PDA

View Full Version : مبتدی: استفاده از حرکت موس در اکسس

mehdipormaye
جمعه 14 مهر 1402, 16:00 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
در رویداد on mouse move کلید اول، کدی را تعریف کردم مثلا true کردن visible دکمه دوم
حالا اگر بخوام موس را که از روی کلید اول جابجا کنم و خاصیت visible به false تبدیل شود چکار کنم؟
سپاس از دوستان

eb_1345
جمعه 14 مهر 1402, 19:25 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
در رویداد on mouse move کلید اول، کدی را تعریف کردم مثلا true کردن visible دکمه دوم
حالا اگر بخوام موس را که از روی کلید اول جابجا کنم و خاصیت visible به false تبدیل شود چکار کنم؟
سپاس از دوستان
سلام
کلید رو در هر بخشی از فرم قرار داره در رویداد on mouse move اون قسمت هم خاصیت visible کلید رو false قرار بده!
مثلاً اگه کلید رو در بخش دیتیل(Detail) فرم قرار داده ای در رویداد on mouse move این بخش هم خاصیت visible رو مساوی false قرار بده!
حالا ممکنه کلید شما بر روی ی کنترل خاصی مثل Box قرار داده باشی در اینجا خاصیت مربوطه باید در رویداد on mouse move این کنترل قرار بدی .

mehdipormaye
جمعه 14 مهر 1402, 23:07 عصر
ممنون از لطف شما
این کار رو انجام دادم اما مشکل اینجاست که وقتی موس را روی کلید میبرم خاصیت visible تبدیل به true میشه اما وقتی موس از روی کلید رد میشه، خاصیت visible کلید false تبدیل نمیشه .
در اصل میخواهم هر وقت موس روی کلید هست خاصیت عوض بشه و وقتی کلید را رد میکنم خاصیت به حالت اول برگرده
سپاس مجدد از شما

eb_1345
جمعه 14 مهر 1402, 23:38 عصر
نمونه ضمیمه رو بررسی کن!

mehdipormaye
شنبه 15 مهر 1402, 09:50 صبح
نمونه ضمیمه رو بررسی کن!

شرمنده
فایل باز نمیشه...