PDA

View Full Version : سوال: ارتباط vb.net و هاست با استفاده از php جهت خواندن و نوشتن اطلاعات در دیتابیس

behnam2010
شنبه 13 خرداد 1402, 19:39 عصر
سلام،من یک برنامه به زبان vb.net تحت ویندوز میخوام بنویسم که دیتابیس آن بصورت mysql باشه و این دیتابیس در هاست وجود داشته باشه. در لوکال که مشکلی نیست، اما سوال اینجاست که:

۱. برای افزایش امنیت تبادل اطلاعات بین نرم افزار و هاست باید چه کار کرد؟

۲. آیا برای ایجاد رکورد، ویرایش و حذف و جستجوی رکورد در mysql از فایل واسط به زبان php جهت افزایش امنیت استفاده کنم؟

۳. آیا اتصال مستقیم به دیتابیس mysql از طریق ریموت هاست، منطقی هست؟ یا موجب کاهش امنیت میشه؟

۴. اگر برای درج و ادیت و جستجو ی دیتا در mysql باید از صفحه php و اتصال آن به vb.net استفاده کرد، نمونه کد و یک کلیپ آموزشی در این خصوص بگذارید

با تشکر

mazoolagh
دوشنبه 15 خرداد 1402, 13:18 عصر
سلام و روز خوش
چیزهایی که پرسیدین ارتباط منطقی بینشون دیده نمیشه:

1- اصولا چه ارتباطی بین vb.net و php هست؟
2- در پلتفرم ویندوز چرا mysql وقتی mssql هست؟
3- و چرا فکر میکنین php امنیت بیشتری داره؟

در کل تکنولوژی php/mysql برای پلتفرم لینوکس هست (هرچند که روی ویندوز هم میشه پیاده کرد) و قابل مقایسه با asp.net نیست.

behnam2010
دوشنبه 15 خرداد 1402, 16:11 عصر
سلام و روز خوش
چیزهایی که پرسیدین ارتباط منطقی بینشون دیده نمیشه:

1- اصولا چه ارتباطی بین vb.net و php هست؟
2- در پلتفرم ویندوز چرا mysql وقتی mssql هست؟
3- و چرا فکر میکنین php امنیت بیشتری داره؟

در کل تکنولوژی php/mysql برای پلتفرم لینوکس هست (هرچند که روی ویندوز هم میشه پیاده کرد) و قابل مقایسه با asp.net نیست.

سلام

من میخوام با استفاده از vb.net یک برنامه بنویسم که دیتابیسش، روی سیستم اشخاص نباشه. به همین خاطر میخوام دیتابیس رو روی هاست بذارم از نوع mysql و وقتی کاربر با برنامه کار میکنه اطلاعات رو از برنامه ای که با vb.net نوشتم به هاست بفرسته حالا بفرض میخواد ذخیره کردن یا حذف کردن یا جستجو یا ویرایش باشه و گزارش گیری از اطلاعات برای چاپ

در واقع نمیخوام ارتباط مستقیم با دیتابیس از طریق ریموت هاست بگیرم.
میخوام به واسطه php این کار صورت بگیره
چون طبق تحقیقاتی که کردم، ارتباط مستقیم با دیتابیس از طریق ریموت هاست، خیلی امن نیست

اگر نمونه پروژه ای که این عملیات رو با این شرایط انجام بده، بگذارید ممنون میشم

با تشکر

mazoolagh
دوشنبه 15 خرداد 1402, 19:28 عصر
خب شما دوباره مطالب همین پست شماره یک رو تکرار کردین!
برداشت من این هست که به هیچ کدوم این مباحث تسلط کافی ندارین.

یک راه حل منطقی این هست که روی سرور وب سرویس بسازین و سمت کلاینت از هر پلتفرم و تکنولوژی که دوست داشتین استفاده کنین.

تحقیق تون رو روی همین "وب سرویس" متمرکز کنین.