PDA

View Full Version : قرار دادن منو بر روی فرم

ITST-1
شنبه 25 آذر 1385, 09:24 صبح
با سلام
دوستان من چگونه می توانم برای فرمهایم منو بگذارم . من نحوه قرار دادن منو را بر روی صفحه اصلی می دانم .من منوی ساختم که می خواهم آنرا روی یک فرم قرار دهم .
از راهنمایی شما متشکرم

صبا9841
شنبه 25 آذر 1385, 10:16 صبح
شما برای دیتابیستان میخواهید منو بسازید یا یک فرم را میخواهید بعنوان فرم سوئیچ در نظر بگیرید؟ چون ساختن منو برای همه اشیا (جدول، کوئری، فرم و ...) است. ولی اینکه "چگونه می توانم برای فرمهایم منو بگذارم" را به نظرم باید بیشتر توضیح بدهید.

ITST-1
شنبه 25 آذر 1385, 14:02 عصر
با سلام

من می خواهم منویی برای یک فرم بسازم نه دیتابیس در واقع فرم که باز می شود به همراه آن منویی باشد خود این منو شامل قسمتهایی مانند گزارشات ، اطلاعات پایه و ... در واقع همانند همه منوهایی که در اکثر برنامه ها وجود دارد .

Ali_Fallah
شنبه 25 آذر 1385, 20:02 عصر
شما باید یک منو سفارشی ایجاد کرده و بعدش گزارش یا فرم یا ... انتخاب کنید
سپس در properties فرم و در سربرگ Other ---- ان Toolbar یا Menubar که ایجاد کرده اید رو انتخاب کرده تا موقع باز شدن فرم فقط منو برای همان فرم نمایش داده شود
این ساده ترین راه بنظر من بود

ITST-1
یک شنبه 26 آذر 1385, 08:34 صبح
مرسی از شما
من این کار را کردم و منو ساخته شد ولی وقتی فرم باز می شود اون منو وسط فرم یا کنار فرم نمایش داده می شود می خوام منو بالای فرم نمایش داده بشه و جایش را من تعیین و فیکس کنم .چه کار باید کنم.

Ali_Fallah
یک شنبه 26 آذر 1385, 16:15 عصر
خب اون رو با موس بکش ببر بالای فرم قرار بده تا بصورت اتوماتیک و بصورت منو یا تول بار جا بگیره ...

ITST-1
دوشنبه 27 آذر 1385, 08:19 صبح
مشکل انجاست که وقتی فرم یا گزارش به صورت POPUP باز می شود منو بار یا تول بار نمایش داده نمی شود

Ali_Fallah
دوشنبه 27 آذر 1385, 16:24 عصر
به نظر من این سوالها ارزش مطرح کردن نداره (با عرض معذرت)
اگر POPUP نشد اون رو از این حالت خارج کن...
ممکنه منو زیر فرم قرار گرفته باشه...

tantare
دوشنبه 27 آذر 1385, 16:32 عصر
+++++++++++++++++++++++++++++

ITST-1
سه شنبه 28 آذر 1385, 08:04 صبح
عزیز من
من فرم را به صورت modul و popup باز می کنم که نمی خوام منوی استاندارد اکسس نمایش داده بشه .می خوام روی فرم خودم منو داشته باشم امیدوارم متوجه شده باشی

Ali_Fallah
سه شنبه 28 آذر 1385, 18:41 عصر
قسمتی از برنامه رو آپ کن ببینیم چه جوریاست...

صبا9841
چهارشنبه 29 آذر 1385, 07:47 صبح
مشکل انجاست که وقتی فرم یا گزارش به صورت POPUP باز می شود منو بار یا تول بار نمایش داده نمی شود
منوی اختصاصی شما آیا برای فرم مورد نظرتان معرفی شده ؟ برای توضیح در این مورد در پست 2 این تایپیک : http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=57647 را نگاه کنید شاید مشکل شما هم همینطور باشد که در غیر اینصورت باید برنامه(فرم و منو) را باید ضمیمه کنید

ITST-1
چهارشنبه 29 آذر 1385, 08:33 صبح
با سلام
ببینید دوستان مسئله خیلی روشن است شما وقتی منویی اختصاصی می سازید می تونید اونرو روی فرم یا گزارش قرار دهید .تااینجا هیچ مسئله ای نیست به شرطی که اون فرم به صورت modul و popup نباشد .وقتی که فرم یا گزارش به صورت modul و popup در آمد چون دراین حالت منوی استاندارد اکسس دیگر قابل نمایش نیست پس اتوماتیک منوی اختصاصی شما هم دیگر نمایش داده نمی شود .برای این مشکل چه راه حلی وجود دارد.

با تشکر

MM_Mofidi
چهارشنبه 29 آذر 1385, 14:08 عصر
درسته یکی از خواص فرمهایی که popup , modual هستند اینه .علت اینه که برنامه نویس خواسته تا کاربر توی اون فرم مشخص کار کنه و صد البته در اکسس شما منوی اختصاصی نداری!! همه منوها متعلق به همه است فقط هر کس هر کدام را بخواهد نمایش میدهد.
دو راه داری
1- با api بازی یه منو برای خودت بسازی ----< اصلا پیشنهاد نمیکنم
2- از ابزارهای مشابه استفاده کنی-----> مثل toolbar های آماده(ActivX)
البته از منوی کلیک راست شاید بشه استفاده کرد الان حضور ذهن ندارم.

Ali_Fallah
چهارشنبه 29 آذر 1385, 19:14 عصر
بهترین راه این هست که منو خودتون رو بصورت Shortcut Menu (کلیک راست) ایجاد کرده تا موقعی که فرم بصورت popup , modual هست ، منوی مورد نظر نیز قابل اجرا باشه...

ITST-1
پنج شنبه 30 آذر 1385, 07:37 صبح
مرسی از همه شما

Ali_Fallah
پنج شنبه 30 آذر 1385, 10:27 صبح
مرسی از همه شما
یعنی اینکه مشکلت حل شد بلاخره ؟

seeker
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 12:14 عصر
سلام
این تاپیک رو با سرچ پیدا کردم
از روش آقای مفیدی رفتم و توی کنترل های اضافه یک کنترل پیدا کردم به اسم microsoft toolbar control که هم ورژن 5 داره و هم 6
ولی اصلا هیچ کاری نمیشه باهاش کرد
یعنی فقط میشه روش دکمه اضافه کرد اما نمیشه بهش گفت که این دکمه ها چیکار قراره بکنن ( یا شاید هم من نتونستم)
اگه کسی بلده بگه لطفا
متشکرم

انگوران
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 17:31 عصر
اکثر دوستان منوی کلیک راست رو پیشنهاد می کنن ولی فرم ضمیمه هم که پیشنهاد یکی از دوستان بود چیز بدی نیست .

seeker
شنبه 12 اسفند 1385, 11:14 صبح
خوب اینا رو چطوری اینجوری کردی؟

انگوران
شنبه 12 اسفند 1385, 14:06 عصر
ابتدا از طریق راست کلیک بر روی نوار ابزار و انتخاب گزینه customize منوی دلخواه ( مثلاً فرمها ) را ساخته و خصوصیت اونو به popup تغییر می دیم بعد کد زیر رو در رویداد کلیک هر کدوم از لیبلها می نویسیم .

On Error Resume Next
Set objPopup = CommandBars("فرمها")
objPopup.ShowPopup
Set objPopup = Nothing

hamid-nice
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 15:45 عصر
با سلام به همه دوستان

معادل این کدی که در بالا قرار دادید ،در Access 2010 چیه ؟ چون در این ورژن کار نمی کنه
در زیر یک نمونه برای راست کلیک گذاشتم آیا امکانش هست همین را برای وقتی روی دگمه ای در فرم کلیک میکنیم تبدیل کنیم(بکار ببریم )؟

با تشکر

hamid-nice
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 14:47 عصر
دوستان تا جایی که من دیدم این مورد در تاپیکهای دیگر هم فقط راهکار برای Access با ورژن قبل از 2007 داده شده است

آیا کسی برای 2007 راهکاری می شناسه ؟ یا راهکاری نیست ؟

hamid-nice
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 23:00 عصر
کسی جوابی برای این مساله نداره؟