PDA

View Full Version : قرار دادن آیکون برنامه در task bar

HoneySaberi
سه شنبه 28 بهمن 1382, 10:03 صبح
دوستان سلام.
لطفا اگه راه ساده ای برای قرار دادن آیکون برنامه در قسمت سمت راست Task bar ( که درست یادم نیست چی بهش می گفتن. Status area!! ) میدونید راهنماییم کنید.
البته روشی غیر از استفاده از Shell_NotifyIcon . مثلا اگه یه ActivX برای این کار میشناسید.
البته اینم بگم که مثلما میخوام از آیکون استفاده کنم و به event هایی که براش اتفاق میوفته جواب بدم.
بزارید یه چیزه دیگه هم بپرسم. البته میدونم که اینو باید بعد از گرفتن جواب مورد قبلی بپرسم ولی این یکی هم در همین رابطه است. به هر حال.
میخواستم بدونم چطور میشه پیغامهایی مثل پیغامی که مثلا وقتی به یه ISP به صورت DialUp متصل میشیم توی WinXp میاد بوجود آورد. یا پیغامی که برای Update کردن Windows وقتی online هستیم میاد. منظورم همونهایه که با آیکون توی Task bar مرتبطه.

از همتون ممنونم.

BehnamPro
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 17:55 عصر
این سوال قبلا مطرح شده.اینم لینکش http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=5042&highlight=%C2%ED%DF%E6%E4
امیدوارم مفید باشه.

HoneySaberi
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 18:59 عصر
ساران سافت:
این دو مثال برنامه کمکت می کنه :

راستش من مثالی اونجا ندیدم :roll:
درضمن، می خواستم اگه بشه راهی غیر از Shell_NotifyIcon گیر بیاد، آخه کار با اون کمی مشکله :?

به هر حال از لطفت خیلی خیلی ممنونم :wink: :heart:

Vahab
چهارشنبه 29 بهمن 1382, 19:32 عصر
من یک اکتیو ایکس دارم اگه پیدا کردم برات میزارم

HoneySaberi
پنج شنبه 30 بهمن 1382, 07:58 صبح
بر این مژده گر جان فشانم رواست...
:تشویق: :تشویق: :تشویق: :تشویق:

خیلی خیلی خیلی... ممنون ازت :wink:
منتظرم

HoneySaberi
پنج شنبه 30 بهمن 1382, 08:00 صبح
بر این مژده گر جان فشانم رواست...
:تشویق: :تشویق: :تشویق: :تشویق:

خیلی خیلی خیلی... ممنون ازت :wink:
منتظرم

Vahab
پنج شنبه 30 بهمن 1382, 11:43 صبح
سلام اینم اکتیو ایکس با نمونه برنامه

امیدوارم بدرد بخوره

Vahab
پنج شنبه 30 بهمن 1382, 11:45 صبح
در مورد سوال دومت یه اکتیو ایکس توپ دارم ولی پولیه

Vahab
پنج شنبه 30 بهمن 1382, 11:51 صبح
اینم تصویرش اگه تونستم کرکش میکنم میزارم اینجا

HoneySaberi
جمعه 01 اسفند 1382, 12:31 عصر
Vahab عزیز سلام.
خیلی از لطفت ممنونم، واقعا لطف کردی :heart: :kiss: :flower:
ولی :( :| ...
من قبل از اینکه بتونم امتحانش کنم قوطیم (همون کامی جون) دوباره خراب شد :cry: :cry:
تازه 1ماه قبل VGA عوض کردم. اواخر تابستون هم Main Board و Sound عوض کرده بودم ...
این بار ظاهرا نوبت Power چون روشن که میشه نه بوق میزنه نه چیزی، تصویرم نمیاد و چراغها هم هیچکدوم روشن نمیشن و حتی در سی دی رام هم باز نمیشه :قهر: :خیلی متعجب: :?
من که از سخت افزار چیزی نمی فهمم ولی فکر کنم Power باشه.

به هر حال خیلی ممنونم از شما. راستی اون یکی رو هم اگه یه کاریش بکنی که عالیه :تشویق: :تشویق:

شرمنده، حرف بی ربط زیاد زدم ولی خوب درد دل برنامه نویسی بود دیگه... . تازه اینم نگفتم که من تو اوج کار روی یک پرو÷ه بودم که حالا 4-5 روز کارم خوابیده دیگه :cry: :cry:

بازم ازت ممنونم
کوچیکت حمید بدشانس

M-Gheibi
جمعه 01 اسفند 1382, 13:42 عصر
فکر کنم این فایل مشکلتون رو حل کنه. :wink:

Vahab
جمعه 01 اسفند 1382, 18:23 عصر
حمید جان ایشاالله مشکلت حل میشه

آقای غیبی ممنون

HoneySaberi
جمعه 08 اسفند 1382, 13:53 عصر
دوستان عزیز سلام :flower: :heart:
من بعد از یک هفته بلاخره قوطیم درست شد (:D)

Vahab عزیزم، ActivX که دادی عالی بود. خیلی کارم راه افتاد، واقعا از لطفت ممنونم :flower:

آقای غیبی عزیز از شما هم خیلی ممنونم. این مدت که دستگاه نداشتم بال بال میزدم که ActivX شما رو بگیرم و ActivX که قبلا گرفتم امتحان کنم. همین الآن میگیرم و امتحانش میکنم. خیلی خیلی ممنون از لطفت :flower:

راستی، این روزهارو به همه تسلیت میگم.

HoneySaberi
جمعه 08 اسفند 1382, 16:24 عصر
آقای غیبی خیلی عالی بود. فقط اینکه راهی هست که وقتی پیغام به صورت بالون سرش به پایین باشه. منظورم هون قسمت فلش مانند.

بازم از لطفتون ممنونم