PDA

View Full Version : فلسفه Reporting Service

ali643
شنبه 25 آذر 1385, 13:01 عصر
سلام دوستان

چند تا سئوال در مورد Reporting Service داشتم که می خواستم بپرسم

1-اصلا برا چی Reporing Service به وجود آمد؟
2-گزارش های Reporting Service رو چه کسی طراحی و چه کسی استفاده می کنه؟
3-آیا کاربری هم که از این Reporting Service استفاده می کنه می تونه یه گزارش طراحی کنه و آپلود کنه که بقیه هم استفاده کنند؟

مرسی

gavanbakht
شنبه 25 آذر 1385, 13:15 عصر
----------------------------------------
مراحل عملی ساخت گزارشات به وسیله Reporting Services 2005
مقدمه ای بر امکانات Reporting Service
طریقه نصب و راه اندازی Reporting Service
نحوه اتصال Report viewerو Reporting service
Ebook : Microsoft SQL Server 2005 Reporting Services 2005 (http://www.developercenter.ir/Forum/forumdisplay.php?f=12)

-----------------------------------------

ali643
شنبه 25 آذر 1385, 21:17 عصر
جواب من اینا نبود من از تو Book Online تونستم که یه Report رو بفهمم چطوری ساخته میشه اما سئوال های من همون بالائی هاست

مرسی

h_baqery
دوشنبه 27 آذر 1385, 10:12 صبح
Reporting Service ابزاری برای تولید گزارش است . یه چیزی تو مایه های Crystall Report البته با همان تفاوتهای سبک محصولات MIcrosoft با سایر شرکتها .
یکی از مزیتهاش اینه که شما یک گزارش رو توی این ابزار بسیار سریعتر و ساده تر از crystall می تونید بسازید و در ضمن کاملا Web Based هستش و خیلی مزایای دیگه داره که کنترل و تغییر در گزارش رو بسیار سریعتر می کنه مثلا خود من کلا با کریستال به خاطر اینکه وقت زیادی برای تنظیم خطوط گزارش ازم می گرفت و یا اینکه یه تغییرکوچیک که می دادم مرتب بودن کل صفحه به هم می خورد ،‌مشکل داشتم . ولی اینجا محیطی شبیه Excel داره و در کل ساده تره .
اینم بگم حتما کریستال ابزار حرفه ای تری برای تولید گزارش هستش وگرنه میکروسافت با وجود Reporting Service دیگه کریستال رو توی مجموعه Visual Studio نمی گزاشت .

تو همون لینکهایی که دوستمون گزاشتن مثالهایی هستش .

در ضمن Reporting Service از 2005 اضافه نشده و من از نسخه 2000 تا حالا باهاش کار می کنم فقط همه رو با هم تو یه بسته گزاشته .

روش ساختن گزارش هم بسیار ساده هستش . وارد محیط Visual stodio بشید و یه پروژه از نوع Report بسازید و از طریق ویزار ساخت یک گزارش جدید می تونید یه گزارش ساده رو بسازید .