PDA

View Full Version : منابع فارسی برای SQL Server 2000 و Transact SQL

vadood
دوشنبه 27 بهمن 1382, 15:56 عصر
یکی از مشکلات ما انتخاب منبع فارسی برای آموزش SQL Server است. شاید اون هایی که الان SQL Server بلدند از یه کتاب فارسی یا وب سایت یاد گرفتند که می دونن به درد بقیه هم می خوره. شاید هم کسی از ماها کتابی ترجمه/تالیف کرده. به هر حال اگر دوستان لطف کنند منابع فارسی آموزش SQL Server را معرفی کنند، یه مرجعی برای بقیه درست میشه.

پس لطفا اگه چیزی سراغ دارین بگین. در مورد کتاب ها اگه ممکنه نام کامل کتاب، نویسنده، ناشر، قیمت و این حرف ها را هم بگذارین. اگه کسی زحمت بکشه و جلد کتاب را هم scan کنه عالی میشه!

اون وقف از دعای خیر تازه کار ها بهره مند می شیم و دیگه تاپیکی با عنوان از کجا شروع کنم نمی بینیم.

gh_fereydonpoor
شنبه 01 فروردین 1383, 18:29 عصر
سلام به همه دوستان
به نظر من دست به دست هم بدیم و خودمون این کارو انجام بدیم
ایده خوبیه اگه همه همکاری کنند
یا علی

linux
چهارشنبه 19 فروردین 1383, 14:51 عصر
http://www.javan-soft.com/PDF/SQL.pdf

najafi_1
شنبه 09 خرداد 1383, 13:33 عصر
آدرس بالا جواب نمیده ؟

گلرخ
چهارشنبه 27 خرداد 1383, 11:20 صبح
سلام.چرا کسی دیگه این موضوع رو دنبال نمیکنه؟

JavanSoft
چهارشنبه 27 خرداد 1383, 13:31 عصر
http://www.javan-soft.com/learning1112.htm

Developer Programmer
دوشنبه 29 تیر 1383, 13:44 عصر
من به کتاب ترجیحا فارسی
واسه اموزش SQL , SQL Server نیاز دارم

JavanSoft
دوشنبه 29 تیر 1383, 15:35 عصر
SqlServer در 21 روز انتشارات ناقوس

MFCGalaxy
یک شنبه 04 مرداد 1383, 19:43 عصر
در خود help اس کیو ال سرور هم کتاب در 21 روز سمز را به عنوان یک مرجع خوب معرفی کرده

کم حوصله
جمعه 23 مرداد 1383, 22:50 عصر
sqlserver در 21 روز انتشارات نص
بسیار عالی و جالب بود البته از نظر من تا دیگران چه بپندارند :idea:

میتی دات نت
جمعه 13 شهریور 1383, 13:47 عصر
به نام خدا :heart:

من دو تا کتاب خوب سراغ دارم

الف ) کتاب sql server 2000 (ویژه برنامه نویسان پایگاه داده) ترجمه مانی قاسم نیا همدانی از انتشارات ناقوس . این کتاب برای مبتدیان و کاربران متوسط خوب است . بخش آموزش Transact SQL آن خوب توضیح داده شده است . :flower:

ب ) کتاب آموزش Transact SQL انتشارات نص . کتابی است تخصصی در خصوص دستورات Transact SQL
هم برای مبتدیان و هم برای کاربران متوسط بسیار عالی است :flower:

در خصوص منابع خارجی چیز زیادی نمی دونم اگر هم کسی می دونه به من هم اطلاع بده . (:D)

MFCGalaxy
جمعه 13 شهریور 1383, 15:34 عصر
یک خبر شبه Warez ::
یکی از دوستانم کلیه ی کتابهای انشارات ناقوس را بصورت e-Book گیر آورده ...
....
باید ببینم ( و ببینیم ) چی میشه بهش بدم ( بدیم ! ) تا راضی بشه اونها را در اختیار سایت برنامه نویس قرار بده.

...... مثلا میدونم که فقط 300 مگا بایت eBook در مورد SQL Server جمع کرده بود .

MFCGalaxy
جمعه 13 شهریور 1383, 15:39 عصر
حالا باز یک مدیر بخش بد اخلاق میاد میگه آقا ما نه به شما باج میدیم... نه به اون رفیقتون ....
..........
تو را ول کن این حرفها را ..... بد است چهار تا کتاب و کامپوننت بدیم ... 100 تا جاش بگیریم ...

golrokh
پنج شنبه 19 شهریور 1383, 13:24 عصر
اموزش گام به گام 2000ُSQL SERVER (خودآموز برنامه نویسان) نویسنده:ربکاریوردان
ترجمه: پریسا گوهری
این کتاب سی دی همه تمرینات داخل کتاب رو هم داره.
این کتاب از انتشارات نص هست.
من خودم این کتاب رو جدیدا خریدم.و تصمیم دارم SQL SERVER 2000 رو یاد بگیرم.
اموزش در این کتاب همراه با تصاویر هست.که به نظر من در یاد گیری آن تاثیر بسزائی دارد.

mnajafi
دوشنبه 16 آذر 1383, 10:56 صبح
سلام به همه
من در باره پایگاه داده ها تقریبا می شه گفت زیاد کار کردم کارهای جدی ومهم اما با sql برای پروژه دانشجویی مجبور شدم برم دنبالش.یک سایت خیلی خوب هست بنام www.p30net.com یه سایت فارسی وخیلی باحال اونجا یه آقایی هست بنام بنیامین که مطالب آمپزشی خوبی راجع به sql می نویسه من خورم خیلی به دردم خورد.
:موفق:

hbi
جمعه 11 دی 1383, 04:27 صبح
میبخشید
Transact SQL چیست و کاربر آن چی :گیج:

mnajafi
چهارشنبه 16 دی 1383, 09:58 صبح
برای مثال شما در حالت معمولی برای ساخت یک جدول از وپزاردهای sql استفاده می کنیددر enterprise manager.ولی در transact sql شما در محیط query analyzer با دستورات sql اقدام به این کار می کنید.این نحوه دستور نویسی ودستورات رو transact sql می گن.

بهنام بهمنی
شنبه 26 دی 1383, 17:44 عصر
به زبان پایگاه sql توسط شرکت های مختلف قسمت هایی اضافه شده است - زبان حاصل علاوه بر پشتیبانی دستورات sql استاندارد دستورات اضافه تری هم دارد .

زبانی که شرکت مایکر سافت به این منظور ایجاد کرده است Transact sql نام دارد

حسن صفوی
شنبه 17 بهمن 1383, 21:04 عصر
فرق transact SQL با PL/SQL چیست و کدام دارای قابلیت بیشتری هست و آیا SQL Server از PL/SQL هم پشتیبانی می کند یا نه؟

محمد حسین صمدیان
جمعه 23 بهمن 1383, 00:01 صبح
بله
کاملا درسته SQL Server در 21 روز انتشارات نص و نه انتشارات ناقوس
چون ناقوس چنین کتابی نداره و تمام کتاب های ناقوس بدرد در پیت میخورن.

vjp
شنبه 08 اسفند 1383, 23:08 عصر
با سلام
اگر تعجب نکنید من کتاب sql server 7 از انتشارات نشر علوم را پیشنهاد میکنم ، لااقل این کتاب برای آموزش از ابتدا بسیار مناسب است البته خیلی هم سطح پایین نیست. به هر حال از خیلی از کتابهای گرانقیمت چیزی کم ندارد و فراموش نکنیم کتاب هرچقدر هم پر مطلب باشد خواننده کتاب باید خود به دنبال تازه ها باشد :oops:

gh_fereydonpoor
یک شنبه 09 اسفند 1383, 15:42 عصر
آقا من دارم اون کتابو می خونم عالیه

hbm_7052
یک شنبه 12 خرداد 1387, 18:05 عصر
فرق transact SQL با PL/SQL چیست و کدام دارای قابلیت بیشتری هست و آیا SQL Server از PL/SQL هم پشتیبانی می کند یا نه؟

transact SQL زبان برنامه نويسي در بانك MS SQL server هست و PL?SQL زبان برنامه نويسي بانك اوراكل
بنابر اين sql server از pl/sql پشتيباني نميكند

ASKaffash
دوشنبه 13 خرداد 1387, 11:14 صبح
با سلام
این لینک را دانلود کنید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=106494