PDA

View Full Version : نمایش توضیحات فارسی فرم

Nader700
جمعه 26 آبان 1402, 15:32 عصر
سلام من در محیط اکس یک جدول دارم بنام tblForms که داخل آن دو تا فیلد بنام های formName که برای نمایش نام لاتین فرم ها و دیگری formDescription برای نمایش توضیحات فارسی فرم استفاده شده حالا با استفاده از کد زیر میخوام در یک فرم دیگه توضیحات فرم رو نمایش بدم ولی هر کاری می کنم ارور میده من تصویر ارور رو هم آپلود می کنم ممنون میشم دوستان کمک کنند .

DLookUp("formDescription","tblforms","formName='" & [screen].[activeform].[Name] & "')

eb_1345
جمعه 26 آبان 1402, 18:17 عصر
سلام من در محیط اکس یک جدول دارم بنام tblForms که داخل آن دو تا فیلد بنام های formName که برای نمایش نام لاتین فرم ها و دیگری formDescription برای نمایش توضیحات فارسی فرم استفاده شده حالا با استفاده از کد زیر میخوام در یک فرم دیگه توضیحات فرم رو نمایش بدم ولی هر کاری می کنم ارور میده من تصویر ارور رو هم آپلود می کنم ممنون میشم دوستان کمک کنند .

DLookUp("formDescription","tblforms","formName='" & [screen].[activeform].[Name] & "')

سلام
در آخر کد قبل از پرانتز یک دابل کوتیشن " کم گذاشتی

DLookUp("formDescription","tblforms","formName='" & [screen].[activeform].[Name] & "'")

Nader700
شنبه 27 آبان 1402, 00:02 صبح
سلام
در آخر کد قبل از پرانتز یک دابل کوتیشن " کم گذاشتی

DLookUp("formDescription","tblforms","formName='" & [screen].[activeform].[Name] & "'")

سلام من دقیقا کد شما رو کپی کردم ولی بازم همون ارور رو به من نشون میده!!!!!!!

eb_1345
شنبه 27 آبان 1402, 09:33 صبح
سلام من دقیقا کد شما رو کپی کردم ولی بازم همون ارور رو به من نشون میده!!!!!!!
سلام
ایراد کد شما همونه که عرض کردم
نمونه ضمیمه رو بررسی کن!

Nader700
شنبه 27 آبان 1402, 21:24 عصر
سلام
ایراد کد شما همونه که عرض کردم
نمونه ضمیمه رو بررسی کن!
سلام ممنون از راهنمایتون
من همین کار شما که زحمت کشیدین رو تست کردم اومدم یه دونه باتن گذاشتم و کد شما بهش اضافه کردم و کد درسته جواب میده
ولی همین کد رو یک دونه تکس باکس گذاشتم و در قسمت Control Source آون کد رو وارد می کنم که توضیحات فارسی رو داخلش نشون بده همون ارور بالا رو به من نشون میده
ممنون میشم اگه یبار خودتون هم چک کنید

eb_1345
شنبه 27 آبان 1402, 22:14 عصر
اگه میخواهی کد رو در کنترل سورس تکست باکس قرار بدهی اولا باید قبل از کد یک = قرار بدهی بعد بجای علامت کاما , علامت سیمی کالن ; جایگزین کنی

=DLookUp("formDescription";"tblforms";"formName='" & [Screen].[ActiveForm].[Name] & "'")

Nader700
شنبه 27 آبان 1402, 22:31 عصر
اگه میخواهی کد رو در کنترل سورس تکست باکس قرار بدهی اولا باید قبل از کد یک = قرار بدهی بعد بجای علامت کاما , علامت سیمی کالن ; جایگزین کنی

=DLookUp("formDescription";"tblforms";"formName='" & [Screen].[ActiveForm].[Name] & "'")

سلام بخدا دیگه نمیدونم چیکار کنم
همین کد شما رو جایگزین کردم بازم همون ارور رو نشون میده
میشه یه لطف کنید خودتون تستش کنید یا یک نمونه بذارید ممنون میشم

eb_1345
یک شنبه 28 آبان 1402, 00:40 صبح
حدس میزنم مشکل از [Screen].[ActiveForm].[Name] باشه

Nader700
یک شنبه 28 آبان 1402, 22:42 عصر
حدس میزنم مشکل از [Screen].[ActiveForm].[Name] باشه

خب الان به نظر شما من باید چیکار کنم؟