PDA

View Full Version : ایا اسمبلی برای کنترل سخت افزار مناسب است؟یا زبان بهتزی سراغ دارید؟

sara.babalooiee
شنبه 25 آذر 1385, 22:46 عصر
سلام
برای یه پروژه شبیه سازی احتیاج به کنترل سخت افزار هایی مثل keyboard ,mouse,...داریم!
توضیح بیشتر این که با برنامه نویسی سخت افزار را کنترل کنیم.اگه کسی بتونه اطلاعات خوبی در اختیار مابذاره من و گروه خیلی ازش ممنون میشیم!:)

someCoder
شنبه 25 آذر 1385, 23:16 عصر
در حالت کلی که معمولا C استفاده میشه و هرجا لازم بود کد اسمبلی توش مینویسند. هرچند به نظر میاد کارهایی که شما میخواهید انجام بدید، در حد یک فراخوانی وقفه بیشتر نباید باشه و خیلی نباید نگران اسمبلیش بود و با همون C تنها کارتون خوب راه میافته

محمودپور
شنبه 25 آذر 1385, 23:27 عصر
منم با somecoder موافقم . ولی اگه نوع کارتون رو توضیح بدین می تونم بیشتر کمکتون کنم

mehrzad007
یک شنبه 26 آذر 1385, 10:31 صبح
به یه چیزی هم فکر کن . اسمبلی خیلی دردسر داره ...

sara.babalooiee
یک شنبه 26 آذر 1385, 23:07 عصر
مرسی از توجهتون !
کاری که می خوایم انجام بدیم .اینه که از طریق یه سرور به سخت افزار کامپیوتر های دیگه تو شبکه دسترسی داشته باشیم!
ke inkar anjam nemishe mage ba tahte ekhtiar gereftane sakhtafzar ba narmafzar...va daghighan be khatere dardesaraie assembly ..khastam mashverati ba shoma asatid dashte basham..ta balke rahe behtari vojood dashte bashe...fekre c ro ham kardim..vali aia c amniate lazemo e ma mide??.bazam mamnoon az vaghti ke be man ekhtesas midid:)

someCoder
یک شنبه 26 آذر 1385, 23:13 عصر
هرچقدر با اسمبلی امنیت دارین، با C هم دارین

xcomlock
دوشنبه 27 آذر 1385, 12:35 عصر
با این کد میتونین موس رو فرا خوانی کنین
مثال : در pascal
asm
MOV AX,01
INT 33H
end;
در کل کار با اسمبلی بهتره

Best Programmer
پنج شنبه 30 آذر 1385, 09:48 صبح
سوال و جواب های اینجا کمی مشکل داره به نظر من.
1: سیستم عامل و معماری سیستمی که باید این کنترل سورت بگیرد معرفی نشده است.
2: بعد از مشخص شدن جواب بالا ، منظور از امنیت چیست و نیاز شما به آن را باید دقیقا ذکر کنید.
3: این طور برنامه ها باید به صورت hybrid نوشته شود چون شبکه کاری در asm فقط وقت تلف کردن است. بهتر هست با کد VC نوشته شود (اگر ویندوزی باشد) و در آن از inline Assembly استفاده نمایید.

najafzade
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 12:26 عصر
چطور با assembly میشه مختصات موس رو نشون داد؟