PDA

View Full Version : درست کردن Packege برای ارتقای نرم‌افزار نصب شده

A.Farzin
جمعه 24 آذر 1385, 11:16 صبح
با سلام

من Package یک نرم‌افزار را با Package & Development Wizard درست کرده نرم‌افزار را روی دو کامپیوتر (که هر دوی آنها در یک شبکه با هم کار می‌کنند) نصب کرده‌ام.
حالا هر وقت تغییری در نرم‌افزار داده می‌شود، باید نرم‌افزار را از روی این کامپیوترها بطور دستی Remove کرده و مجدداً آنرا بطور دستی نصب کنم.
اگر نسخه نصب شده قبلی را Remove نکنم موجب می‌شود که در کنترل پنل دو گزینه از نام نرم‌افزار ایجاد شود.
راه حل اول
دنبال این هستم که چگونه یک بسته ارتقا (Update Packege) درست کنم که با اجرای آن در هر مرتبه اجرای برنامه، از طریق کنترل تاریخ ایجاد فایل و یا شماره نسخه، قسمتهای تغییر کرده را فقط ارتقا دهد.
راه حل دوم
راه دیگری که به ذهنم می‌رسد این است که قبل از نصب نسخه جدید، ابتدا نسخه قبلی را توسط خود برنامه، Remive کنم که در این خصوص نیاز به راهنمایی دارم.

اگر در این خصوص دوستان راهنمایی کنند، ممنون می‌شوم.
با تشکر

ashkan209
جمعه 24 آذر 1385, 12:23 عصر
بهتره برای Setup ساختن از برنامه از Install Shield استفاده کنید که امکانات فراوانی داره
ضمنا چنانچه ورژن جدید از برنامتون بسازید میتونید انتخاب کنید که برای Previous Version بگرده و بصورت پیش فرض چنانچه برنامه و ورژنهای Update دارای نام یکسانی از نظر فایل اجرایی و مسیر نصب باشد ،پیغام مناسبی در هنگام نصب صادر میشود . مانند خیلی از برنامه ها(Remove - Repair - Modify)

A.Farzin
شنبه 25 آذر 1385, 18:01 عصر
خیلی ممنون.
Install Shield را امتحان می‌کنم و اگر سئوالی داشتم باز مزاحمتان خواهم شد.

A.Farzin
سه شنبه 28 آذر 1385, 18:30 عصر
این InstallShiled را کجا می‌توان تهیه کرد؟
آیا نسخه مجاز آن وجود دارد یا اینکه هر چه هست، قفل شکسته است؟
از قیمت آن کسی خبر دارد؟

vb341
چهارشنبه 29 آذر 1385, 23:01 عصر
تمام سی دی فروش های معتبر دارن . من ورژن 12 رو دانلود کردم ولی ورژن 8 و 9 اون رو 5000 تومان خریدم

A.Farzin
شنبه 02 دی 1385, 18:48 عصر
آیا با InstallShild هم می‌توان مثل Package & Development Wizard یک ویزارد نصب، با شکل و شمایل فارسی شده ساخت؟

علی جباری
یک شنبه 03 دی 1385, 23:29 عصر
آخرین نسخه InstallShield به نسخه InstallShiel Dev Studio معروف است که امکانات بسیار زیادی داره میتونید استفاده کنید

عفت بزرگه
یک شنبه 03 دی 1385, 23:55 عصر
توی تمام سی دی فروشی های خوب هست در ضمن آموزش فارسی هم داره ؟؟ آیا براش سی دی آْموزش آمده ؟

A.Farzin
جمعه 29 دی 1385, 21:26 عصر
با سلام

بلاخره راهش را پیدا کردم ولی نمی‌دانم آن را چطوری اجرا کنم. مراجعه کنید به:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59475

در واقع اگر بدانیم چطوری این روش را عملی کنیم می‌توان با این ترفند ابتدا برنامه نصب شده را برچید و بعد اقدام به نصب مجدد آن کرد. درست است که این کار را نمی‌شود ارتقا به معنی واقعی آن دانست ولی نیاز را مرتفع می‌کند.

حالا اگر دوستان شیوه پیاده‌ساری این روش را از طریق کدهای وی بی بگویند ممنون خواهم بود.
با تشکر

o0_Amin_0o
دوشنبه 02 بهمن 1385, 07:20 صبح
تمام سی دی فروش های معتبر دارن . من ورژن 12 رو دانلود کردم ولی ورژن 8 و 9 اون رو 5000 تومان خریدم
سلام
دوست عزیز امکانش هست لینکشو بزارید تا ما هم دانلود کنیم؟

ممنونتون میشم.