PDA

View Full Version : انتقال کد رکوردی از gridview به صفحه دیگر...

rezaei manesh
پنج شنبه 23 آذر 1385, 09:59 صبح
سلام
من یک دیتاگراید ویو دارم که یکی از ستونهای آن کد . یکی از ستون های اون هم شامل یک لینک باتون هست (درtemplet column) حالا من می خوام وقتی که روی این لینک کلیک شد اطلاعات یک صفحه جدید باز بشه و من با استفادهاز کدی که به صفحه جدید می آید صفحه رو پر کنم

من الان می تونم یه صفحه جدید رو با این روش باز کنم اما نمی دونم چه طوری باید مقدار رو هم به صفحه جدید پاس بدم؟

nazaninam
پنج شنبه 23 آذر 1385, 12:21 عصر
بجای Linkbutton از hyperlink استفاده کنید و خاصیت navigate url اونو بصورت زیر بایند کنید

<%# Eval("yourcodecolumn",secondpage.aspx?code={0})

rezaei manesh
یک شنبه 26 آذر 1385, 08:04 صبح
سلام
با تشکر از جواب شما نازنین خانم
من یک بار دیگه کاملتر می گم که دقیقا چی می خوام
من می خوام یکی از ستون هام تعداد نظرات را نشون بده و رو هر کدوم که کلیک شد یه صفحه باز جدید باز بشه و نظرات اون موضوع رو نشون بده من با کد شما نتونستم کد های پایت رو هم امنتهان کردم نشده یعنی نمی دونم چطوری مقدار کد اون رکورد رو به صفحه جدید پاس بدم

<asp:HyperLinkField HeaderText="نظرات" NavigateUrl='<%# Eval("MyNotesId",~/Advices.aspx?code={0})%>' />

<ItemTemplate>
<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" Width="96px" target="_blank" NavigateUrl="~/Advices.aspx" ><%# DataBinder.Eval(Container.DataItem , "AdviceNum") %> نظر </asp:HyperLink>
</ItemTemplate>

<asp:HyperLinkField HeaderText="نظرات" NavigateUrl="~/Advices.aspx?MyId=<%# Eval("MyNotesId") %>" Text="<%# Eval("AdviceNum") %>""نظر" />

<asp:HyperLink ID="HyperLink2" runat="server" NavigateUrl="~/Advices.aspx?Myid= <%#Eval("MyNotesId")%>">نظر(<%#Eval("AdviceNum")%>)</asp:HyperLink></td>

reza_rad
یک شنبه 26 آذر 1385, 08:17 صبح
مشکل کد بالا چیه؟
ارور میده ؟

چون قاعدتا درسته و مشکلی نداره.
شاید مشکلت توی خوندن QueryString توی صفحه جدید هست؟

چک کردی ببینی وقتی روی لینک گرید کلیک می کنی آدرسی رو که می خواد باز کنه درست تولید می کنه یا نه؟

rezaei manesh
یک شنبه 26 آذر 1385, 09:03 صبح
اصلا مشکل اونا حاد تر از این حرفاست
چون وقتی می زارم دیگه گرید رو نشون نمی ده و خطا می ده!
مثلا در بهترین اونها که کد آخر به نظرم است اگه جای <%#Eval("MyNotesId")%>"> یک عدد بزارم مشکل حل می شه اما فقط اون عدد به صفحه جدید پاس داده می شه و دیگه نمی تونم کد رکورد رو پاس بدم

reza_rad
یک شنبه 26 آذر 1385, 09:16 صبح
مثلا در بهترین اونها که کد آخر به نظرم است اگه جای <%#Eval("MyNotesId")%>"> یک عدد بزارم مشکل حل می شه اما فقط اون عدد به صفحه جدید پاس داده می شه و دیگه نمی تونم کد رکورد رو پاس بدم

بازم من متوجه نشدم!
مگه اون عددی که می فرستی اونطرف همون کد رکورد نیست!؟(کد کلید یا هر چیز دیگه...)
اگه می تونی بفرستی فقط کافیه اونجا بخونی و مقادیر مرتبط با اون رو از دیتابیس بکشی بیرون دیگه...

یا اینکه منظورت اینه که با عدد ثابت کار می کنه ولی با مقداری که از DB می خونی کار نمی کنه؟
بیشتر توضیح بده لطفا

rezaei manesh
یک شنبه 26 آذر 1385, 09:22 صبح
وقتی عدد می زارم کار می کنه عدد رو می فرسته اما وقتی که از db می خونم خطا می ده انگار یه اشکال دستوری هستش من فعلا دارم عدد رو می فرستم هنوز به خوندن از صفحه مقصد نرسیدم که اگه اون هم مثل 2003 باشه مشکلی نیست وگرنه اونجا هم گیرم
با تشکر

Behrouz_Rad
یک شنبه 26 آذر 1385, 10:23 صبح
با تشکر از جواب شما نازنین خانم
با عرض معذرت! ایشون آقا تشریف دارن.

rezaei manesh
یک شنبه 26 آذر 1385, 10:54 صبح
اااااااااإ یه چیز بگم خیلی واسم جالبه
من موقعی که همین جمله رو می نوشتم با خودم گفتم از کجا معلوم خانم باشه شاید آقا باشه اما نازنین

rezaei manesh
سه شنبه 28 آذر 1385, 16:24 عصر
آقای راد از تذکر شما در این پست متشکرم و سعی می کنم حتما رعایت کنم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=289847#post289847
اما در مورد این مشکلم دلیل این که در تاپیک های دیگه هم اینو به یک شکل دیکر مطرح کردم این بود که می دونم این مسئله هست که همه با اون سروکار دارند پس باید یه جوری حلش کرده باشند و بنابراین مشکل از نوع سوال من هستش به همین علت سعی کردم سوالم رو به طرق مختلف بیان کنم شاید به نتیجه برسم به هر حال من امشب که رفتم خونه اگه شده تا صبح هم می شینم تا این مشکل رو حل کنم قول می دم اگه حل نکنم نخوابم
نتیجه رو هم فردا همین جا میزارم

rezaei manesh
چهارشنبه 29 آذر 1385, 08:46 صبح
سلام
آقا من در نهایت تونستم این مشکل رو حل کنم
در gridview با استفاده از این متد ها مشکلم به طور کامل حل شد.
DataNavigateUrlFormatString-DataNavigateUrlFields-DataTextField-DataTextFormatString
وقتی این متد ها رو با هم ترکیب کردم همونی شد که من می خواستم
اما تویه دیتا لیست چون این متدها رو ندارم و از کنترل HyperLink استفاده می کنم یه مقدار هنوز مشکل دارم حالا اونجا هم می تونم یه متن ثابت رو با ترکیب یک فیلد نشون بدم اما می خوام آدرس رو با یک فیلد ترکیب کنم . توی NavigateUrl بذارم که یه نمه به مشکل بر خوردم که چون دیروقت هم بود گذاشتم واسه امشب
با تشکر از همه دوستان

leG_big
چهارشنبه 13 دی 1385, 14:05 عصر
آقا یه TEMPLATE تعریف کن ، تموم

rezaei manesh
چهارشنبه 13 دی 1385, 14:20 عصر
خوب مشکل من هم با کمک آقای Leg_big حل شد
با این روش

<a target="_blank" href="~/usersAdvices.aspx?id=<%#Eval("MyNotesId")%>">نظر</a>