوع Int در دیتابیس وجود دارد که به صورت اتوماتیک یک شماره به شخص اختصاص میدهد اما در فرم به او نشان داده نمیشود ولی وقتی دکمه رجیستر رو میزنم با ارور زیر مواجه میشم :

Cannot insert the value NULL into column 'usercode'
column does not allow nulls. INSERT fails.
The statement has been terminated.

در صورتی که این فیلد باید به صورت اتوماتیک پر شود

و همچنین در بعضی از صفحات که میخوام از دیتابیس اطلاعات بگیرم فیلدهایی که Null هست رو ارور میگیره در حالی که در جدول تیک Allow Null زده شده است ! اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید

amirhkh
سه شنبه 21 آذر 1385, 14:51 عصر
query رو بنویس تا بگم error کجاس

موفق باشی

someCoder
سه شنبه 21 آذر 1385, 15:30 عصر
یک سوال فنی ! دیگه از شما بعیده اینجور تاپیک زدن.

shahroozj
سه شنبه 21 آذر 1385, 16:37 عصر
اون فیلدی را که از نوع اتومانیک است را در دیتابیس Identity ش را Yes کن

rtech
سه شنبه 21 آذر 1385, 17:20 عصر
اون فیلدی را که از نوع اتومانیک است را در دیتابیس Identity ش را Yes کن

همین کارو کردم ولی نشد !

rtech
سه شنبه 21 آذر 1385, 17:21 عصر
دیگه از شما بعیده اینجور تاپیک زدن.

شرمنده عجله ای بود

rtech
سه شنبه 21 آذر 1385, 21:15 عصر
دوستان من چه کاری باید انجام بدم ؟ کسی جواب نمیده ؟ وقتی از آبجکت Sqldatareader استفاده میکنم وقتی به فیلدی میرسه که عبارت null هست ارور میده !!

اَرژنگ
چهارشنبه 22 آذر 1385, 08:07 صبح
دوستان من چه کاری باید انجام بدم ؟ کسی جواب نمیده ؟ وقتی از آبجکت Sqldatareader استفاده میکنم وقتی به فیلدی میرسه که عبارت null هست ارور میده !!
جواب سوال در خود سوال است.
در فیلد نول نداشته باشتید.
داشتن نول در فیلد آی‌دی، بر چه دلیل ؟

rtech
چهارشنبه 22 آذر 1385, 12:57 عصر
در آی دی نیست ! بعضی وقت ها ممکنه کاربر بعضی از فیلدها رو خالی رها کنه مثل فرم ثبت نام که در اینجا عبارت NULL در بانک قرار میگیره من چطور میتونم از این کار جلوگیری کنم ؟

reza_rad
چهارشنبه 22 آذر 1385, 14:46 عصر
بعضی وقت ها ممکنه کاربر بعضی از فیلدها رو خالی رها کنه مثل فرم ثبت نام که در اینجا عبارت NULL در بانک قرار میگیره من چطور میتونم از این کار جلوگیری کنم ؟

با مقدار Default .
سعی کنید حتی الامکان از null استفاده نکنید

rtech
چهارشنبه 22 آذر 1385, 20:56 عصر
چطوری از default استفاده کنم ؟ من value هر فیلد رو برابر مقدار textbox های ورود اطلاعات قرار میدم ولی اگر کاربر یک فیلد رو خالی بزاره مقدار null در دیتابیس ذخیره میشه