PDA

View Full Version : سوال: ذخیره و خواندن عکس از دیتابیس

qasemf
پنج شنبه 06 مهر 1402, 16:33 عصر
سلام دوستان میخوام تعداد زیادی عکس رو تو مرورگر به کاربر نمایش بدم(فقط به صورت لوکال یعنی میخوام دیتابیس روی سیستم خودم باشه کاربر وصل بشه و شبکه محلی خودم و تو مرورگر عکس ها رو ببینه) برای این کار یک دیتابیس لوکال ساختم و عکس هارو ریختم تو دیتابیس به نظر شما این راه درستی هست؟ اگه جواب میده سرعت لود عکس ها طول نمیکشه؟ و اگه کار درستی نیست راه حل چی هست؟

ROSTAM2
جمعه 07 مهر 1402, 06:32 صبح
سلام دوستان میخوام تعداد زیادی عکس رو تو مرورگر به کاربر نمایش بدم(فقط به صورت لوکال یعنی میخوام دیتابیس روی سیستم خودم باشه کاربر وصل بشه و شبکه محلی خودم و تو مرورگر عکس ها رو ببینه) برای این کار یک دیتابیس لوکال ساختم و عکس هارو ریختم تو دیتابیس به نظر شما این راه درستی هست؟ اگه جواب میده سرعت لود عکس ها طول نمیکشه؟ و اگه کار درستی نیست راه حل چی هست؟

سلام
آدرس تصویر هم ذخیره بشه برای بارگذاری تصویر کافیه....

mazoolagh
شنبه 08 مهر 1402, 13:08 عصر
سلام و روز خوش

در واقع نمیشه یک حکم کلی داد که کدوم روش درست هست، چون این به شرایط و امکانات شما برمیگرده.

ولی برای این که تصویر رو در دیتابیس نگه داری کنین باید دلیل خیلی محکم و قانع کننده ای داشته باشین حتی اگر هیچ مشکلی پرفورمنس نباشه.
وگرنه همونجور که درست هم اشاره کردن پیشفرض همون نگهداری آدرس باید باشه .

این رو هم در در نظر بگیرین که خود تبدیل تصویر به باینری هم نیازمند کدنویسی است و یک روتین نیاز داره،
و این وقتی که تصاویر از نظر تعداد یا محتوا تغییر میکنه مسئله ای هست که باید در نظر داشت.

مورد دیگه ای هم هست که برای نمایش تصاویر باینری نیاز به کنترل های به غیر از asp image داشته باشین.

qasemf
شنبه 15 مهر 1402, 01:19 صبح
سلام و روز خوش

در واقع نمیشه یک حکم کلی داد که کدوم روش درست هست، چون این به شرایط و امکانات شما برمیگرده.

ولی برای این که تصویر رو در دیتابیس نگه داری کنین باید دلیل خیلی محکم و قانع کننده ای داشته باشین حتی اگر هیچ مشکلی پرفورمنس نباشه.
وگرنه همونجور که درست هم اشاره کردن پیشفرض همون نگهداری آدرس باید باشه .

این رو هم در در نظر بگیرین که خود تبدیل تصویر به باینری هم نیازمند کدنویسی است و یک روتین نیاز داره،
و این وقتی که تصاویر از نظر تعداد یا محتوا تغییر میکنه مسئله ای هست که باید در نظر داشت.

مورد دیگه ای هم هست که برای نمایش تصاویر باینری نیاز به کنترل های به غیر از asp image داشته باشین.

ممنون از پاسخ هردو عزیز
اما حالا یه سوال که مطرح هست اینه که اگه ادرس رو در دیتابیس ذخیره کنم! زمانی که قرار هست تصاویر بارگذاری بشن با خطای عدم دسترسی از سمت ویندوز مواجه نمی‌شیم؟؟ چون تصاویر ممکنه تو تمام درایو های ویندوز وجود داشته باشن نه فقط فرضا تو درایو C
من قبلا بدون استفاده از دیتابیس ادرس تصاویر رو مستقیما از طریق php فرخوانی میکردم اما خطای عدم دسترسی میداد به خاطر همین به این فکر افتادم که ادرس یا خود تصاویر رو در دیتابیس ذخیره کنم تا دیگه با این خطا مواجه نشم البته نمیدونم حالا باید با asp کد نویسی کنم یا با php هم جواب میده

mazoolagh
یک شنبه 16 مهر 1402, 09:39 صبح
1- همه تصویرها (و اسناد) باید در جایی باشن که وب سرور شما بهش دسترسی داره.
اگر محل اصلی جای دیگه است و به هر دلیلی لازمه که همونجا باشه، باید یک کپی ازش در یک (یا چند) فولدر از سایت تهیه کنین.
این آدرس که گفته میشه منظور آدرس در سایت هست نه آدرس مستقیم به خود فایل.

2- اگر هدف صرفا نمایش چند عکس بدون نیاز به جستجو و ... هست (مثل گالری)،
و اینها هم تغییر نمیکنه یا میزان و فاصله بین اونها خیلی کم هست،
میتونین صفحه استاتیک (html) طراحی کنین.
حتی دیتابیس های کوچک و ثابت رو میتونین در خود html هم پیاده کنین.

3- اگر کار شما پیچیده تر از نمایش چند عکس هست و جستجو و ... در دیتابیس نیاز داره،
در پلتفرم ویندوزی انتخاب درست iis + هر تکنولوژی dot net هست.
php چیز پَلَشتی هست با کدهای زشت!

qasemf
یک شنبه 16 مهر 1402, 18:39 عصر
1- همه تصویرها (و اسناد) باید در جایی باشن که وب سرور شما بهش دسترسی داره.
اگر محل اصلی جای دیگه است و به هر دلیلی لازمه که همونجا باشه، باید یک کپی ازش در یک (یا چند) فولدر از سایت تهیه کنین.
این آدرس که گفته میشه منظور آدرس در سایت هست نه آدرس مستقیم به خود فایل.

2- اگر هدف صرفا نمایش چند عکس بدون نیاز به جستجو و ... هست (مثل گالری)،
و اینها هم تغییر نمیکنه یا میزان و فاصله بین اونها خیلی کم هست،
میتونین صفحه استاتیک (html) طراحی کنین.
حتی دیتابیس های کوچک و ثابت رو میتونین در خود html هم پیاده کنین.

3- اگر کار شما پیچیده تر از نمایش چند عکس هست و جستجو و ... در دیتابیس نیاز داره،
در پلتفرم ویندوزی انتخاب درست iis + هر تکنولوژی dot net هست.
php چیز پَلَشتی هست با کدهای زشت!

نه ببینین من فقط میخوام تصاویر داخل سیستم رو به مشتری نشون بدم!! برای این کار میخوام تصاویر از طریق مرورگر نمایش داده بشن فقط به این خاطر که مشتری بتونه از طریق گوشی خودش ادرس ای پی که من تعریف کردم رو داخل مرورگر گوشی وارد کنه و تصاویر رو اونجا ببینه همین!! الان اگه مستقیما بخوام بدون دیتابیس از طریق asp این کار رو انجام بدم به نظر شما میشه؟؟ یا باید از دیتابیس استفاده کنم؟ البته بازم میگم این برنامه باید کاملا لوکال باشه

mazoolagh
سه شنبه 18 مهر 1402, 10:34 صبح
برای همین حداقل هم یک وب سرور لازمه
حتی اگر فقط صفحه استاتیک و بدون دیتابیس باشه

qasemf
سه شنبه 18 مهر 1402, 21:24 عصر
برای همین حداقل هم یک وب سرور لازمه
حتی اگر فقط صفحه استاتیک و بدون دیتابیس باشه

اره دیگه طبیعتا
ممنون از وقتی که گذاشتین