PDA

View Full Version : اسکن تصاویر در اکسس و ذخیره آن در بانک

Mahsa Hatefi
چهارشنبه 22 آذر 1385, 10:55 صبح
سلام به دوستان و اساتید محترم
قرار است در فرمی اسنادی اسکن و ذخیره شوند بهترین راه کدام است ؟ اولا در جدول نوع فیلدی که باید انتخاب شود کدام است ؟ دوما آیا بهتر است مستقیما در خود جدول ذخیره شوند و یا فقط آدرسشان در بانک ذخیره شود ؟ سوماً هر راهنمایی دیگر شما باعث امتنان خواهد بود . خیلی گشتم اما توضیحات و کامپوننت هایی که در بعضی پستها معرفی شده بود نتوانستم استفاده کنم و توضیحات کافی و مناسبی نیز پیدا نکردم خواهش می کنم بزرگواری خیلی ساده و با یه نمونه این لطف را در حق حقیر انجام دهد که سخت نیازمند کرامت و توجه ی اساتید محترم می باشم . ممنون می شوم

Mahsa Hatefi
شنبه 25 آذر 1385, 08:20 صبح
دوستان و اساتید گرامی شدیداً به این پاسخ شما نیازمندم

صبا9841
شنبه 25 آذر 1385, 10:27 صبح
در مورد دومی "فقط آدرسشان در بانک ذخیره شود" این نکته را باید در نظر داشت، زمانیکه قصد ارائه برنامه به دیگران داشته باشید باید فولدر محل ذخیره عکسها و اسکنها را همیشه بردارند و در مسیر معرفی شده نصب کنند. و این موضوع ممکن است برای استفاده کننده ای که یا اطلاعی ندارد و یا فولدر را در اختیار ندارد (به هردلیلی) مشکل شود

moustafa
شنبه 25 آذر 1385, 10:54 صبح
نوع فیلد ole object
ادرسها رو باید وارد کنی روی فرم یه command dilogbox بذار و یه دکمه تعیین مسیر .... در کنارش
که ادرسها رو بدون غلط تایپی وارد کنی

Mahsa Hatefi
شنبه 25 آذر 1385, 11:21 صبح
دوستان لطف نمودن مخصوصا آقا مصطفی که حقیر همیشه مدیون الطاف ایشون بوده ام
اما نفرمودین چگونه با کدوم ماژول توی فرمم می تونم با یه دگمه این کارو انجام بدم

moustafa
شنبه 25 آذر 1385, 19:50 عصر
نمی خواد روی فیلد راست کلیک کن :
insert object/create from file/ok/browse/ok
در فرم یا گزارش تنظیم ذیل رو برا فیلد انجام بده تا کل تصویر به اندازه اون جا بشه
size mode=stretch
تصاویر باید به فرمت bitmap باشه
(برای تبدیل میتونی تصاویر رو در نرم افزار paintکپی وبا save as نوع ذخیره روbit map انتخاب کن )
دیگه نیازی به حفظ فولدرهای تصاویر نیست مگه اینکه link رو چک مارک بزنی

Mahsa Hatefi
یک شنبه 26 آذر 1385, 07:29 صبح
سلام
آقا مصطفی عزیز ظاهرا منظورم رو درست بیان نکردم . منظورم این بود که روی فرمم دگمه بگذارم تا با آن در همان موقع عمل اسکن انجام و با کدهایی که می نویسم یه اسم بطور خودکار از فرمم بگیرد و سپس فایلم در پوشه تعیین شده ذخیره گردد . یعنی برای اسکن لازم نباشد از برنامه خارج و به برنامه اسکن بروم در آنجا عمل اسکن را انجام بدهم و باز برگردم اونوقت در فیلدم آدرس دهی بکنم . می خواهم همه کارها با یه ماژول برای اسکن توی فرمم انجام شود . ممنون منتظرم

moustafa
یک شنبه 26 آذر 1385, 09:28 صبح
این لینک کامپونتی که اقای صارمی گذاشتند
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=54516
متاسفانه من کار نکردم ونمی تونم اظهار نظر کنم ولی سعی می کنم دنبال جواب بگردم

Mahsa Hatefi
یک شنبه 26 آذر 1385, 13:07 عصر
آقا مصطفی عزیز از لطف شما ممنونم . در صورت کسب اطلاعات بیشتر حقیر را مورد لطف قرار دهید .
خیلی متشکرم