PDA

View Full Version : ساخت برنامه نصب و بهینه کردن روال نصب

vahidiran
جمعه 24 آذر 1385, 08:43 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک برنامه به زبان VB.Net 2005 نوشته ام و برنامه نصب یعنی همان Setup آن رو هم با VB.Net 2005 نوشته ام ، همان طور که می دونید برنامه هایی که در قالب .NET هستند برای اجرا باید برنامه Microsoft .Net Framework روی سیستم نصب باشه برای مثال برای VB.Net 2005 باید ورژن 2 این نرم افزار به بالا نصب باشه ( ورژن 3 هم روی سایت ماکروسافت هستش در قسمت Developers) من روال نصب برنامه ام را طوری تنظیم کرده ام که ابتدا Microsoft .Net Framework رو نصب کنه بعدش هم بقیه برنامه . به این روش برنامه به راحتی نصب و بدون هیچ مشکلاتی اجرا می شه . تنها مشکلی داره اینه که نصب Microsoft .Net Framework زمان زیادی می بره خوشبینانه 5 دقیقه و این سبب شده که ویزارد نصب کند بشه و امکان داره کاربر بگه مگه این چه برنامه ای است که اینقدر طول می کشه ؟ در ضمن من تا حالا برنامه هایی که دیده ام هیچکدوم Microsoft .Net Framework رو نصب نمی کنند و شاید هم اینکه من تا حالا برنامه ندیدم که در قالب .Net باشه که احتیاج به Microsoft .Net Framework داشته باشه ؟ من دنبال راهی هستم ک بشه یا اینکه Microsoft .Net Framework نصب نشه و برنامه نصب شه ( اگه امکان داشته باشه ) و یا اینکه این زمان رو بهینه کنم و یا یه راهکار و یا تکنیک برنامه نویسی که برنامه من هم روال نصبش مثل اونای دیگه باشه ؟

vahidiran
پنج شنبه 30 آذر 1385, 11:39 صبح
یه نرم افزار پیدا کردم ( البته توی یکی از همین تاپیک های این سایت ) که این کار رو می کنه
امیدوارم که درست متوجه شده باشم
که مال کمپانی Xenocode هستش
البته یه کار مهم دیگه هم می کنه که تو تاپیک خودش بحث شده یعنی حفاظت از کد برانامه
مشکلش قیمتش حدود 400 دلار ناقابل
سایتش اینه
http://www.xenocode.com/Products/Postbuild/?Mid1

اگه کسی تو کار کرک و هک هست یه حالی به این نرم افزار بده ما منتظریم

farrokhi
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 20:51 عصر
دستت درد نکنه منم دقیقا مشکل تو رو دارم.باورکن دیوونم کرده . باید یه راهی باشه که بشه از دست فریم ورک خلاص شد.اگه راهی پیدا کردی به منم خبر بده.
ممنون.حسین فرخی

saeed_rezaei
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 23:26 عصر
سلام دوست عزیز
استفاده از انتشار خود مایکروسافت یکی از روشهای نشر و توسعه برنامه هست. شما می تونید، برای ساخت برنامه نصب ، از نرم افزارهای دیگه هم استفاده کنید. برای مثال install shild. بدین ترتیب می تونید، یه کاری کنید که برنامه بدون اینکه بررسی که فریم ورک نصب هست یا نه، برنامه شما رو روی هارددیسک بریزیه.
اما اینکه در برنامه setup ای که ساختید، قبل از نصب برنامه فریم ورک نصب شه ، کار خوبی نیست و خود مایکروسافت هم پیشنهاد می کنه که هیچ گاه این کار رو نکنید. چرا که برای مثال ممکنه، کاربر به دلایلی مجبور شه برنامه رو یه بار remove و دوباره install کنه در این صورت فریم ورک چی کار می شه کرد؟
اما شما می تونید بازهم با استفاده از نرم افزار دیگه مثل همین install shild به راحتی، ترتیبی بدید که در صورت نیازتون فایلهای فریم ورک رو روی سیستم کپی کنه. البته من تا حالا این کار رو نکردم، اما توی همین سایت بارها و بارها دیدم که در این مورد بحث شده و غریب به اکثر دوستان برنامه نویس این راه رو پیشنهاد می کنن. بیشتر جستجو کنید، ممکنه نتایج بهتری به دست بیارید.
این آدرس رو هم یه نگاهی بندازید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41559&highlight=vb.net+delphi.net
در پایان، لطفا در مورد هک و کرک، در این سایت چیزی ننویسید که بر خلاف قوانین سایت هست.

موفق باشید

shamsoft
جمعه 16 شهریور 1386, 12:53 عصر
اما اینکه در برنامه setup ای که ساختید، قبل از نصب برنامه فریم ورک نصب شه ، کار خوبی نیست و خود مایکروسافت هم پیشنهاد می کنه که هیچ گاه این کار رو نکنید. چرا که برای مثال ممکنه، کاربر به دلایلی مجبور شه برنامه رو یه بار remove و دوباره install کنه در این صورت فریم ورک چی کار می شه کرد؟
خب یه راه خیلی بهتر هم هست. اونم اینه که بیایم چک کنیم که اگه Framework نصب هست دیگه نصبش نکنه. این کار هم به راحتی توی پروژه Setup انجام پذیره:
Menu --> Project --> Setup Properties
بعدش تو پنجره Properties روی prerequisite کلیک کن تا یه پنجره دیگه باز بشه. بعد از تو لیست که نشون میده می تونی چیزایی رو که قصد داری با Setup نصب بشن رو انتخاب کنی که حتما .Net Framework 2.0 رو انتخاب کن بعدش هم OptionButton مربوط به Download prerequisite From the same location as my application رو انتخاب کن و حله دیگه.

saeed_rezaei
جمعه 16 شهریور 1386, 22:28 عصر
حالا اگه اومدیم و کاربر خواست از فریم ورک جدیدی که از اینترنت گرفته استفاده کنه و فریم ورک 2 رو نصب نکنه؟

javad2000
شنبه 17 شهریور 1386, 23:52 عصر
حالا اگه اومدیم و کاربر خواست از فریم ورک جدیدی که از اینترنت گرفته استفاده کنه و فریم ورک 2 رو نصب نکنه؟
من هم دنبال راهی برای خلاصی از شر فریمورک می گردم. اما فکر نکنم وجود داشته باشه.
البته منظورم از خلاصی، این نیست که فریمورک رو همراه برنامه نصب کنم یا جدا از برنامه. منظورم اینه که اصلاً برنامه ای بنویسم که بی نیاز از فریمورک باشه.
آیا چنین کاری عملی هست؟
این همه برنامه هایی که فریمورک و Vb runtime نمیخواد با چه زبونی نوشته میشه؟
خیلی ممنون

hesam_hma
یک شنبه 18 شهریور 1386, 00:23 صبح
دوستان احتمالا شما همه می دونید که برنامه های شما به زبان بینابینی مایکروسافت یا MSIL تبدیل میشه ، در نظر داشته باشید دات نت فریم ورک دارای دو بخش اساسی و مهم است ، 1- ابزارها یا همون کنترلهایی که شما در برنامه هاتون ازشون استفاده می کنید
2- هسته اجرایی زبانهای مشترک یا CLR که وظیفه اجرای کدهای شما رو داره
قضیه دات نت فریم ورک خیلی مفصله ، کلی مخ تو آمریکا نشستن اینو ساخت حالا شما می خواید از دستش راحت بشید!!! خوب می تونید برید با همون ویژوال بیسیک 6 کار کنید
لازم به ذکر است شما اگه بخواید از دات نت فریم ورک جدا بشید باید کامپوننت هایی رو که در برنامه استفاده کردید در برنامه نصب قرار بدید و در حجم و تعداد بالا بازهم فکر می کنید دات نت فریم ورک حجم برنامتونو بالا می بره یا ...

javad2000
یک شنبه 18 شهریور 1386, 03:57 صبح
دوستان احتمالا شما همه می دونید که برنامه های شما به زبان بینابینی مایکروسافت یا MSIL تبدیل میشه ، در نظر داشته باشید دات نت فریم ورک دارای دو بخش اساسی و مهم است ، 1- ابزارها یا همون کنترلهایی که شما در برنامه هاتون ازشون استفاده می کنید
2- هسته اجرایی زبانهای مشترک یا CLR که وظیفه اجرای کدهای شما رو داره
قضیه دات نت فریم ورک خیلی مفصله ، کلی مخ تو آمریکا نشستن اینو ساخت حالا شما می خواید از دستش راحت بشید!!! خوب می تونید برید با همون ویژوال بیسیک 6 کار کنید
لازم به ذکر است شما اگه بخواید از دات نت فریم ورک جدا بشید باید کامپوننت هایی رو که در برنامه استفاده کردید در برنامه نصب قرار بدید و در حجم و تعداد بالا بازهم فکر می کنید دات نت فریم ورک حجم برنامتونو بالا می بره یا ...
در این گفته شما که شکی نیست. اما واقعاً لج آدم در میاد که به خاطر یه برنامه 1 مگابایتی مجبور باشه نصب یه برنامه 30 مگابایتی رو برای همه کاربرها اجباری کنه. حتی اگه کامپوننت های برنامه رو هم میخواستیم به پروژه ستاپ اون اضافه کنیم ممکن بود بشه 5 مگابایت اما هیچ وقت 30 مگابایت نمی شد. (البته فکر نکنم این کار در عمل امکان پذیر باشه).

گفتید بریم سراغ vb6 اما حتی vb6 هم برای اجرا نیاز به برنامه vb runtime داره (البته نه همیشه).
آخه مایکروسافت که میخواست اینجوری کنه لااقل توی این ویندوز جدیدش (ویستا) دات نت فریمورک 3 رو به طور پیشفرض نصب می کرد تا دیگه کاربرها مجبور نباشند خودشون این کارو بکنند.

شاید هم کرده باشه و من خبر ندارم! شما اطلاعی دارید؟