PDA

View Full Version : ذخیره و بازیابی تمپلت اثرانگشت در دیتابیس sql با VB.Net ؟!

Heidari66
سه شنبه 16 خرداد 1402, 16:40 عصر
سلام
دستگاه تشخیص اثرانگشت Suprema biomini دارم
sdk رو از سایتش دانلود کردم که یه سورس کد هم داره این سورس کده خوبه ولی یه مشکلی که داره وقتی اثرانگشت رو ثبت میکنی قابلیت ذخیره و بازیابی تمپلت توی دیتابیس رو نداره
میخام اون تمپلت های که توی عکس مشاهده می کنید و توی Datagridview هست رو ذخیره و بازیابی کنم
سورس کد رو ضمیمه کردم اگر دوستان میتونن کمک کنن ممنون میشم

دانلود سورس کد
(https://s29.picofile.com/file/8463994350/BioMini_DemoVBNET.rar.html)
154718

پرستو پارسایی
چهارشنبه 17 خرداد 1402, 01:01 صبح
من سورس را دریافت نکردم ولی طبق شرایطی که قبلا تجربه کردم

ابتدا باید یک ارتباط با دستگاه Suprema Biomini برقرار کنید. برای این کار، می‌توانید از تابع SBXPC.Connect() استفاده کنید. این تابع یک پارامتر به نام port دریافت می‌کند که باید شماره پورت COM دستگاه را به آن بدهید.

Dim device As New SBXPC()
device.Connect("COM1")

برای ثبت اثرانگشت، باید ابتدا این تابع را صدا بزنید: SBXPC.GenerateTemplate() که اطلاعات تمپلت اثرانگشت را برای شما تولید می‌کند. این تابع یک پارامتر به نام quality دریافت می‌کند که میزان کیفیت تمپلت تولید شده را تعیین می‌کند.

Dim templateData As Byte()
device.GenerateTemplate(80, templateData)

حالا که تمپلت تولید شده را دارید، باید آن را در دیتابیس ذخیره کنید. برای این کار می‌توانید از تابع SBXPC.DBAdd() استفاده کنید. این تابع سه پارامتر به نام‌های dbId، templateId و templateData دریافت می‌کند که به ترتیب شناسه دیتابیس، شناسه تمپلت و داده تمپلت را به آن می‌دهید.

Dim dbId As Integer = 1
Dim templateId As Integer = 1
device.DBAdd(dbId, templateId, templateData)

برای بازیابی تمپلت‌ها از دیتابیس، باید از تابع SBXPC.DBGetTemplate() استفاده کنید. این تابع سه پارامتر به نام‌های dbId، templateId و templateData دریافت می‌کند که به ترتیب شناسه دیتابیس، شناسه تمپلت و داده تمپلت را به آن می‌دهید

Dim dbId As Integer = 1
Dim templateId As Integer = 1
Dim templateData As Byte()
device.DBGetTemplate(dbId, templateId, templateData)

در نهایت، بعد از پایان کار با دستگاه Suprema Biomini، باید ارتباط را با استفاده از تابع SBXPC.Disconnect() قطع کنید.

device.Disconnect()

Heidari66
چهارشنبه 17 خرداد 1402, 09:28 صبح
سلام ممنون از راهنماییتون
ولی متاسفانه سورس کد یکم پیچیده هست
اگر امکان داره لطف کنید سورس کد رو مشاهده کنید ممنون میشم