PDA

View Full Version : درمان برای افسردگی

khonehman
چهارشنبه 05 مهر 1402, 15:20 عصر
من سرما درمانی را به عنوان درمانی برای افسردگی امتحان کردم.

من اولین بار در مورد کرایوتراپی از زیباترین دختری که می شناسم شنیدم، کسی که همه چیز را یک سال قبل از بقیه می داند. او به من گفت که یک مبتدی روسی که می‌شناخت او را به مکانی مجلل در در غرب هالیوود برد، جایی که آن دو در حالی که به مدت سه دقیقه در یک اتاق یخ‌زده ایستاده بودند، وزن کم کردند و به تام ایمپالا رفتند (توجه داشته باشید: من این کار را نکردم. نکردم) نمی دانم کی بود). بلافاصله سه فکر متناقض به ذهنم رسید: یکی اینکه دیوانه شده بودم، دو تا اینکه شکایت کردم که شب های تابستانی در لس آنجلس بسیار زیبا هستند، بنابراین واضح است که هرگز نمی توانم این کار را انجام دهم، و سه فکر که باید فوراً تلاش می کردم. .

حقایق سرد و سخت

درمان افسردگی (http://clinicroya.com/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C/)
(http://clinicroya.com/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C/)

یکی دو ماه بعد، خودم را در مکانی دیدم که او درباره‌اش به من گفت: ، اولین مکان دوست‌دار یخ آنجلنو (تجارت اکنون در نیویورک در حال گسترش است). من آنجا بوده ام بله، زیرا من کمی خجالتی هستم و نظر من در مورد بدن و وزن کمی منحرف است، بنابراین من بر این اساس چیزهای زیادی را امتحان خواهم کرد. اما وقتی با رابین کوئنه، که صاحب انحصار مراقبت از سرمایش به همراه برادرش جوناس است، دکتری که اولین پزشکی بود که کرایوتراپی را به ایالات متحده آورد، و همسر جوناس، املیا، صحبت کردم، چیز دیگری یاد گرفتم. رابین به من گفت که یک مددکار اجتماعی مرتباً گروهی از بیماران را که به دلیل تأثیر سرما درمانی بر شیمی مغز می‌تواند افسرده باشند، می‌آورد.

این توجه من را به خود جلب کرد، زیرا اگر چیزی وجود داشته باشد که با علاقه من به سلامت جسمی رقابت کند، آن سلامت روان است. در واقع من یک نمودار خلقی را در یک فایل اکسل نگه می دارم و هر روز از 1 تا 10 شب قبل به آن امتیاز می دهم. علاوه بر این که از اعتیاد به الکل رنج می بردم (من کمی بیش از یک دهه و نیم هوشیار بودم)، از دهه بیستم از افسردگی رنج می بردم. به عبارت دیگر، او کاندیدای خوبی برای آزمایش نظریه «اثر مثبت بر خلق» کرایوتراپی بود.

استعلام

برخی تحقیقات در مورد این موضوع انجام شده است، به خصوص در لهستان، جایی که ماشین های سرما درمانی اصلی ساخته شده اند.

درمان افسردگی (http://clinicroya.com/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C/)

دقیقاً چگونه این اتفاق می افتد؟ به عبارت غیرعلمی، ایده این است که وقتی بدن شما در دمای 200- درجه است، مانند یک کلاس اسپین، اندورفین تولید می کند. اثرات مثبت کرایو بر خواب را اضافه کنید (بعضی اوقات من یک فرد بی خواب هستم، بنابراین واقعا متوجه شدم)، سیستم ایمنی بدن و سروتونین و ممکن است چهره خود را در لبخندهای دائمی منجمد کنید.

شکاک

در ابتدا، من واکنشی مشابه هر ساکن بدبین دنیایی داشتم که در آن دائماً در حال فروخته شدن هستیم، راستش را بخواهید، قرار است هر چیزی را که ما را آزار می دهد درمان کنیم. اما در طول گفتگوی من با رابین کوئنه اتفاقی افتاد که باعث شد شک و تردید خود را دوباره ارزیابی کنم. وقتی از او در مورد ادعاهایی که شنیده بود مبنی بر اینکه کرایوژنیک به کاهش وزن کمک می کند، پرسیدم، سریع پاسخ داد که هیچ تضمینی وجود ندارد. او گفت: «وقتی مردم به اینجا می آیند، اغلب سعی می کنند به طرق مختلف سالم تر باشند. من هرگز نمی گویم که کاهش وزن فقط به دلیل سرما درمانی است. اگر روغن مار بود، مطمئناً با روغن مار صحبت نمی کرد.

بنابراین شروع کردم به رفتن به آنجا، هر هفته به مدت دو ماه. از آنجایی که Cryohealthcare چهار مایل با خانه من و در لس آنجلس فاصله دارد که در هر صورت می تواند به معنای نیم ساعت خوب در ماشین در ساعات شلوغی باشد، نمی توانم بیش از یک بار در روز این کار را انجام دهم. متأسفانه درمان برای کسانی که افسردگی را تجربه می کنند).

از همان ابتدا احساس سرخوشی فوری داشتم. یادم می‌آید که بعد از اولین درمانم در پذیرش با خانم صحبت کردم و او گفت که با خوشحالی لبخند می‌زند. در واقع، آن بار اول کمی شبیه چند بار اولی بود که کوکائین مصرف کردم. با این حال، هیچ کاهشی وجود نداشت. بعد از چند ساعت متوجه شدم که او اکنون دیوانه وار می خندد.

نتایج بلند مدت

در طول زمانی که هر هفته را در گذراندم، اتفاقات غیرمنتظره زیادی رخ داد، از جمله شکست رابطه، مرگ گربه من، و مسائل هورمونی. همچنین زمستان بود و با وجود اینکه من در لس آنجلس بدون فصل زندگی می کنم، همیشه در زمستان افسرده تر هستم، حتی اگر برخی از آن روزهای زمستان آفتابی باشند (بیایید آن را اختلال عاطفی فصلی نرم بنامیم).

چیزی که تا اینجا می توانم به شما بگویم این است: تجربه من از کرایوتراپی تک نفره به طرز شگفت انگیزی موثر بوده است. بهت گفتم دارم روزشماری میکنم درسته؟ خوب، دو ماه گذشته پر از 8 بود (بسیار بالا در مقیاس آنا دیوید) و رویای من جامد شد. دست اندازهای جاده ای که گفتم (شکستگی ها، جک ها، هورمون ها) واقعاً مانند دست اندازهای جاده هستند و نه مانند زلزله های فاجعه باری که در زمان های دیگر زندگی من شبیه اتفاقات مشابه بوده اند.

آیا می توانم کرایوتراپی را برای این ذهنیت مثبت اعتبار کنم؟ البته که نه. آیا این می تواند اثر دارونما باشد؟ زنده آیا صرف این فکر که من در 500 ساعت پس از درمان بین 800 تا 48 کالری بسوزانم برای خوشحال کردن من کافی است؟ البته (بهتون گفتم از نظر بدنی خیلی آمادگی ندارم). اما برای من، وقتی در مورد چیزی صحبت می‌کنیم که در ذهن من است، تأثیر مثبت بر ذهن من به همان اندازه راه‌حلی است که می‌توانید دریافت کنید.

این مقاله در ابتدا در ظاهر شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نویسنده، در خبرنامه او از اینجا مشترک شوید.