PDA

View Full Version : تغییر در سابفرم

Hermes1966
چهارشنبه 20 دی 1402, 02:27 صبح
با عرض سلام خدمت اساتید محترم،
چطور می‌توان فونت و رنگ سطرهای یک سابفرم را تغییر داد. من از بخش تغییرات رنگ سطرها استفاده می‌کنم، رنگ سطرها در جدول اصلی تغییر می‌کند اما در سابفرم همان جدول اعمال نمی‌شود. همین مشکل را با فونت هم دارم.
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

Mehr@ban
پنج شنبه 21 دی 1402, 13:06 عصر
سلام از بخش فرم ها مستقیما خود سابفرم رو باز کنید و تغییرات رو اعمال کنید

Hermes1966
پنج شنبه 21 دی 1402, 17:42 عصر
جناب Mehr@ban (https://barnamenevis.org/member.php?170050-Mehr-ban)،
ممنون از توجه شما. این کار را هم کرده‌ام و خود سابفرم را در حالت دیزاین باز کردم و تغییرات را اعمال کردم اما موقع نمایش کماکان همان حالت Defalt اکسس را دارد و تغییرات اعمال نمی‌شود.

eb_1345
پنج شنبه 21 دی 1402, 20:48 عصر
خود سابفرم را در حالت دیزاین باز کردم و تغییرات را اعمال کردم اما موقع نمایش کماکان همان حالت Defalt اکسس را دارد و تغییرات اعمال نمی‌شود.

سلام
سابفرم رو باید در نمای Datasheet اجرا کنی و از تب Home تغییرات رو انجام بدهی
تصویر ضمیمه رو ببین !

Hermes1966
جمعه 22 دی 1402, 08:14 صبح
جناب eb_1345 واقعا ممنون و سپاسگزارم. شما تا به حال خیلی به بنده کمک کردید. این مطلب برای شما ساده هست اما برای من فوق‌العاده و شگفت‌انگیزه دیگه داشتم به این نتیجه می‌رسیدم که راهی نداره.
باز هم ممنون و باز هم سپاسگزار

eb_1345
جمعه 22 دی 1402, 10:02 صبح
جناب eb_1345 واقعا ممنون و سپاسگزارم. شما تا به حال خیلی به بنده کمک کردید. این مطلب برای شما ساده هست اما برای من فوق‌العاده و شگفت‌انگیزه دیگه داشتم به این نتیجه می‌رسیدم که راهی نداره.
باز هم ممنون و باز هم سپاسگزار
خواهش می کنم
و فقط یک نکته ای دیگه یادت باشه اگه یک موقع خواستی فونت فیلدخاصی رو تغییر بدهی یا رنگ بکگراند اون رو تغییر بدهی باید طبق تصاویر ضمیمه باید از منوی راست کلیک گزینه ConditionalFormatting رو انتخاب کنی و در پنجره مدیریت ConditionalFormatting بر روی New Rule کلیک می کنی و با گذاشتن شرط مورد نظر نسبت به تغییرات فونت فیلد مربوطه اقدام کنی
مثلاً من در تصویر شرط گذاشته ام که اگر فیلد a خالی نبود رنگ فونت و بکگراند اون رو بصورتی که در تصویر مشخصه تغییر بده
البته این تغییرات با کد نویسی هم میشه انجام داد ولی توصیه نمیشه

Hermes1966
جمعه 29 دی 1402, 03:06 صبح
عالی بود. بسیار ممنونم. لطف کردید.